Rok 2026
-
Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Niech ta Święta Księga towarzyszy nam każdego dnia. Dziś Narodowe czytanie 1 i 2 Listu św. Pawła do Tesaloniczan, 1 i 2 Listu do Tymoteusza oraz Listu do Tytusa dla uczczenia 1060 Rocznicy Chrztu Polski. U nas przez cały tydzień czytanie tych Listów: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o 17.5o, w środę o 6.5o. Z koszyczków możemy wziąć karteczki z fragmentami Pisma świętego.
-
Przyszłą – czwartą Niedzielę Wielkanocy obchodzimy jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Będziemy modlić się o nowe i dobre powołania kapłańskie i zakonne.
-
Dzisiaj o godz. 11.3o Sakrament Bierzmowania w naszej Parafii, którego udzieli Ks. Biskup Stanisław Gębicki. Módlmy się za tę młodzież, aby trwała w przyjaźni z Panem Bogiem.
-
Spotkanie Koła Różańcowego w środę o godz. 17.oo.
-
W tym tygodniu obchodzimy:w czwartek – uroczystość św. Wojciecha – głównego Patrona Polski;w sobotę – święto św. Marka Ewangelisty.
-
Pielgrzymka do Gietrzwałdu ze Służewo w sobotę u nas wyjazd o 6.2o przy parkingu przy kościele.
-
Zmarła mama Ks. Biskupa Krzysztofa Wętkowskiego. Pogrzeb w poniedziałek w Gnieźnie.
-
W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Genowefę Kołodziejską, Danutę Rejss i Dariusz Fronczyk. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
-
Bóg zapłać za złożone ofiary na kościół w tym tygodniu – 400 zł.
-
Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy” – Jak czytać Biblię?.
-
Wszystkim obchodzącym swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych łask. A na cały tydzień życzymy – Szczęść Boże.
-
Oktawę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego zwieńcza Święto Miłosierdzia. Jezus objawiając się siostrze Faustynie powiedział: „Jestem miłością i miłosierdziem samym”, prosząc ją, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu.
-
Dzisiaj o godz. 15.oo zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
-
W przyszłą niedzielę o godz. 11.3o zostanie udzielony przez Ks. Biskupa Stanisława Gębickiego Sakrament Bierzmowania naszej młodzieży. Próby dla młodzieży przed Bierzmowaniem: środa, czwartek i piątek – po wieczornej Mszy św. W sobotę o godz. 9.oo spowiedź św. dla młodzieży, świadków i rodzin młodzieży bierzmowanej.
-
Przyszła niedziela to niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce.
-
Jutro – 13 dzień kwietnia – Dzień Fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.oo Różaniec i Nabożeństwo Fatimskie.
-
We wtorek 14 kwietnia przypada 1060 rocznica Chrztu Polski. Módlmy się, aby Polacy byli wierni złożonym przyrzeczeniom Chrztu św.
-
W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Barbarę Przybylską, Leopolda Rucińskiego i Józefa Białkowskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
-
Bóg zapłać za złożone ofiary na kościół w tym tygodniu – 800 zł. Dziękuję też za ofiary składane na kościół z racji II niedzieli miesiąca.
-
Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy” – Oblicze miłosierdzia.
-
Najlepsze życzenia dla wszystkich obchodzących uroczystości rodzinne czy też osobiste. Zmartwychwstały i Miłosierny Pan niech nam błogosławi.
-
Otrzymaliśmy życzenia od Pielgrzymów, od różnych urzędów, instytucji i organizacji. Wszystkim składamy Bóg zapłać za życzenia. Równie miłe i serdeczne życzenia składam naszym Gościom i drogim Parafianom, by Chrystus Zmartwychwstały opromieniał swoim blaskiem całe wasze życie i darzył was zdrowiem, miłością, pokojem i radością na każdy dzień.
-
Jutro drugi dzień świąteczny – porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę przeznaczone na KUL.
-
Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Podziękowanie składamy także tym osobom, które zaangażowały się w przygotowanie kościoła, Ciemnicy, Grobu Pana Jezusa oraz całej liturgii Triduum Paschalnego i adoracji. Podziękowanie składamy strażakom, którzy zgodnie z tradycją czuwali przy Grobie Pana Jezusa. Dziękujemy całej asyście, bez której trudno sobie wyobrazić rezurekcyjną procesję.
-
Odwiedziny chorych: w czwartek chorzy ks. Szymona, a piątek chorzy ks. Adriana.
-
W piątek o godz. 18.3o spotkanie dla kl. VIII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
-
W sobotę o godz. 9.oo spotkanie dla dzieci i rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
-
Za tydzień niedziela Miłosierdzia Bożego. Przed każdą Mszą św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Szczególnie zapraszamy na godz. 15.oo.
-
W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Wacławę Olejnik, Andrzeja Panienkowskiego i Zbigniewa Sobczaka. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
-
Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy” – Zwycięzca śmierci.
-
Zmartwychwstały Pan niech nam błogosławi na cały tydzień.
-
Niedziela Palmowa wprowadza nas w Wielki Tydzień. Zadbajmy o dobre przygotowanie do Świąt.
-
W środę o godz. 7.oo modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
-
W środę o 19.oo spotkanie dla Bierzmowanych z kl. VIII..
-
W tym tygodniu nie będzie odwiedzin chorych pierwszopiątkowych ze względu na Triduum Paschalne.
-
Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący. Niech więcej będzie modlitwy, skupienia i pomocy drugiemu człowiekowi. Niech ten tydzień będzie tygodniem abstynencji od alkoholu. W szczególny sposób przeżyjmy Triduum Paschalne poprzez udział w bogatej liturgii.Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Msza Święta o godz. 18.oo. Po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji, czyli Ciemnicy na znak uwięzienia Chrystusa. Adoracja do godz. 22.oo.Wielki Piątek – pamiątka śmierci Pana Jezusa. Adoracja od godz. 9.oo. Zachowajmy tego dnia post ścisły; niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad męką i śmiercią Chrystusa. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. O 10.oo Droga Krzyżowa w kościele. Jest to równocześnie I Piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od 17.3o. O godz.18.oo rozpocznie się Liturgia Wielkopiątkowa. Ofiary składane w Wielki Piątek są przeznaczone na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Na zakończenie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja do 22.oo.Wielka Sobota: od godz. 9.oo adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Poświęcenie pokarmów na Stół Wielkanocny od godz. 9.3o do godz. 13.oo. W tym samym czasie okazja do spowiedzi. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.oo, przynieśmy na nie świece. Adoracja do 23.oo.Wielkanoc: Od godz. 5.oo adoracja, a o 6.oo Msza Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja poprzedzona procesją. Zapraszamy na procesję całą asystę. Osoby, które noszą chorągwie i feretrony prosimy, aby zadbały o ich zewnętrzny wygląd. Do udziału w procesji zapraszamy Straży Pożarnej.
-
Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
-
W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Irenę Gołomską, Eugeniusza Kowalskiego, Martę Rybczyńską i Mieczysława Grabowskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
-
Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy” – Proces Jezusa.
-
Na cały Wielki Tydzień niech Bóg nam błogosławi.
-
Od dzisiejszej Niedzieli Wielki Post nabiera bardziej charakteru pasyjnego. Przypominają nam o tym zasłonięte krzyże. Skupiamy się w tym czasie na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Rozpoczynamy dziś rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje prowadzi ks. Paweł Szymański, Misjonarz św. Wincentego a Paulo. W poniedziałek i wtorek Msze św. o 9.oo, 11.oo, 16.3o i 18.oo. Spowiedź w poniedziałek i we wtorek pól godziny przed Mszami świętymi. Przed Mszą świętą o 16.3o zapraszamy dzieci na 16.oo na animację muzyczną dla nich. Ofiary składane na tacę we wtorek są wyrazem naszego podziękowanie Ojcu rekolekcjoniście.
-
W środę ( 25.03 ) – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze św. o godz. 7.oo i 18.oo. Zostanie wyłożona Księga Duchowej Adopcji, gdzie będzie można się wpisać i wziąć folderek jako zobowiązanie do modlitwy. Duchową adopcję będzie można podjąć na rannej lub wieczornej Mszy św.
-
Droga Krzyżowa w piątek 27 marca ulicami miasta o godz. 19.3o, rozpoczęcie w kościele Wspomożenia Wiernych a zakończenie w naszym kościele. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy o godz. 17.oo.
-
Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy pragną być u spowiedzi i komunii św. na święta wielkanocne. Odwiedziny w czwartek lub piątek.
-
Za tydzień Niedziela Palmowa. Przynosimy palmy do poświęcenia. Przed Mszą św. o godz. 10.oo procesja z palmami wokół kościoła. Przygotowujemy na tę godzinę palmy, by wziąć udział w konkursie na najdłuższą i najpiękniejszą palmę.
-
W przyszłą sobotę zmiana czasu z zimowego na letni.
-
W sobotę o godz. 16.oo Koncert: Muzyka Mistrzów. Wystąpią uczniowie i nauczyciele Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Aleksandrowie kujawskim oraz Zespołu Szkół Muzycznych we Włocławku. Zapraszamy serdecznie.
-
Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa, które można składać do skarbonki przy krzyżu adoracyjnym.
-
W dniach od 23 do 25 kwietnia organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Świętego Krzyża. Chętnych proszę o zgłoszenia do ks. Szymona.
-
W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Kazimierza Króla, Stanisława Janczaka i Zygmunta Danielewskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…
-
Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy” – Otwarci na życie.
12. Przed kościołem także do nabycia są baranki wielkanocne w cenie 10 zł. Dochód przeznaczony jest na działalność Caritas.
13. Na cały tydzień niech Bóg nam błogosławi..
-
Mija połowa Wielkiego Postu, dzisiaj niedziela Laetare. Kościół zachęca nas, byśmy się radowali mimo wszystko i nie zamykali swej duszy przed Chrystusem.
-
W tym czasie Wielkiego Postu zwracamy się ku Bogu bogatemu w miłosierdzie, który jest źródłem wszelkiego dobra i prosimy Go, aby nas wyleczył z egoizmu i dał nam nowe serce i nowego ducha. Dla nas czas tej przemiany to rekolekcje wielkopostne, które rozpoczniemy za tydzień. Poprowadzi je ks. Paweł Szymański, Misjonarz św. Wincentego a Paulo. Program rekolekcji wywieszony w gablocie. W sobotę o godz. 18.oo pierwsza nauka rekolekcyjna.
-
Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.15 , Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy o godz. 17.oo.
-
W środę 18.03 o godz. 17.oo spotkanie Koła Różańcowego.
-
W czwartek 19.03 – Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Opiekuna Pana Jezusa. Czcimy Go jako Patrona Kościoła powszechnego i Kościoła włocławskiego..
-
Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa, które można składać do skarbonki przy krzyżu adoracyjnym.
-
Są do nabycia Baranki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas Włocławską. Cena 10 zł.
-
Bóg zapłać za ofiary na kościół w kwocie 150 zł.
-
W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Kazimierę Jabłońską, Emilię Bonowicz i Grzegorza Łęgowskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…
-
Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy” – Szansa na własne mieszkanie.
-
Na cały tydzień niech Bóg nam błogosławi.…
-
Czas Wielkiego Postu niech będzie dla nas okazją do ciągłej przemiany i nawrócenia. Pomagają nam w tym praktyki pokutne, nasze postanowienia oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej o godz. 17.15 oraz niedzielnych Gorzkich Żalach po Mszy 17.oo. Serdecznie zapraszam.
-
Dzisiaj 8 marca – Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwie o wszystkich kobietach. Kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Bogu za wstawiennictwem Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem kobiety, żony i matki. Wszystkim Paniom najlepsze życzenia.
-
W piątek 13 marca w naszej Parafii przypada dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. Ten dzień będzie przebiegał następująco:– rozpoczęcie Mszą św. o godz. 7.oo;– godz. 12.oo modlitwa Anioł Pański;– godz. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia;– godz. 17.15 Droga Krzyżowa;– godz. 18.oo Msza święta– po Mszy św. Różaniec Fatimski z racji13-ego dnia miesiąca i Maryjnego czuwania.
-
W sobotę o godz. 9.oo spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a o godz. 10.oo spotkanie dla młodzieży kl. VIII przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
-
Dzisiaj rozpoczęły się Rekolekcje Wielkopostne ze św. Michałem Archaniołem w Parafii Wspomożenia Wiernych. Potrwają do środy.
-
Rekolekcje w naszej Parafii od 22 do 24 marca..
-
Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na sprawy naszej parafii złożono ofiary na kwotę 150,- zł. Bóg zapłać.
-
Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa, które można składać do skarbonki przy krzyżu adoracyjnym.
-
Są do nabycia Baranki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas Włocławską. Cena 10 zł.
-
W dniach 14 i 15 marca o godz. 16.oo w MCK wyświetlany będzie film Najświętsze Serce.
-
W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłe: Barbarę Łęgowską oraz Mariannę Kucharską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłe polecajmy Bożemu Miłosierdziu…
12. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy” – Siła kobiet.
13. Wszystkim na cały tydzień – Szczęść Boże..
-
Czas Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia i dar pokoju. W dobrym przeżyciu okresu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne, Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy o godz. 17.oo. Serdecznie zapraszamy.
-
Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy misjonarzom pracującym na całym świecie.
-
We wtorek o godz. 18.3o wystąpi zespół Cordiale Coro z koncertem pieśni pasyjnych.
-
W środę obchodzimy święto św. Kazimierza – królewicza.
-
W czwartek o godz. 7.oo Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
-
W czwartek swoje imieniny będzie obchodził ks. Adrian. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Solenizanta. Msza św. w intencji ks. Adriana w przyszłą niedzielę o godz.10.oo.
-
W piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.oo. Po Mszy św. o 16.3o, około 17.oo Droga Krzyżowa. A następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz litania do Serca Pana Jezusa.
-
Odwiedziny u chorych ks. Szymon w czwartek, a Ks. Adrian w piątek.
-
W sobotę – I sobota miesiąca – po Mszy św. o godz. 7.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 9.oo.
-
W przyszłą sobotę o godz. 9.oo odbiór szatek przez dzieci pierwszokomunijne.
-
Przy krzyżu adoracyjnym na środku kościoła możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
12. Są do nabycia Baranki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas Włocławską na rzecz osób będących w
bezdomności, starszym i chorym. Cena 10 zł.
13. Dzisiaj o godz. 19.oo w Teatrze Letnim w Ciechocinku, zostanie zaprezentowany program słowno-muzyczny dla
uczczenia 216 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina.
14. W dniach 14 i 15 marca o godz. 16.oo w MCK wyświetlany będzie film Najświętsze Serce. Polecamy bardzo
gorąco.
15. W przyszłą niedzielę 2 niedziela miesiąca. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz parafii w kwocie 200 zł.
16. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Albinę Wyciechowską i Franciszka Sołtys.
Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…
17. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy” – Milczeć, by usłyszeć.
18. Wszystkim na cały tydzień pracy – Szczęść Boże.
-
Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Niech będzie on dla nas okazją do przemiany i nawrócenia.
-
W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu niech pomogą nam nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15 i Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy o godz. 17.oo. Serdecznie zapraszamy.
-
Rekolekcje w naszej Parafii od 22 do 24 marca.
-
Zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych – jest to jedna z form wielkopostnej pokuty..
-
W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu dla młodzieży bierzmowanej oraz dla wszystkich chętnych.
-
Przy krzyżu adoracyjnym na środku kościoła możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
-
Są do nabycia Baranki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas Włocławską. Cena 10 zł
-
W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłego Zbigniewa Chmielewskiego. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu…
-
Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy” – Czas na post.
-
Wszystkim na cały tydzień – Szczęść Boże.
-
Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na Ukrainę.
-
Tegoroczny karnawał dobiega końca. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post ma służyć nawróceniu i ma przygotować nas na owocne przeżycie świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Obowiązuje nas post ścisły, od którego nie ma dyspensy, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych ( osoby, które ukończyły 14 r. ż.) oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta ( między 18 a 60 r. ż). Post ścisły obowiązuje jeszcze w Wielki Piątek, a w piątki przez cały rok post jakościowy. Powstrzymajmy się też w tym świętym czasie od napojów alkoholowych. Niech pośród nas nie będzie osób i rodzin, które cierpiałyby z powodu nałogu pijaństwa. Msze św. tego dnia o godz. 7.oo, 11.oo, 16.3o,18.oo, a na każdej Mszy posypanie popiołem.
-
W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu mają pomóc nabożeństwa wielkopostne: w piątek o godz. 17.15 – Droga Krzyżowa, a w niedzielę po Mszy św. o 17.oo Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach, gdyż uczestnicząc w nich możemy zyskać odpust zupełny.
-
W sobotę o godz. 9.oo spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.
-
W sobotę o godz. 10.oo spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Świętej.
-
W sobotę o godz. 17.oo w Straszewie rozpocznie się katecheza przedmałżeńska. Zapisy na I spotkaniu u Ks. Proboszcza w Straszewie.
-
Kurs dla osób śpiewających i grających podczas uroczystości religijnych odbędzie się w Seminarium Duchownym 14 marca. Zgłoszenia należy kierować mailowo na adres diecezja.wloclawek@gmail.com podając imię i nazwisko, parafię, wykształcenie muzyczne.
-
W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Henrykę Zielińską, Danutę Lewandowską i Ryszarda Pańczyszak. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…
-
Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”: Spowiedź – czy jest się czego bać?
-
Na ten nowy tydzień, na nasze prace i obowiązki – Szczęść Boże.
-
Dzisiaj spotkanie Koła Różańcowego o godz. 15.oo.
-
W środę 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W tym też dniu z ustanowienia przez św. Jana Pawła II obchodzony jest Dzień Chorych. W naszym kościele o godz. 11.oo Msza św. z sakramentem chorych dla ludzi starszych i chorych. W kaplicy szpitalnej o godz. 10.oo Msza św. dla chorych.
-
W piątek 13 – ty dzień miesiąca – czuwanie maryjne. Zapraszamy na 18.3o na nabożeństwo fatimskie.
-
W sobotę o godz. 9.oo w Parafii Wspomożenia Wiernych ( u Księży Salezjanów) Msza św. dla osób związanych z Kapliczką Matki Bożej Wędrującej, a podczas niej ustanowienia drugiego kręgu dla naszej Parafii. Po Mszy św. spotkanie z siostrą odpowiedzialną za tą grupę modlitewną.
-
W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:we wtorek – św. Scholastyki;w sobotę – św. Cyryla i Metodego – Apostołów Słowian i Patronów Europy.
-
Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej parafii.
-
W minionym tygodniu na kościół złożono ofiary na kwotę 1700 zł. Bóg zapłać.
-
Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Jak towarzyszyć choremu?
-
Na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.
-
Jutro święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w naszej polskiej tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Kościele od dawnych czasów czczono pamiątkę przyniesienia przez Maryję Dzieciątka Jezus do świątyni jerozolimskiej. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj święcenia w tym dniu świec. Święto to ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma nam przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia. W trudnej i niebezpiecznej drodze przez życie chce nas prowadzić na spotkanie z Bogiem Matka Chrystusowa. Msze św. o godz. 7.oo, 11.oo i 18.oo.
-
2 lutego w Kościele obchodzony jest dzień życia konsekrowanego. W sposób szczególny poświęcony życiu zakonnemu i modlitwie w intencji wszystkich powołanych i o dobre powołania zakonne. My w sposób szczególny naszymi modlitwami wspierajmy nasze Siostry Służebniczki w ich posłudze dla naszej aleksandrowskiej społeczności. Modlimy się także za naszych braci Salezjanów. Msza św. w intencji osób życia konsekrowanego i o nowe powołania do życia zakonnego w poniedziałek o godz. 7.oo..
-
W czwartek o godz. 7.oo również Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.oo. Po Mszy św. o godz. 16.3o wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i adoracja do godz. 18.oo. Odwiedziny u chorych ks. Szymon w czwartek ( w zastępstwie ks. Proboszcz ). Ks. Adrian w piątek.
-
W sobotę po Mszy św. o godz. 7.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 9.oo.
-
W przyszłą niedzielę o godz. 15.oo na plebanii spotkanie Koła Różańcowego.
-
Przyszła niedziela to II niedziela miesiąca – taca inwestycyjna.
-
Zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej Parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyjmowali nas w swoich domach, aby razem z kapłanem wypraszać Boże błogosławieństwo dla swojej rodziny oraz za wspólną rozmowę. Słowa wdzięczności kierujemy do osób, które podwoziły nas w czasie kolędy. Dziękujemy także ministrantom za ich pomoc w kolędzie. Staropolskie Bóg zapłać składamy za wszystkie ofiary, które zostały złożone. Za wszelką życzliwość i dobro jeszcze raz wszystkim dziękujemy. Prosimy o zgłoszenia jeśli ktoś chciałby by jeszcze odwiedzić z kolędą
-
W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Janinę Włodarczyk, Marka Głuchowskiego, Bogdana Olejnik i Jana Białkowskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…w.
-
Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”- Duchowy trening – jak budować lepsze życie?.
-
Przy wyjściu z kościoła możemy wziąć informacje o przekazaniu 1,5% dla Caritas Diecezji Włocławskiej.
-
Na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.
-
Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Pytamy się dzisiaj szczególnie: jakie znaczenie ma Słowo Boże w naszym życiu?
-
Dzisiaj też 73 Światowy Dzień Trędowatych. Modlimy się za chorych na tę ciężką chorobę.
-
Dzisiaj o godz. 15.oo konkurs kolędowy dla dzieci ze szkoły podstawowej.
-
W tym tygodniu kancelaria czynna tylko rano od 8.oo do 9.oo. Jedynie w piątek czynna rano i po południu
-
W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:w poniedziałek – św. Tymoteusza i Tytusa;w środę – św. Tomasza z Akwinu;w sobotę – św. Jana Bosko.
-
Porządek kolędy w tym tygodniu:26 stycznia- poniedziałek – od godz. 14.oo1/ ul. Spółdzielcza 2c i 4;2/ ul. Spółdzielcza 9 i 11;3/ ul. Szkolna 17.27 stycznia – wtorek – od godz. 14.oo:1/ ul. Spółdzielcza 13;2/ ul. Spółdzielcza 13a;3/ ul. Spółdzielcza 15 i 1728 stycznia środa – od godz. 14.oo:1/ ul. Spółdzielcza 17a;2/ ul. Spółdzielcza 17b;3/ ul. Pogodna 4 i 6.29 stycznia czwartek od godz. 14.oo :1/ ul. Hoża;2/ ul. Osiedlowa;3/ ul. Lipowa 5, 5a i 7.30 stycznia ( piątek ) lub 31 stycznia ( sobota ) – kolęda uzupełniająca
-
Prosimy o zgłaszanie na kolędę uzupełniającą do tych rodzin, gdzie nie dotarliśmy. Odwiedzimy w piątek lub sobotę.
-
W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłą Janinę Kańkowską. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu…
-
Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy” – W obronie wiary.
-
Na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.
-
Rozpoczęliśmy dzisiaj Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Będzie on trwał do przyszłej niedzieli. Tak bardzo upragniona przez Jezusa jedność została niszczona przez ludzką pychę i jest zgorszeniem dla świata, dlatego nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej przywrócenia. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy i cierpienia.
-
Dzisiaj o 15.3o opłatek dla osób związanych z Kapliczką Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.
-
Przyszła niedziela – 3 niedziela zwykła – jest Niedzielą Słowa Bożego.
-
W przyszłą niedzielę 25stycznia o godz. 15.oo konkurs kolędowy dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej ” Kolędujmy Małemu”.
-
W środę 21 stycznia – Dzień Babci, a 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa i serdeczna pamięć.
-
Porządek kolędy w tym tygodniu:a) 19 stycznia- poniedziałek – od godz. 14.oo:1/ ul. Wyspiańskiego – bloki;2/ ul. Wyspiańskiego od bloków i ul. Krasińskiego;3/ ul. Wyspiańskiego od końca;b) 20 stycznia – wtorek – od godz. 14.oo:1/ Dworzec i ul. Dworcowa;2/ ul. Kościelna od początku;3/ ul. Kościelna od końca i osiedle „Stara Cegielnia”;c) 21 stycznia środa – od godz. 14.oo:1/ ul. Wojska Polskiego numery parzyste od Dworca;2/ ul. Wojska Polskiego numery parzyste od końca;3/ ul. Szkolna 3 i 5;4/ ul. Szkolna 7 i 9;d) 22 stycznia czwartek od godz. 14.oo :1/ ul. Szkolna 10 i 11;2/ ul. Spółdzielcza 2;3/ ul. Spółdzielcza 2a;4/ ul. Spółdzielcza 2b;e) 23 stycznia piątek od godz.14.oo:1/ ul. Szkolna 12 i 14;2/ ul. Szkolna 15;3/ od godz. 16.oo – ul. Szkolna 16;f) 24 stycznia sobota od 9.oo:1/ ul. Wiejska, Bema i Polanki;2/ ul. Wojska Polskiego nr nieparzyste od początku;3/ ul. Wojska Polskiego nr nieparzyste od końca;– od ok. godz. 12.oo – ul. Wojska Polskiego blok 17.
-
W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłe: Danutę Kmieć, Joannę Migdalską i Janinę Szymańską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłe polecajmy Bożemu Miłosierdziu…
-
Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy” – Chwile z dziadkami.
-
Na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.
-
Dzisiaj Kościół w liturgii wspomina Chrzest Pana Jezusa. Dla nas ten fakt niech się stanie okazją do przypomnienia sobie prawd związanych z przyjęciem sakramentu Chrztu świętego, zwłaszcza do uświadomienia sobie, że i my przez chrzest święty zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła i od tej pory za tworzenie tej wspólnoty jesteśmy wraz z innymi odpowiedzialni.
-
Dzisiaj o godz. 15.oo kolędowanie przy żłóbku dla dzieci i ich rodzin przygotowywane przez Siostry Służebniczki. Zapraszamy dzieci wraz z rodzinami do wzięcia udziału w tym kolędowaniu.
-
W przyszłą niedzielę na Mszy o 11.3o wystąpi chór ” Lutnia Nowa „. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania kolęd w ich wykonaniu.
-
Za tydzień o 15.3o opłatek dla osób związanych z Kapliczką Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.
-
W niedzielę 25 stycznia konkurs kolędowy dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej ” Kolędujmy Małemu”. Prosimy o zgłoszenia.
-
Porządek kolędy w tym tygodniu:a/ poniedziałek – 12 stycznia (godz.14.oo)1/ ul. Brzozowa2/ ul. Brzozowa3/ Łazieniec od wspólnej do nr 21 (do ul. Wiejskiej)b/ wtorek – 13 stycznia (godz. 14.oo)1/ ul. Zielona2/ ul. Zielona3/ ul. Świstucha i Zaciszec/ środa 14 stycznia (godz. 14.oo)1/ ul. Narutowicza od początku, 8 marca i Traugutta2/ ul. Narutowicza od końca3/ ul. Narutowicza 49 blok4/ ul. Narutowicza 49a blokd/ czwartek 15 stycznia (godz. 14.oo)1/ ul. Słowackiego nr nieparzyste od początku2/ ul. Słowackiego nr nieparzyste od końca3/ ul. Słowackiego nr parzyste4/ ul. Lipowa 3be/ piątek 16 stycznia (godz. 14.oo)1/ ul. Ogrodowa2/ ul. Strażacka i Piekarska3/ Halinowo i ul. Przemysłowaf/ sobota 17 stycznia (godz. 9.oo)1/ ul. Parkowa nr 2-142/ ul. Parkowa od końca3/ ul. Parkowa od Zielonej Alei
-
Jak w każdą 2 niedzielą miesiąca dzisiaj taca na sprawy gospodarcze. Bóg zapłać.
-
W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Janinę Dropniewską, Irenę Kozińską, Józefa Kostrzewskiego, Krzysztofa Urbańskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…
-
Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy” – Nie jesteś sam.
-
Na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.
II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – ROK A
04.01.2026 r.
-
Trwając w radości Bożego Narodzenia przygotowujemy się do Uroczystości Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Wtedy poświęcamy kadzidło i kredę, a na drzwiach domów piszemy litery: KMB ( Kacper, Melchior, Baltazar) lub JMJ ( Jezus, Maryja, Józef ). Msze św. jak w niedzielę. W tę uroczystość organizujemy Orszak Trzech Króli. Po Mszy o 11.3o wyruszy ten Orszak z kościoła do żłóbka na podwórku Przedszkola Sióstr. Tam zaśpiewamy kolędy dla Jezusa. Zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny do uczczenia objawiającego się Jezusa. Można przebrać się za jakieś postacie i prosimy o zrobienie dla siebie koron.
-
W następną niedzielę, 11 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego. Kończy się Okres Bożego Narodzenia.
-
W przyszłą niedzielę o godz. 15.oo kolędowanie przy żłóbku dla dzieci i ich rodzin przygotowywany przez Siostry Służebniczki. Zapraszamy więc dzieci i rodziny do wzięcia udziału w tym kolędowaniu.
-
W niedzielę 25 stycznia organizujemy konkurs kolędowy dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej ” Kolędujmy Małemu”. Prosimy o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza albo do Pana Organisty.
-
Woda święcona jest pod chórem; są jeszcze ostatnie kalendarze na nowy 2026 r.
-
Dziękujemy za przyjęcie nas po kolędzie w tym tygodniu. Plan kolędy na ten tydzień:poniedziałek ( 05.01 ):ul. Listna – od godz. 14.oo – /1 kapłan/ul. Listna – od godz. 15.oo – /2 kapłan/ul. Zawadzkiej i Piaskowa – od godz. 14.oo – /3 kapłan/środa ( 07.01 )ul. Kwiatowa – od godz. 14.oo – /1 kapłan/ul. Kwiatowa – od godz. 14.oo – /2 kapłan/ul. Chopina i Szeroka – od godz. 14.oo – /3 kapłan/ul. Lipowa 3 – od godz. 14.oo – /4 kapłan/czwartek ( 08.01 ) – od godz. 14.oo:ul. Leśna i Miodowa – /1 kapłan/ul. Leśna i Miodowa – /2 kapłan/ul. Sienkiewicza – /3 kapłan/ul. Lipowa 3a – /4 kapłan/piątek ( 09.01 ) – od godz. 14.oo:Łazieniec za torami – /1 kapłan/ul. Wspólna, ul. Rataja, ul Mościckiego, ul. Paderewskiego i ul. Witosa – od parku – /2 kapłan/ul. Wspólna – od ul. Wojska Polskiego – /3 kapłan/sobota ( 10.01 ) – od godz. 9.oo:Łazieniec od ul. Wiejskiej – /1 kapłan/Łazieniec od ul. Spacerowej – /2 kapłan/Łazieniec od Orlej Góry – /3 kapłan/
-
W tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: Mariannę Annę Sobieraj, Katarzynę Kozłowską, Małgorzatę Ulaszewską, Ryszarda Milak i Krzysztofa Mańkowskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
-
Jest do nabycia tygodnik Idziemy – Wiara w nowoczesnym świecie.
-
Na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.