Rok 2022

BOŻE NARODZENIE – ROK A

25.12.2022 r.

 

 1. W poniedziałek drugi dzień świąt. Liturgiczne wspomnienie pierwszego męczennika św. Szczepana. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

 

 1. W sobotę ostatni dzień roku 2022. Mszą św. o godz. 18.oo zakończymy ten rok. W sposób szczególny będziemy modlić się za wszystkich zmarłych parafian tego mijającego już roku. Dlatego też zapraszamy rodziny zmarłych. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie starego roku. Będziemy dziękować Bogu za to co otrzymaliśmy, przepraszać za to co zaniedbaliśmy. Wchodząc w nowy rok wszystkie nasze sprawy składamy z wielką wiarą w ręce Bożej Opatrzności a czynić to chcemy pod przemożnym płaszczem opieki Matki Najświętszej.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok 2023. Msze św. jak w każdą niedzielę.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 3200,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać osobom, które przygotowały tradycyjną szopkę w kościele i udekorowały kościół na te radosne święta. Bóg zapłać za dar choinek. Dziękujemy także za śpiew kolęd w kościele przed Pasterką.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 18.oo kolejna – szósta Nowenna jako przygotowanie naszej Diecezji do nawiedzenia Matki Bożej w Jasnogórskim Obrazie oraz 900 – lecia naszej Diecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. Od wtorku rozpoczynamy wizytę duszpasterską czyli tzw. kolędę. Pragniemy by było to spotkanie, jeśli będzie to możliwe, nas kapłanów z całą rodziną. Prosimy, aby na stole były: krzyż, woda święcona, kropidło, Pismo święte, zeszyty od religii, gdy są dzieci lub młodzież uczęszczająca na katechezę.

 

 1. Porządek kolędy w zakładce KOLĘDA

 

         27 grudnia – wtorek- od godz. 9.oo Ośno I – z dwóch stron prosimy o przyjazd po kapłanów

         28 grudnia – środa – od godz. 9.oo Ośno II i Ośno Kolonia 1 kapłan prosimy o przyjazd po kapłanów

         29 grudnia – czwartek – od godz. 14.oo ul. Polna 2 kapłanów

         30 grudnia – piątek – od godz. 14.oo ul. Brzozowa ( 1 kapłan) i ul. Spokojna

         31 grudnia – sobota – od godz. 9.oo Białe Błota prosimy o przyjazd po kapłana

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłą: Zdzisławę Rogiewicz. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

IV NIEDZIELA ADWENTU – ROK A

18.12.2022 r.

 

 1. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Zgodnie z polską tradycją niech będzie dniem postu. To także niezwykła okazja do pojednania, do scalenia naszych rodzin. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu. Z racji Wigilii w sobotę Msze św. o godz. 7.oo i 7.3o. W sobotę o godz. 23.oo w kościele czuwanie przed Pasterką przy koncercie kolęd.

 

 1. W przyszłą niedzielę święta Bożego Narodzenia. Czy do ich przeżycia jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani ? Narodzenie Pana świętujmy radośnie z czystym sercem. Niech to świętowanie wyrazi się nie tylko przez wzajemne obdarowanie upominkami, zastawionym stołem i przystrojonym zielonym drzewkiem, ale przede wszystkim przez ukazanie sensu i znaczenia tego faktu, że Bóg wkroczył w nasze życie, w historię całej ludzkości i w ten sposób naszemu życiu nadał wymiar Boży. Pasterka o północy.

 

 1. W dniach od 4 do 10 października 2023 r. jest planowana pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Przelot samolotem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Program pielgrzymki jest w zakrystii lub w kancelarii. Osoby, które się już zdecydowały prosimy o wypełnienie umów.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 1350,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W związku zapytaniami informujemy, że wizyta duszpasterska w tym roku będzie w tradycyjnej formie, czyli w domach naszych parafian. Program kolędy będziemy podawać od następnej niedzieli.

 

 1. Na ołtarzu znajduje się światełko betlejemskie. Można dzisiaj czy w tygodniu zanieść to światełko do swoich domów, aby zapłonęło na stole wigilijnym.

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Przed kościołem także do nabycia świece „Caritas” jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Przed kościołem także jest do nabycia opłatek wigilijny.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

III NIEDZIELA ADWENTU – ROK A

11.12.2022 r.

 

 1. Rozpoczynamy dziś w naszej Parafii Rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Mariusz Danielewski, proboszcz Parafii Bronisław. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w poniedziałek i wtorek o godz. 9.oo ; 11.oo; 16.3o – dla dzieci; i 18.3o. W poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą Mszą św. okazja do sakramentu pojednania. We wtorek ofiary składane na tacę są przeznaczone dla ks. rekolekcjonisty, jako wyraz naszego podziękowania.

 

 1. W poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy św. o godz. 7.oo. Roraty na Mszy św. dla dzieci o godz. 16.3o.

 

 1. Bardzo prosimy o zgłaszanie chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek 16 grudnia.

 

 1. Jak co roku jest wystawiony kosz, do którego dzieci mogą składać słodycze, różne produkty żywnościowe. Dary te będą przeznaczone dla dzieci z Domu Opieki w Grabiu.

 

 1. We wtorek 13-y dzień miesiąca. Na godz. 19.3o zapraszamy na Maryjne czuwanie.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 400,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W przyszłą niedzielę na godz. 15.oo członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie opłatkowe.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych:Donatę Przybysz, Urszulę Muszyńską, Czesława Urbańskiego, Józefę Piotrowską, Elżbietę Chmielewską, Krystynę Klejba. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu… W przyszłą niedzielę o godz. 12.3o jest Msza św. za ks. prałata Mariana Mielczarka z racji rocznicy śmierci.

 

 1. W dniach od 4 do 10 października 2023 r. jest planowana pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Przelot samolotem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Program pielgrzymki jest w zakrystii lub w kancelarii.

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Przed kościołem także do nabycia świece „Caritas” jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Są świece duże w cenie 20 zł i tradycyjne małe – 10 zł. Przed kościołem także jest do nabycia opłatek wigilijny.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże

 

 

II NIEDZIELA ADWENTU – ROK A

04.12.2022 r.

 

 1. Czas adwentu niech mobilizuje nas do wewnętrznej, duchowej przemiany. Czekamy i przygotowujemy się przecież na spotkanie z Panem, który przyjmuje na siebie i przemienia nasze człowieczeństwo. Wykorzystajmy ten dar adwentowego czasu na walkę z nałogami, słabościami. W dniach od 11 – 13 grudnia będziemy w naszej parafii przeżywali rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Mariusz Danielewski, proboszcz Parafii Bronisław. Już dziś tak planujmy nasze obowiązki, aby czas rekolekcji wykorzystać do duchowego przygotowania się do przeżywania świąt Bożego Narodzenia.

 

 1. Zapraszamy do udziału w Mszach św. Roratnich w poniedziałek i w środę o godz. 18.oo dla dzieci a w pozostałe dni o godz. 7.oo.

 

 1. Z racji świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie już dzieci naszej Parafii składają dary ze słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Grabiu. Dary te można składać do kosza przed ołtarzem.

 

 1. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 1410,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W dniach od 4 do 10 października 2023 r. jest planowana pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Przelot samolotem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Program pielgrzymki jest w zakrystii lub w kancelarii.

 

 1. Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Strażak” w Straszewie zwraca się z apelem o oddawanie krwi w dniu 11 grudnia w Domu Kultury w Zakrzewie. Szcegóły na plakacie w gablocie.

 

 1. W sobotę na godz. 9.oo zapraszamy do kościoła na spotkanie dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami.

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Przed kościołem także do nabycia świece „Caritas” jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Są świece duże w cenie 20 zł i tradycyjne małe – 10 zł. Możemy także zaopatrzyć się w opłatek wigilijny.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Alicję Ceglarek, Henryka Parzonka, Zbigniewa Gralaka. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

I NIEDZIELA ADWENTU – ROK A

27.11.2022 r.

 

 1. Rozpoczyna się nowy rok liturgiczny. Okres Adwentu, w który wkraczamy, ma podwójny charakter; jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów oraz czasem naszego przygotowania się do radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi.

 

 1. Najpiękniejszym wzorem przeżywania tak rozumianego Adwentu niech będzie dla nas Matka Najświętsza. Uczestnictwo w Mszach św. Roratnich, które u nas będą w poniedziałki i środy o godz. 18.oo dla dzieci w pozostałe dni o godz. 7,oo. Zachęcamy więc dzieci do zrobienia przy pomocy rodziców i katechetów adwentowych lampionów, z którymi przychodzimy na Roraty.

 

 1. W dniach od 11 – 13 grudnia będziemy w naszej parafii przeżywać będziemy rekolekcje adwentowe. Już dziś tak planujmy nasze obowiązki, aby czas rekolekcji wykorzystać do duchowego przygotowania się do przeżywania świąt Bożego Narodzenia.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.oo. Po Mszy św. o godz. 16.3o wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Następnie Litania do Serca Pana Jezusa i Msza o godz. 18.3o. Odwiedziny u chorych: ks. Szymon w czwartek, ks. Mariusz w piątek. W czwartek o godz. 7.oo Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Także 1-a sobota po Mszy św o godz. 7.oo wystawienie i adoracja do godz. 9.oo.

 

 1. Jak co roku przed ołtarzem będzie wystawiony kosz, do którego dzieci będą mogły składać słodycze, różne produkty żywnościowe. Dary te będą przeznaczone dla dzieci z Domu Opieki w Grabiu.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 350,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłą: Marię Kiełkowską. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. W dniach od 4 do 10 października 2023 r. jest planowana pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Przelot samolotem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Program pielgrzymki jest w zakrystii lub w kancelarii.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 18.oo kolejna – piąta Nowenna jako przygotowanie naszej Diecezji do nawiedzenia Matki Bożej w Jasnogórskim Obrazie oraz 900 – lecia naszej Diecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w ramach modlitwy różańcowej.

 

 1. Członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie w czwartek 1 grudnia na godz. 17.oo. Zapraszamy także osoby, które chciałyby się włączyć do wspólnotowej modlitwy różańcowej.

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Przed kościołem także do nabycia świece „Caritas” jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Są świece duże w cenie 20 zł i tradycyjne małe – 10 zł. Możemy również zaopatrzyć się w opłatek wigilijny.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA – ROK C

20.11.2022 r.

 

 1. Uroczystość dzisiejsza została wprowadzona do kalendarza liturgicznego na zakończenie Roku Jubileuszowego przez papieża Piusa XI w 1925 roku. W odnowionej liturgii Kościoła uroczystość tę obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

 

 1. Od następnej niedzieli w Kościele rozpoczyna się czas adwentu.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 1430,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W dniach od 4 do 10 października 2023 r. jest planowana pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Przelot samolotem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Program pielgrzymki jest w zakrystii lub w kancelarii.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Edwarda Kuzel, Monikę Korzeniewską, Jadwigę Wawrzyniec, Barbarę Tomaszewską, Katarzynę Stempkowską, Andrzeja Łazur, Teresę Wojtasik. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Przed kościołem możemy także zaopatrzyć się w opłatki wigilijne.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

13.11.2022 r.

 

 1. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

 

 1. Dziś na Mszy św. o godz. 11.15 zostaną poświęcone opłatki, które będzie rozprowadzał pan Grzegorz Kotnowski nasz organista. Jednocześnie zaznaczamy, że nikt inny nie został przez Parafię upoważniony do rozprowadzania opłatków na terenie naszej Parafii.

 

 1. W przyszłą niedzielę 13 dzień miesiąca. O godz. 18.oo nasze comiesięczne Maryjne czuwanie, na które wszystkich zapraszamy.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za składane dziś ofiary na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 700,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Dariusza Makowskiego, Henryka Wiśniewskiego, Krystynę Kusy. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. W dniach od 4 do 10 października 2023 r. jest planowana pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Przelot samolotem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Program pielgrzymki jest w zakrystii lub w kancelarii.

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Można także zaopatrzyć się w kalendarze na nowy rok.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

30.10.2022 r.

 

 1. Dziś w kościołach, które zostały konsekrowane, obchodzona jest uroczystość poświęcenia kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku szczególnie uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to także dzień imienin kościoła. Tego dnia obchodzony jest zazwyczaj parafialny odpust. Dzień poświęcenia kościoła jest natomiast dniem jego oddania na wyłączną własność Boga, by był on miejscem sprawowania kultu.

 

 1. We wtorek 1 listopada o godz. 12.oo procesja z pięcioma stacjami wokół cmentarza. W czasie procesji różaniec i wypominki. Msza św. o godz. 13.oo. We Wszystkich Świętych w kościele Msze św. o godz. 7.oo; 8,30; 10.oo. W środę 2 listopada – Dzień Zaduszny. W kościele Msze św. o godz. 7.oo i o godz. 11.oo. Na cmentarzu o godz. 17.oo różaniec za zmarłych z wypominkami i o godz. 18.oo Msza św. za wszystkich naszych bliskich zmarłych. Ofiary składane w dniu Wszystkich Świętych są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. W uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny nie będzie Mszy św. wieczornych w kościele.

 

 1. Od czwartku 3 listopada do wtorku 8 listopada w kościele o godz. 17.oo różaniec za zmarłych z wypominkami oktawowymi. W niedzielę o godz. 16.oo.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.oo. Msza św. o godz. 16.3o. Następnie wystawienie i litania do Serca Pana Jezusa O godz. 17.3o różaniec za zmarłych z wypominkami. O godz. 18.3o Msza św. Odwiedziny u chorych: ks. Szymon w czwartek i ks. Mariusz w piątek. W czwartek o godz. 7.oo Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W tym tygodniu 1-a sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Matki Bożej i adoracja do godz. 9.oo…

 

 1. 3 listopada w liturgii kościoła przypada wspomnienie św. Huberta – patrona myśliwych i leśników. Z tej racji w przyszłą niedzielę o godz. 7.oo będzie odprawiona tzw. Msza Hubertowska z udziałem myśliwych z Koła Łowieckiego „Łoś” w Aleksandrowie Kujawskim. Na tę liturgię wszystkich zapraszamy, a szczególnie wszystkich myśliwych i ich rodziny.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 6 listopada, członkowie i wolontariusze Zakonu św. Łazarza, po Mszach świętych będą rozprowadzać kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza (hospicjum perinatalnego), które ma pod swoją opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Koszt cegiełki wynosi 50 złotych. Zachęcamy do wsparcia.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 1220,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W dniach od 4 do 10 października 2023 r. jest planowana pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Przelot samolotem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłego: Józefa Kosackiego. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. W sobotę 05 listopada o godz. 9.oo odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do I komunii św. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

23.10.2022 r.

 

 1. W Kościele dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny – „Będziecie moimi świadkami”. W modlitwie wołamy o powołania misyjne, aby dzieło Chrystusa było głoszone aż po krańce świata.

 

 1. Podajemy program nabożeństw na cmentarzu parafialnym w dniu Wszystkich Świętych. We wtorek 1 listopada o godz. 12.oo procesja z pięcioma stacjami wokół cmentarza. W czasie procesji różaniec i wypominki. Msza św. o godz. 13.oo. We Wszystkich Świętych w kościele Msze św. o godz. 7.oo; 8,30; 10.oo. W środę 2 listopada – Dzień Zaduszny. W kościele Msze św. o godz. 7.oo i o godz. 11.oo. Na cmentarzu o godz. 17.oo różaniec za zmarłych z wypominkami i o godz. 18.oo Msza św. za wszystkich naszych bliskich zmarłych. Ofiary składane w dniu Wszystkich Świętych są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. W uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny nie będzie Mszy św. wieczornych w kościele.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 480,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Edmunda Urbańskiego, Danutę Białkowską, Eugeniusza Słomczewskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Można także zaopatrzyć się w kalendarze na nowy rok.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

16.10.2022 r.

 

 1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”, w którym przed naszymi kościołami do puszek są zbierane ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z najuboższych rodzin. Z góry za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dnia 22 października w sobotę diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę przed nawiedzeniem naszej Diecezji przez Kopię cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Wyjazd o godz. 6.oo.

 

 1. Już niedługo będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Z tej racji pamiętamy w sposób szczególny o naszych bliskich zmarłych, którzy oczekują na naszą modlitwę. Tę pamięć wyrażamy także przez zamawianie tzw. wypominek. W kancelarii można zamawiać wypominki za zmarłych. W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu parafialnym o godz. 12.oo procesja z wypominkami. O godz. 13.oo Msza św. W dzień zaduszny 2 listopada na cmentarzu o godz. 17.oo różaniec za zmarłych z wypominkami i o godz. 18.oo Msza św.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 1050,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Henryka Pacek, Zenobię Szymczak, Mariusza Gerc, Kazimierę Górską, Barbarę Andrelczyk. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Można także zaopatrzyć się w kalendarze na nowy rok.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

09.10.2022 r.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”, w którym przed naszymi kościołami będą zbierane ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z najuboższych rodzin.

 

 1. W czwartek 13 dzień miesiąca. o godz. 17.oo nasze comiesięczne czuwanie. Prosimy o przyniesienie świec na procesję wokół kościoła z figurą Matki Bożej. W czwartek wyjątkowo różaniec w ramach fatimskiego czuwania o godz. 17.oo.

 

 1. Już niedługo będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Z tej racji pamiętamy w sposób szczególny o naszych bliskich zmarłych, którzy oczekują na naszą modlitwę. Tę pamięć wyrażamy także przez zamawianie tzw. wypominek, które możemy zamawiać w kancelarii.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za składane dziś ofiary na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 410,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Od poniedziałku 10 października będzie nieczynny parking przy naszym kościele ze względu na prowadzone prace. Chcemy założyć kostkę na części parkingu. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłą: Irenę Magnuszewską. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

02.10.2022 r.

 

 1. W miesiącu październiku bierzemy do rąk różaniec. U nas różaniec w dni powszednie o godz. 17.15, w niedzielę o godz. 18.oo.

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.15 poświęcenie różańcy dzieciom, które w tym roku szkolnym przystąpią do I-ej Komunii św.

 

 1. W tym tygodniu I-y piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.oo. Msza św. o godz. 16.3o Różaniec wyjątkowo o godz. 17.oo. Po różańcu adoracja Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie adoracji litania do Serca Jezusa. Msza św. o godz. 18.3o. Odwiedziny u chorych: ks. Szymon w czwartek, ks. Mariusz w piątek. W czwartek o godz. 7.oo Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

 

 1. Już niedługo będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Z tej racji pamiętamy w sposób szczególny o naszych bliskich zmarłych, którzy oczekują na naszą modlitwę. Tę pamięć wyrażamy także przez zamawianie tzw. wypominek, które możemy zamawiać w kancelarii.

 

 1. W przyszłą niedzielę na tacę składamy ofiary przeznaczone na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 60,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W sobotę o godz. 9.oo spotkanie dla młodzieży klas VIII-ych.

 

 1. W czwartek na godz. 16.oo na spotkanie zapraszamy członków Żywego Różańca.

 

 1. Dnia 22 października diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę przed nawiedzeniem naszej Diecezji przez Kopię cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Z naszej Parafii również organizowany jest wyjazd do Częstochowy. Koszt 90 zł. Są trzy wolne miejsca. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 

 1. Dziś o godz. 18.oo kolejna – trzecia Nowenna jako przygotowanie naszej Diecezji do nawiedzenia Matki Bożej w Jasnogórskim Obrazie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w ramach modlitwy różańcowej.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłego: Zdzisława Tkaczenko. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

25.09.2022 r.

 

 1. W sobotę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Święty Jan Paweł II powiedział: „Miesiąc październik jest czasem, w którym poświęcamy każdego dnia choćby chwilę modlitwie różańcowej, a przez nią Kościołowi, więcej, Maryi Matce Chrystusa, która za pośrednictwem Kościoła opowiada nam o swojej tajemnicy. W ten sposób wchodzimy w tajemnicę Chrystusa, naszego Pana i Odkupiciela”. U nas Różaniec w niedzielę o godz. 18.oo, a w dni powszednie o godz. 17.15.

 

 1. W tym tygodniu 1-a sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Matki Bożej i adoracja do godz. 9.oo.

 

 1. Co roku 28 września w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćko, spowiednika św. s. Faustyny odbywa się „Koronka na ulicach miast”. Zapraszamy więc 28 września w środę na godz. 15.oo przy pomniku Ojca Świętego Jana Pawła II na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 18.oo kolejna – trzecia Nowenna jako przygotowanie naszej Diecezji do nawiedzenia Matki Bożej w Jasnogórskim Obrazie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w ramach modlitwy różańcowej.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 2440,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W sobotę 1 października o godz. 9.oo spotkanie dla dzieci klas III-ich, które w tym roku szkolnym przystąpią do I-ej Komunii św. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłą: Hannę Marczewską-Fiuk. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

18.09.2022 r.

 

 1. W sobotę o godz. 9.oo spotkanie dla młodzieży klas VI-ych.

 

 1. Zapraszamy dzieci do włączenia się do naszego chórku dziecięcego „Latorośl”. Spotkania chórku są w czwartki o godz. 18.oo. Zapraszamy też chłopców do włączenia się do grona ministrantów naszej Parafii. Zgłoszenia u ks. Szymona.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 500, – zł. Bóg zapłać

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Halinę Sochaczyńską, Józefa Gawrońskiego, Jerzego Chróścickiego, Jadwigę Modrzejewską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

11.09.2022 r.

 

 1. W środę 14 września w liturgii Kościoła obchodzimy uroczystość Podwyższenia Krzyża świętego. Warto może się zastanowić jakie miejsce zajmuje w moim domu i w sercu krzyż.

 

 1. W wtorek 13 dzień miesiąca. O godz. 19.3o nasze Maryjne czuwanie. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w wspólnej modlitwie. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec na procesję z figurą Matki Bożej wokół kościoła.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 300,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W sobotę o godz. 9.oo spotkanie dla młodzieży klas VII-ych.

 

 1. Dnia 22 października diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę przed nawiedzeniem naszej Diecezji przez Kopię cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Z naszej Parafii również organizowany jest wyjazd do Częstochowy. Koszt 90 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Krystynę Wieczorek, Piotra Ciesielskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłe polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

04.09.2022 r.

 

 1. W naszej Parafii witamy ks. diakona Piotra Czajkowskiego, który w miesiącu wrześniu i w Wielkim Poście będzie odbywał praktykę duszpasterską. Życzymy mu błogosławionego pobytu w naszej wspólnocie.

 

 1. W czwartek 8 września Uroczystość Narodzenia NMP popularnie nazywane Matki Bożej Siewnej. Tego dnia przypada uroczystość odpustowa w Sanktuarium w Ostrowąsie. Suma odpustowa o godz. 11.3o. Z racji odpustu pielgrzymka piesza do Ostrowąsa w przyszłą niedzielę 11 września. Wyjście o godz. 9.oo. Zapraszamy starszych, młodzież i dzieci, aby poprzez pielgrzymowanie oddać cześć Maryi, a zarazem wyprosić potrzebne łaski. Również w niedzielę Msza św. odpustowa o godz. 11.3o.

 

 1. W piątek o godz. 19.oo na spotkanie dla wszystkich ministrantów.

 

 1. W sobotę o godz. 9.oo spotkanie dla młodzieży klas VIII-ych a więc młodzieży, która w tym roku szkolnym przystąpi do sakramentu bierzmowania. Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski dzieci i młodzież przystępują do sakramentów św. tj. Komunia i bierzmowania w swoich parafiach zamieszkania a nie w parafii, gdzie przynależy szkoła.

 

 1. Również w sobotę 10 września o godz. 16.oo spotkanie dla dzieci klas III-ich, które w tym roku szkolnym przystąpią do I-ej Komunii św. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców.

 

 1. Dziś o godz. 18.oo Nowenna jako przygotowanie naszej Diecezji do nawiedzenia Matki Bożej w Jasnogórskim Obrazie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. Dnia 22 października diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę przed nawiedzeniem naszej Diecezji przez Kopię cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Z naszej Parafii również organizowany jest wyjazd do Częstochowy. Koszt 90 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 

 1. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 400,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. We wtorek na godz. 17.oo na spotkanie zapraszamy członków Żywego Różańca.

 

 1. W czwartek o godz. 18.oo spotkanie dla dzieci z chórku „Latorośl”. Na to spotkanie zapraszamy także dzieci, które pragną włączyć się poprzez śpiew w liturgię.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Radosława Rybickiego, Leszka Łukasika, Kazimierza Pietrykowskiego, Lecha Belter. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

28.08.2022 r.

 

 1. W czwartek – 1 września. To już 83 lata mijają od rozpoczęcia drugiej wojny światowej. Powinnością naszą jest nie tylko pamiętać o żołnierzach i poległych wtedy w obronie Ojczyzny. Chcemy pamiętać także i o tych, którzy po skończonej wojnie oddali swe życie w obozach i więzieniach dla swoich i obcych na ojczystej ziemi.

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.15 wspólna modlitwa na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy wszystkie dzieci. Dla najmłodszych uczniów klas O i I poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 18.oo Nowenna jako przygotowanie naszej Diecezji do nawiedzenia Matki Bożej w Jasnogórskim Obrazie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 15.3o. Po Mszy św. o godz. 16.3o wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Litania do Serca Pana Jezusa i Msza o godz. 18.3o. Odwiedziny u chorych: ks. Szymon w czwartek, ks. Mariusz w piątek. Koniec wakacji i rozpoczynający się nowy rok szkolny, a więc dzieci i młodzież powinni przystąpić do sakramentów świętych. Pierwszy piątek miesiąca jest więc szczególną okazją do skorzystania z sakramentów pojednania i Eucharystii.

 

 1. W czwartek o godz. 7.oo Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W tym tygodniu 1-a sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Matki Bożej i adoracja do godz. 9.oo.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 660,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Od czwartku Msze św. w dni powszednie o godz. 7.oo; 18.oo i 18.3o. Od czwartku także kancelaria czynna we wszystkie dni z wyjątkiem niedziel i świąt.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Agnieszkę Kulpa, Dariusza Machtyl, Norberta Wolnomiejskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże

 

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

21.08.2022 r.

 

 1. W piątek 26 sierpień w liturgii Kościoła czcimy Matkę Boską Częstochowską, Tę która została nam dana jako pomoc i obrona, a którą czcimy jako naszą Królową.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 250,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Halinę Oleśkowską, Krystynę Maćkowiak, Jarosława Kuberskiego, Piotra Łosiakowskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

14.08.2022 r.

 

 1. W poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Aby jeszcze bardziej przybliżyć sobie treść tego święta, wczytajmy się w tekst Katechizmu Kościoła Katolickiego. W numerze 966 tegoż Katechizmu m. in. czytamy: „Niepokalana Dziewica… dopełniwszy biegu życia ziemskiego z ciałem i duszą wzięta została do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana jako Królowa wszystkiego, aby bardziej upodobniła się do Syna Swego, Pana panujących, oraz Zwycięzcy grzechu i śmierci. Wniebowzięcie jest szczególnym uczestniczeniem w Zmartwychwstaniu Jej Syna i uprzedzeniem zmartwychwstania chrześcijan”. W tę piękną, maryjną uroczystość na każdej Mszy św. błogosławieństwo wiązanek z ziół i kwiatów. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 850,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W dniach 19-21 sierpnia 2022 w Aleksandrowie Kujawskim odbędzie się kolejny Festiwal Muzyczny. Tym razem pod zmienioną nazwą. STACJA ALEKSANDRÓW to nadal ten sam festiwal, który cechuje jakość, styl i dobry smak. Nazwa STACJA ALEKSANDRÓW jest kontynuacją odwołania do miejskiej tożsamości i historii tej miejskości w oparciu o rozwój Aleksandrowa Kujawskiego wokół linii kolejowej i samego dworca. Do obecności na festiwalowych spotkaniach zaprasza Burmistrz naszego Miasta. W naszym kościele w piątek o godz. 19.3o rozpoczęcie tego festiwalu „Tajemniczy świat ballad”. Recytacje Paweł Burczyk. Wszystkie informacje dotyczące Festiwalu znajdziemy na plakatach.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych:Jana Posłusznego, Irenę Rojek, Zenona Kaszaka. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

07.08.2022 r.

 

 1. Dziś w naszej diecezji rozpoczyna się nowenna przed nawiedzeniem Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej i przed obchodami 900-lecia Diecezji Włocławskiej. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca w naszej Parafii o godz. 18.oo przed Najświętszym Sakramentem uroczyste nabożeństwo jako nasze duchowe przygotowanie. Znakiem trwania nowenny i naszego przygotowania jest ta biała świeca, która przez ten cały czas będzie nam mówiła o tym wydarzeniu.

 

 1. W sobotę 13 dzień miesiąca. O godz. 19.3o nasze Maryjne czuwanie. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w wspólnej modlitwie. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec na procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.

 

 1. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 700,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W czwartek gościliśmy pielgrzymów wędrujących na Jasną Górę. Składamy serdeczne Bóg zapłać za pomoc w przyjęciu pielgrzymów. Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich osób, które zaangażowały się w przyjęcie pielgrzymów. Podziękowanie kierujemy także do Dyrekcji „Ogrodnika” za możliwość odpoczynku dla pielgrzymów na terenie szkoły.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Macieja Brzustowicza, Janinę Lewandowską, Edmunda Przyjemskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer czasopisma pt. „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

31.07.2022 r.

 

 1. W przyszłą niedzielę w naszej diecezji rozpoczyna się nowenna przed nawiedzeniem Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej i przed obchodami 900-lecia Diecezji Włocławskiej. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca w naszej Parafii o godz. 18.oo przed Najświętszym Sakramentem uroczyste nabożeństwo jako nasze duchowe przygotowanie. Nawiedzenie rozpocznie się 22 kwietnia 2023 r. i trwać będzie do 16 marca 2024 r. W dniu 19 marca 2024 r. w całej diecezji w każdej parafii będą uroczyste liturgie na 900-lecie naszej diecezji. W naszej Parafii nawiedzenie będzie miało miejsce w dniach 8-9 listopada 2023 r. Znakiem trwania nowenny i naszego przygotowania jest ta świeca, która przez ten cały czas będzie nam mówiła o tym wydarzeniu.

 

 1. W sobotę uroczystość Przemienienia Pańskiego odpust w naszej Parafii. Odpust parafialny to okazja do zyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za bliską nam osobę zmarłą. Należy jednak w tym dniu być w stanie łaski uświęcającej oraz być na Mszy św., przyjąć komunię św. i odmówić „Ojcze nasz” i „Chwała Ojcu…” według intencji Ojca Świętego. Msze św. o godz. 7.oo; 11.oo; 16,3o i Suma odpustowa o godz. 18.oo. Sumę odpustową odprawi i wygłosi słowo Boże ks. prał. Radosław Cyrułowski, proboszcz parafii św. Maksymiliana w Koninie. Na sumę i procesję eucharystyczną zapraszamy całą asystę oraz dzieci do sypania kwiatów.

 

 1. Jutro przypada 78-a rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwach o tych co walczyli o wolność i oddawali swoje życie.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 460,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu I-y piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.oo. Msza św. o godz. 16.3o i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie adoracji litania do Serca Jezusa. Msza św. o godz. 18.3o. Odwiedziny u chorych: ks. Szymon w czwartek, ks. Mariusz w piątek. W czwartek o godz. 7.oo Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłą: Barbarę Kłaczyńską. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

24.07.2022 r.

 

 1. Czas wakacji to także czas, kiedy zwiedzamy różne miejsca. Wśród niech bardzo często są świątynie. Pamiętajmy o właściwym ubiorze i zachowaniu. Niech nasz strój będzie godny a zachowanie w tych miejscach niech będzie świadectwem naszej wiary.

 

 1. 26 lipca Kościół wspomina świętych Joachima i Annę Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Niech będzie to dla nas dzień wdzięczności, jaką powinniśmy okazywać naszym rodzicom, dziadkom, babciom i wszystkim starszym osobom. Pamiętajmy o nich, utrudzonych i doświadczonych życiem, a przecież ciągle gotowych nas wspierać w trudnościach i służyć pomocą. Pamiętajmy zwłaszcza w naszych modlitwach tego dnia.

 

 1. 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. Dlatego dziś po Mszy św. o godz. 12.3o. na parafialnym parkingu poświęcenie pojazdów. W czasie Mszy św. będzie informacja przedstawiciela Policji o zmianach w przepisach o ruchu drogowym. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 800,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Irenę Brożek, Teresę Sobczak, Sławomira Plonder. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

17.07.2022 r.

 

 1. 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. Dlatego w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.3o. na parafialnym parkingu poświęcenie pojazdów. W czasie Mszy św. będzie informacja przedstawiciela Policji o zmianach w przepisach o ruchu drogowym. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 200,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich osób, które swoimi ofiarami włączyła się w akcję „Paczka dla Ukrainy”. Złożono ofiary na kwotę 4700 zł. Zostały zakupione towary, zrobione paczki i odwiezione do Caritas naszej diecezji. Dziękujemy osobom, które podjęły się trudu zakupu towarów i wykonania paczek. Wszystkim Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłe: Zofię Wachowicz, Małgorzatę Borkowską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłe polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

10.07.2022 r.

 

 1. 16 lipca przypada święto Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Święto to zaczęto obchodzić w Kościele w XIV wieku. Jako pierwsi czynili to zakonnicy z Góry Karmel (karmelici). Papież Benedykt XIII zatwierdził je dla całego Kościoła i z czasem cześć Maryi ze świętej góry wzbogacił wątek nabożeństwa szkaplerznego, związanego z wizjami św. Szymona Stocka, karmelity. Według podania szkaplerz miała wręczyć Szymonowi Matka Boża 16 lipca 1215 roku w Cambridge i przyrzec, że kto będzie nosił szatę Jej dzieci duchowych, temu zapewni szczególną pomoc i opiekę za życia, a przede wszystkim po śmierci: “Nie umrze bez łaski Bożej ten, kto szkaplerz ów będzie wiernie nosił”.

 

 1. W środę 13 dzień miesiąca. O godz. 19.3o nasze comiesięczne Maryjne czuwanie. Przynosimy ze sobą świece na procesję wokół kościoła. Wszystkich zapraszamy na wspólną modlitwę.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 700,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Lucynę Ostromecką, Ewę Fajkowską, Teresę Jankowską, Marzenę Pawlicką, Jerzego Ceglarek, Józefa Modrzejewskiego, Stanisława Urbańskiego . Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże

 

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

03.07.2022 r.

 

 1. Nie zapominajmy o Dniu Pańskim – o niedzieli. Niedziela jest dniem zgromadzenia liturgicznego; dniem rodziny chrześcijańskiej; dniem radości i odpoczynku po całotygodniowej pracy; jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego (por. Katechizm Kościoła katolickiego, nr 1193). W każdą wakacyjną niedzielę uczestniczymy we Mszy świętej, bez względu na okoliczności, w jakich się znajdziemy. Damy w ten sposób świadectwo, że nasza wiara jest żywa i stanowi dla nas wielką wartość.

 

 1. W czwartek rano Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

 

 1. Przypominamy, że na cały czas wakacji Msze św. w dni powszednie o godz. 7.oo i 18.3o. Na czas wakacji kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki.

 

 1. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 2110,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Dziś przed kościołem do puszek są zbierane ofiary na akcję „Paczka dla Ukrainy”. W ten sposób będzie to akcja całej Parafii. Musimy pamiętać, że ludziom przeżywającym dramat wojny pomoc jest bardzo potrzebna. Za wszystkie ofiary na ten cel Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Mieczysława Wieczorka, Helenę Kowalską, Elżbietę Sołtysiak. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

26.06.2022 r.

 

 1. Rozpoczęły się wakacje. Czy zaplanowaliśmy je zgodnie z tym, czego od nas oczekuje w tym czasie Bóg? Wykorzystajmy dobrze ten piękny, letni czas, dany nam przez Stwórcę. Niech na trasach naszych wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus. Nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania niech będzie nacechowanie powagą i należną czcią dla Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

 

 1. Nie zapominajmy o Dniu Pańskim – o niedzieli. Niedziela jest dniem zgromadzenia liturgicznego; dniem rodziny chrześcijańskiej; dniem radości i odpoczynku po całotygodniowej pracy; jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego (por. Katechizm Kościoła katolickiego, nr 1193). W każdą wakacyjną niedzielę uczestniczymy we Mszy świętej. Damy w ten sposób świadectwo, że nasza wiara jest żywa i stanowi dla nas wielką wartość.

 

 1. W tym tygodniu I-y piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.oo. Msza św. o godz. 16.3o i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie adoracji litania do Serca Jezusa. Odwiedziny u chorych: ks. Szymon w czwartek, ks. Mariusz w piątek. W sobotę po rannej Mszy św. wystawienie i litania do Matki Bożej i adoracja do godz. 9.oo.

 

 1. Od piątku na cały czas wakacji Msze św. w dni powszednie o godz. 7.oo i 18.3o. Na czas wakacji kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki.

 

 1. Odpowiadając na sygnały od parafian w przyszłą niedzielę przed kościołem do puszek będą zbierane ofiary na „Paczka dla Ukrainy”. W ten sposób będzie to akcja całej Parafii.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłą: Genowefę Haładyn. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

19.06.2022 r.

 

 1. W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. Zwróćmy uwagę na oceny religii dzieci i młodzieży. One są także świadectwem zaangażowania w sprawy wiary i miłości do Pana Boga.

 

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie przed wieczornymi Mszami św. o godz. 17.3o nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W ramach nabożeństwa czerwcowego procesja Eucharystyczna, na którą zapraszamy całą asystę i dzieci.

 

 1. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. W czasie Mszy św. o godz. 18.3o będzie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. Nabożeństwo czerwcowe z procesją po Mszy św. o godz. 18.3o. Na zakończenie oktawy procesja do czterech ołtarzy przygotowanych wokół kościoła. O przygotowanie ołtarzy prosimy następujące grupy: I – strażaków, II – ministrantów i scholę, III – krąg rodzin i młodzież, IV Żywy Różaniec. Składamy jednocześnie serdeczne Bóg zapłać wszystkim za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało i na zakończenie oktawy. Bóg zapłać także całej asyście za uwielbienie Chrystusa w Eucharystii.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 350,- zł.

 

 1. W sobotę 25 czerwca o godz. 6.oo wyjazd na pielgrzymkę na Jasną Górę. Zbiórka na parkingu. Informujemy także, że w sobotę o godz. 12.oo w telewizji Trwam będzie transmisja Mszy św. z Jasnej Góry jako ogólnopolskiej modlitwy o kanonizację bł. Edmunda Bojanowskiego, który jest założycielem Zgromadzenia Sióstr Służebniczek.

 

 1. W piątek na godz. 19.oo na spotkanie zapraszamy osoby, które zgłosiły się na pielgrzymkę do Włoch.

 

 1. Razem z Caritas Polska zapraszamy do udziału w akcji „Paczka dla Ukrainy”. Przynieś karton wypełniony produktami żywnościowymi, produktami dla dzieci oraz artykułami chemicznymi i kosmetycznymi. Ważne, aby paczka została przygotowana według szczegółowych instrukcji dostępnych na stronie www.caritas.pl/paczkadlaukrainy. Znajduje się tam szczegółowy opis produktów, wymiary i waga kartonu. Tak przygotowane paczki zostaną wysłane za pośrednictwem Caritas do rodzin na Ukrainie. Jedna paczka zapewni kilkuosobowej rodzinie produkty na około tydzień..

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Krystynę Kowalik, Renatę Ćwik, Hannę Kobielak. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – ROK C

12.06.2022 r.

 

 1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwana Bożym Ciałem. Wyjdziemy na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek w uroczystej procesji eucharystycznej. Niech Chrystus ukryty pod postacią Chleba w białej Hostii błogosławi naszej Ojczyźnie i darzy ją pokojem. Udział w tej procesji będzie dla nas publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym codziennym życiu. Jesteśmy ludem Bożym, który jest nieustannie w drodze na spotkanie z Bogiem w wieczności. Obrazem i znakiem tego jest właśnie nasz udział w tej procesji.

 

 1. W tym roku procesja będzie miała początek Mszą św. o godz. 11.oo w kościele NMP Wspomożenia Wiernych i będzie przebiegać ulicami: Szczygłowskiego, Sikorskiego, Chopina i Dworcowa. Zakończenie błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w naszym kościele. Ołtarze będą przygotowane w czterech miejscach. Nasza Parafia odpowiedzialna jest za przygotowanie dwóch ołtarzy: na „rondzie” i placu 3-maja, którego przygotowanie podjęli się strażacy. W Boże Ciało w naszym kościele Msze św. o godz. 7.oo; 8.30 i 10.oo.

 

 1. Całą asysta gromadzi się już w kościele Wspomożenia Wiernych na Mszę św. o godz. 11.oo. Dlatego bardzo prosimy, aby wszystkie chorągwie, feretrony i poduszki wcześniej przewieźć do kościoła Wspomożenia Wiernych.

 

 1. Na procesję zapraszamy dzieci zwłaszcza klas III-ich i IV-ych w strojach komunijnych. Zapraszamy także orkiestrę do udziały w tej uroczystości. Dzieci do sypania kwiatków i asysty zapraszamy na próbę w wtorek o godz. 17.oo.

 

 1. Od piątku oktawa Bożego Ciała. Procesje w ramach nabożeństwa czerwcowego. W dni powszednie o godz. 17,3o w niedzielę o godz. 18.oo.

 

 1. W poniedziałek 13-y dzień miesiąca. Na godz. 19.3o zapraszamy na comiesięczne Maryjne czuwanie. Prosimy o przyniesienie świec na procesję z figurą Matki Bożej. W ramach nabożeństwa odmówimy litanie do Serca Pana Jezusa.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 700,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłą : Grażynę Liniewską. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – ROK C

05.06.2022 r.

 

 1. Wydarzenie Zesłania Ducha Świętego na Apostołów trwa w Kościele pod dziś dzień. Wołajmy dziś z wiarą, by przyszedł i odnowił oblicze ziemi, by napełnił nasze serca i rozpalił w nich ogień miłości do Boga i do człowieka. Dzisiejsze święto w Polsce nazywane jest Zielonymi Świątkami. To najstarsze święto w Kościele. Obchodzono je już w czasach apostolskich. Jest uroczystością upamiętniającą rozpoczęcie działalności Kościoła w świecie.

 

 1. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W czasie trwania II Soboru Watykańskiego biskupi polscy złożyli na ręce Ojca Świętego Pawła VI prośbę o ogłoszenie Maryi Matką Kościoła i oddanie Jej macierzyńskiemu Sercu całej rodziny ludzkiej. W czasie uroczystości podczas II sesji soborowej 21 listopada 1964 roku papież Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.3o w niedzielę o godz. 18.oo.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 420,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Lucynę Wochna, Janinę Kozłowską, Barbarę Leśniak. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. We wtorek 7 czerwca na godz. 16.3o na spotkanie zapraszamy członków Żywego Różańca.

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

VII NIEDZIELA WIELKANOCY – ROK C

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

22.05.2022 r.

 

 1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest ona pamiątką odejścia Syna Bożego w chwale do Ojca. Święto powstało w połowie IV wieku, a w wieku V znane już jest i obchodzone w całym Kościele. W niebie Chrystus nieustannie urzeczywistnia swoje kapłaństwo, bo zawsze żyje, aby się wstawiać za tymi, który przez Niego zbliżają się do Boga (Hbr 7, 25).

 

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.oo. Po Mszy św. o godz. 16.3o wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Na zakończenie adoracji Litania do Serca Pana Jezusa i Msza o godz. 18.3o. Odwiedziny u chorych w czwartek ks. Szymon w piątek ks. Mariusz.

 

 1. W tym tygodniu 1-a sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Matki Bożej i adoracja do godz. 9.oo.

 

 1. W środę rozpoczyna się miesiąc czerwiec, w krórym szczególnie oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.3o, w niedzielę o godz. 18.oo.

 

 1. W sobotę 4 czerwca o godz. 12.oo na Ukraińskim Cmentarzu Wojskowym Modlitwa Ekumeniczna w rocznicę odnowienia tego cmentarza. Burmistrz Miasta i Związek Ukraińców w Polsce wszystkich serdecznie zapraszają.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 180,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. O godz. 16.oo katecheza przedmałżeńska. Zapraszamy wszystkie osoby planujące zawrzeć sakrament małżeństwa.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłą: Barbarę Dyko. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

VI NIEDZIELA WIELKANOCY – ROK C

22.05.2022 r.

 

 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest ona pamiątką odejścia Syna Bożego w chwale do Ojca. Święto powstało w połowie IV wieku, a w wieku V znane już jest i obchodzone w całym Kościele. W niebie Chrystus nieustannie urzeczywistnia swoje kapłaństwo, bo zawsze żyje, aby się wstawiać za tymi, który przez Niego zbliżają się do Boga (Hbr 7, 25).

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.3o Ks. Bp Wiesław Mering naszej młodzieży udzieli sakramentu Bierzmowania. W sobotę o godz. 9.oo spowiedź dla młodzieży, świadków bierzmowania oraz dla rodziny bierzmowanych.

 

 1. Przypominamy, że nabożeństwa majowe w kościele w dni powszednie o godz. 17.3o w niedzielę o godz. 18.oo.

 

 1. Dziś o godz. 16.oo w domu katechetycznym rozpoczyna się katecheza przedmałżeńska. Prosimy o uwagę osoby pragnące w najbliższym czasie zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 1970,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłego: Zdzisława Czerwińskiego. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

V NIEDZIELA WIELKANOCY – ROK C

15.05.2022 r.

 

 1. Trwa miesiąc maj. Miesiąc Maryi. Nabożeństwa w dni powszednie o godz. 17.3o w niedzielę o godz. 18.oo. Starajmy się jak najliczniej czcić Maryję.

 

 1. Przeżywamy w naszej Parafii dziś komunię rocznicową dzieci klas IV-ych. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Niech trwają w przyjaźni z Chrystusem przez całe swoje życie.

 

 1. Za tydzień o godz. 16.oo w naszej Parafii rozpocznie się katecheza przedmałżeńska. Zapraszamy wszystkie osoby planujące zawrzeć sakrament małżeństwa.

 

 1. 25 czerwca planowana jest pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę. Koszt 90 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 40,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Bogdana Dąbrowskiego, Feliksa Bykowskiego, Henrykę Sobolewską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCY – ROK C

08.05.2022 r.

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele przeżywana jest jako Niedziela Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. W dzisiejszym, tak zlaicyzowanym świecie, ciągle potrzeba nowych pracowników na Bożej roli. Modlimy się więc szczególnie dziś i w tym tygodniu o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

 

 1. Trwa miesiąc maj. Miesiąc Maryi. Nabożeństwa w dni powszednie o godz. 17.3o w niedzielę o godz. 18.oo. Starajmy się jak najliczniej czcić Maryję.

 

 1. Przeżywamy w naszej Parafii dziś komunię świętą dzieci klas III-ich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Niech trwają w przyjaźni z Chrystusem przez całe swoje życie. Dzieci przychodzą do kościoła do czwartku na nabożeństwo majowe na godz. 17.3o. Składamy podziękowanie rodzicom dzieci, które dziś po raz pierwszy przyjęły Chrystusa za dar dla naszej Parafii. Darem są lampki wieczne, świece i świeczniki.

 

 1. Za tydzień na Mszy św. o godz. 9.3o komunia rocznicowa dzieci klas IV-ych. W sobotę o godz. 15.oo spowiedź dla dzieci i ich rodzin. Dzieci przychodzą na spotkanie przygotowujące do komunii rocznicowej w poniedziałek na godz. 19.oo.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 700,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 12.3o Msza św. w intencji naszego Miasta przez wstawiennictwo Patrona bł. ks. Edwarda Grzymały. Zapraszamy na tę Eucharystię władze samorządowe naszego miasta, radnych i wszystkich mieszkańców. Starajmy się jak najliczniej uczestniczyć w tej liturgii.

 

 1. W sobotę o godz. 9.oo spotkanie dla młodzieży przygotowującej się w tym roku do sakramentu Bierzmowania.

 

 1. W piątek 13-y dzień miesiąca. O godz. 19.oo nasze comiesięczne Maryjne czuwanie połączone z nabożeństwem majowym. Prosimy o przyniesienie świec na procesję z figurą Matki Bożej. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

III NIEDZIELA WIELKANOCY – ROK C

01.05.2022 r.

 

 1. We wtorek uroczystość NMP Królowej Polski. U nas Msze św. o godz. 7.oo; 11.oo – w intencji Ojczyzny i o godz. 17.oo. Nabożeństwo majowe o godz. 18.oo. Tego dnia będą też miały miejsce uroczystości miejskie. Początek o godz. 9.45 przed Urzędem Miasta. Msza św. w kościele Wspomożenia Wiernych o godz. 11.oo.

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.3o dzieci klas III-ich przystąpią do I-ej Komunii świętej. Nabożeństwo pokutne oraz pierwsza spowiedź w sobotę 7 maja o godz. 14.oo. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych dzieciach, aby zawsze były wierne Chrystusowi, którego przyjmą do swego serca.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.oo, o 16.3o Msza św., następnie wystawienie i o godz. 17.oo nabożeństwo majowe, Następnie adoracja i Msza św. o godz. 18.3o. Odwiedziny u chorych ks. Szymon w czwartek i ks. Mariusz w piątek. W czwartek rano Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W sobotę po rannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 9.oo.

 

 1. W naszych kościołach, przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach odbywają się nabożeństwa majowe. U nas w kościele nabożeństwa w dni powszednie o godz. 17.3o w niedzielę o godz. 18.oo. Starajmy się jak najliczniej czcić Maryję.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłą: Jadwigę Vereś. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 550,- zł. Bóg zapłać…

 

 1. W środę na godz. 16.3o zapraszamy na spotkanie dzieci, które mają w tym roku komunię rocznicową wraz z rodzicami.

 

 1. W czwartek na godz. 16.3o na spotkanie zapraszamy członków Żywego Różańca.

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

II NIEDZIELA WIELKANOCY – ROK C

24.04.2022 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Bożego Miłosierdzia. „Powiedz zbolałej ludzkości, niech się przytuli do miłosierne go Serca mojego, a Ja napełnię ją pokojem” (Słowa Pana Jezusa skierowane do świętej S. Faustyny). Dziś o godz, 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

 1. W przyszłą niedzielę 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane w dni powszednie o godz. 17.3o, w niedziele o godz. 18.oo.

 

 1. Za tydzień w niedzielę 1 maja pragniemy modlić się za wszystkich strażaków na Mszy św. o godz. 12.3o. Zapraszamy strażaków ze Straży Zawodowej jak i Ochotniczej w swoich mundurach i z pocztem sztandarowym. Zapraszamy Orkiestrę do upiększenia Mszy Świętej swą grą.

 

 1. W sobotę na godz. 9.oo zapraszamy na spotkanie młodzież, która w tym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania. A w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.3o na spotkanie zapraszamy rodziców tej młodzieży.

 

 1. Dzieciom, które przygotowują się do I-ej Komunii św. Przypominamy o spotkaniach przygotowujących według ustalonego programu.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 100,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłą: Józefę Bujalską. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – ROK C

17.04.2022 r.

 

 1. W Katechizmie Kościoła katolickiego czytamy: Misterium Zmartwychwstania Chrystusa jest wydarzeniem rzeczywistym, które posiada potwierdzone historycznie znaki, jak świadczy o tym Nowy Testament. Stanowi ono potwierdzenie przede wszystkim tego wszystkiego, co Chrystus czynił i czego nauczał. Wszystkie prawdy, nawet najbardziej niedostępne dla umysłu ludzkiego, znajdują swoje uzasadnienie, gdyż Chrystus dał ich ostateczne, obiecane przez siebie potwierdzenie swoim Boskim autorytetem”.

 

 1. Składamy sobie dzisiaj życzenia. Jako ludzie wierzący pragniemy, aby wiara w to, że Jezus zmartwychwstał, że żyje i jest wśród nas, przenikała nasze życie i była obecna w każdym jego wymiarze.

 

 1. Jutro drugi dzień świąteczny – porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę przeznaczone na KUL.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Podziękowanie składamy także tym osobom, które zaangażowały się w przygotowanie Ciemnicy, Grobu Pana Jezusa oraz całej liturgii Tryduum Paschalnego i adoracji. Podziękowanie składamy strażakom, którzy zgodnie z tradycją czuwali przy Grobie Pana Jezusa. Dziękujemy orkiestrze za ich obecność i głoszenie chwały zmartwychwstania muzyką. Dziękujemy całej asyście, bez której trudno sobie wyobrazić rezurekcyjną procesję.

 

 1. Za tydzień niedziela Miłosierdzia Bożego. Na godz. 15.oo zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 1000,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W piątek na godz. 19.oo zapraszamy dzieci, które przygotowuję się do I-ej Komunii św. Zapraszamy także rodziców.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłą: Jadwigę Chrupek. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

NIEDZIELA PALMOWA – ROK C

10.04.2022 r.

 

 1. Dzisiaj niedziela Palmowa. Wkraczamy w Wielki Tydzień, w czasie którego będziemy w liturgii przeżywać Tryduum Paschalne.

 

 1. W czwartek rozpoczyna się bogata liturgia Wielkiego Tygodnia, która ma nas bezpośrednio wprowadzić w przeżywanie tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego. W czwartek o godz. 18.oo przeżywać będziemy ustanowienie dwóch sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa. Po uroczystej liturgii procesja i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy” na znak uwięzienia Chrystusa. Adoracja do godz. 22.oo.

 

 1. Wielki Piątek to dzień Ukrzyżowania Chrystusa. O godz. 18.oo uroczyste nabożeństwo Adoracji Krzyża. Po nabożeństwie procesja i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i adoracja do godz. 22.oo. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły. Ofiary składane w Wielki Piątek są przeznaczone na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Adoracja Pana Jezusa w „Ciemnicy” od godz. 9.oo.

 

 1. Wielka Sobota to dzień naszej szczególnej adoracji Chrystusa w Grobie od godz. 9.oo. Poświęcenie pokarmów na Stół Wielkanocny od godz. 9.3o do godz. 13.oo. W tym samym czasie okazja do spowiedzi. Uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.oo. Przynosimy na liturgię świece. Adoracja do godz. 23.oo.

 

 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Od godz. 5.oo adoracja a o godz. 6.oo Msza Zmartwychwstania – Rezurekcja. Zapraszamy całą asystę na procesję. Osoby, które noszą chorągwie i feretrony prosimy, aby zadbały o ich zewnętrzny wygląd. Do udziału w procesji zapraszamy Jednostkę Straży Pożarnej. Zapraszamy także dzieci do sypania kwiatków.

 

 1. W środę 13-y dzień miesiąca. O godz. 19.3o nabożeństwo Fatimskie, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane przy Krzyżu adoracyjnym na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Bóg zapłać także za dzisiejsze ofiary składane na tacę na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 600,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Jadwigę Lewandowską, Halinę Bednarską, Urszulę Sobolewską, Wiesława Skrobosz-Biesiada. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK C

03.04.2022 r.

 

 1. Liturgia dzisiejszej niedzieli wprowadza nas w ostatni etap świętego czasu Męki Pańskiej. Najbliższe dni zwłaszcza następny tydzień, bogata w swej wymowie liturgia umożliwia nam głębsze przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Rozpoczynamy dziś rekolekcje wielkopostne. Witamy wśród nas ks. Adama Zielińskiego z Włocławka, który razem z nami będzie się modlił i kierował słowo Boże. We wtorek ofiary składane na tacę są jako podziękowanie rekolekcjoniście za jego posługę w naszej Parafii.

 

 1. Dziś o godz. 16.oo Nabożeństwo Biblijne dla młodzieży. Msza św. o godz. 17.oo, Gorzkie Żale o godz. 18.oo. Jutro i we wtorek Msze św. o godz. 9.oo; 11.oo; 16.3o; 18.3o. Spowiedź jutro i we wtorek pół godziny przed każdą Mszą św.

 

 1. Ostatnia Droga Krzyżowa w piątek ulicami miasta o godz. 19.3o. Rozpoczęcie w kościele Wspomożenia Wiernych a zakończenie naszym kościele.

 

 1. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy pragną być u spowiedzi i komunii św. na święta wielkanocne. Odwiedzimy ich w czwartek.

 

 1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Przynosimy ze sobą do poświęcenia palmy. Przed Mszą św. o godz. 11.15 procesja z palmami wokół kościoła.

 

 1. W czwartek na godz. 17.oo na spotkanie zapraszamy członków Żywego Różańca.

 

 1. Przy krzyżu adoracyjnym na środku kościoła możemy składać ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 1800,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Do dnia 10.04.2022 r. trwa akcja „Paczka dla Ukrainy”, polegająca na jej przygotowaniu przez wspólnoty parafialne, rodziny, wszystkich ludzi dobrej woli. Kto byłby zainteresowany przygotowaniem takiej paczki można po szczegółowe informacje jak należy taką paczkę przygotować i co można w niej umieścić zgłosić się w zakrystii lub kancelarii parafialnej lub na stronie internetowej parafii. Przygotowane paczki można składać w kancelarii parafialnej.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Tadeusza Wojciechowskiego, Lucynę Górzyńską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Przed kościołem także do nabycia są baranki wielkanocne wykonane z białej czekolady w cenie 10 zł. Pieniądze z tej akcji przeznaczone są na działalność Caritas.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK C

27.03.2022 r.

 

 1. „ W tym czasie Wielkiego Postu zwracamy się jeszcze raz ku Bogu bogatemu w miłosierdzie, który jest źródłem wszelkiego dobra i prosimy Go, aby nas wyleczył z egoizmu i dał nam nowe serce i nowego ducha”. Dla nas czas tej przemiany to rekolekcje wielkopostne, które rozpoczniemy za tydzień. Rekolekcje poprowadzi ks. Adam Zieliński, który pracuje w Zespole Szkół Katolickich w Włocławku. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie. Zwracamy jednak uwagę, że w przyszłą niedzielę o godz. 16.oo Nabożeństwo Biblijne dla młodzieży.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.oo. Msza św. dla dzieci o godz. 16.3o. O godz. 17.oo Droga Krzyżowa. Następnie wystawienie i adoracja i litania do NSPJ. O godz. 18.3o Msza św. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.oo wystawienie i litania do Matki Bożej oraz adoracja do godz. 9.oo. Odwiedziny u chorych według ustalonego porządku w czwartek ks. Szymon. W piątek ks. Mariusz.

 

 1. W dniach od 27.03.2022 r. do 10.04.2022 r. odbędzie się akcja „Paczka dla Ukrainy”, polegającej na jej przygotowaniu przez wspólnoty parafialne, rodziny, wszystkich ludzi dobrej woli. Kto byłby zainteresowany przygotowaniem takiej paczki można po szczegółowe informacje jak należy taką paczkę przygotować i co można w niej umieścić zgłosić się w zakrystii lub kancelarii parafialnej lub na stronie internetowej parafii. Przygotowane paczki można składać w kancelarii parafialnej.

 

 1. Tak jak co roku przy krzyżu adoracyjnym na środku kościoła możemy składać ofiary z przeznaczeniem do Grobu Pana Jezusa.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 340,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W sobotę na godz. 9.oo na spotkanie zapraszamy dzieci, które przygotowują się do I-ej Komunii św. Zapraszamy także rodziców tych dzieci.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Erikę Ciszewską, Stanisława Wesołowskiego, Iwonę Plonder. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Przed kościołem także do nabycia są baranki wielkanocne wykonane z białej czekolady w cenie 10 zł. Pieniądze z tej akcji przeznaczone są na działalność Caritas.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK C

20.03.2022 r.

 

 1. Czas Wielkiego Postu skłania nas do czynienia różnych postanowień. Ich realizacja to troska o nasz duchowy rozwój, który możemy w sposób szczególny ukierunkować przez uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.oo. A także poprzez uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych, które przeżywać będziemy w dniach od 3 do 5 kwietnia.

 

 1. W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tradycyjnie w tę uroczystość podejmujemy duchową adopcję dziecka Poczętego. Dlatego przed ołtarzem będzie wyłożona Księga Duchowej Adopcji, gdzie będzie można się wpisać i wziąć folderek jako zobowiązanie do modlitwy. A po drodze krzyżowej odbędzie się wspólna modlitwa i ślubowanie duchowej adopcji. Przypominamy, że to jest podjęcie modlitwy za poczęte życie, które jest zagrożone.

 

 1. W piątek o godz. 17.oo w jedności z Ojcem Świętym Franciszkiem odmówimy Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. A o godz. 18.oo zostanie odprawiona Msza św. w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji.

 

 1. W sobotę na godz. 9.oo zapraszamy młodzież klas VIII-ych.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 650,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Tak jak w roku ubiegłym przy krzyżu adoracyjnym na środku kościoła możemy składać ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

 

 1. W dniach od 27.03.2022 r. do 10.04.2022 r. odbędzie się akcja „Paczka dla Ukrainy”, polegającej na jej przygotowaniu przez wspólnoty parafialne, rodziny, wszystkich ludzi dobrej woli. Kto byłby zainteresowany przygotowaniem takiej paczki można po szczegółowe informacje jak należy taką paczkę przygotować i co można w niej umieścić zgłosić się w zakrystii lub kancelarii parafialnej lub na stronie internetowej parafii.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Eugeniusza Zaręba, Jana Binieckiego, Marię Tober, Alicję Chojenkowską, Danielę Wiśniewską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK C

13.03.2022 r.

 

 1. Przeżywamy już drugi tydzień Wielkiego Postu. W 1991 roku bł. Jan Paweł II powiedział: “Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. W dobrym przeżyciu okresu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne, Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.oo.

 

 1. Dziś przypada 13-y dzień miesiąca. Nabożeństwo Maryjne włączamy w Gorzkie Żale.

 

 1. W dobrym przeżyciu Wielkiego Postu i przygotowaniu się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego pomogą nam rekolekcje wielkopostne w dniach od 3 do 5 kwietnia .

 

 1. We wtorek 15 marca w naszej Parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 7.oo. Zakończenie Mszą św. o godz. 18.oo. O godz. 12.oo zapraszamy na Anioł Pański, na godz. 15.oo na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i godz. 17.15 na wspólny Różaniec.

 

 1. Tak jak co roku przy krzyżu adoracyjnym na środku kościoła możemy składać ofiary z przeznaczeniem do Grobu Pana Jezusa.

 

 1. W sobotę o godz. 10.oo w sali katechetycznej będą do odbiory alby dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I-ej Komunii św.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 1100,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłego: Bolesława Lewandowskiego. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK C

06.03.2022 r.

 

 1. W Środę Popielcową w Kościele rozpoczął się czas Wielkiego Postu. Wielki Post jest dla każdego z nas zachętą do wydobycia się z różnego rodzaju dręczących zniewoleń. Nasz Król, Bóg-Człowiek, stoi przed nami; daje nam nowe serce, byśmy mogli przeżywać nasze kłopoty, cierpienia w sposób zbawczy, z miłości do Niego i naszych braci.

 

 1. W głębokim i należytym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne, zwłaszcza te, które głęboko zakorzeniły się w tradycji polskiej religijności. W każdy piątek o godz. 17.15 przychodzimy, aby wraz z Chrystusem przebyć Drogę Krzyżową. W niedzielne popołudnie o godz. 18.oo gromadzimy się, aby wspólnie śpiewać Gorzkie Żale.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada 13-y dzień miesiąca. Nabożeństwo Maryjne włączamy w Gorzkie Żale.

 

 1. W dniach od 3 do 5 kwietnia będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 170,- zł. Bóg zapłać

 

 1. Tradycyjnie przy krzyżu adoracyjnym przy głównych drzwiach możemy składać ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

 

 1. W sobotę na godz. 9.oo na spotkanie zapraszamy dzieci, które przygotowują się do I-ej Komunii św. Zapraszamy także rodziców tych dzieci.

 

 1. Także w sobotę na godz. 9.oo zapraszamy młodzież klas VI-ych.

 

 1. W Domu Pielgrzyma w Ostrowąsie zamieszkają za kilka dni dzieci z Ukrainy. Obecnie obiekt jest przygotowywany do przyjęcie dzieci. Potrzebna jest pomoc obecnie zwłaszcza finansowa. Ofiary można składać bezpośrednio u ks. Proboszcza z Ostrowąsa lub wpłacać na konto. Szczegóły i nr konta są umieszczone w gablocie i poniżej w poście.

 

 1. Parafia Wspomożenia Wiernych organizuje pielgrzymki do Pragi oraz do Lichenia. Szczegóły na plakatach w gablocie.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłą: Jadwigę Kretkowską. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

27.02.2022 r.

 

 1. Tegoroczny karnawał dobiega końca. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Przez symboliczny gest posypania naszych głów popiołem w czasie liturgii tego dnia wkroczymy w ten szczególny okres roku liturgicznego. Wielki Post to czas święty. Przyjmujemy go jako szczególny dar Boga. Katechizm Kościoła Katolickiego tak o tym czasie pisze: “Okresy i dni pokuty w ciągu roku liturgicznego… są w Kościele specjalnym czasem praktyki pokutnej, pielgrzymek o charakterze pokutnym, dobrowolnych wyrzeczeń jak post i jałmużna do braterskiego dzielenia się z innymi”. W środę popielcową obowiązuje nas post ścisły. Msze św. o godz. 7.oo; 11.oo; 16.3o; 18.3o. W piątek o godz. 17.oo pierwsza Droga Krzyżowa, a w następną niedzielę o godz. 18.oo pierwsze Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.oo. Msza św. dla dzieci o godz. 16.3o. O godz. 17.oo pierwsza Droga Krzyżowa w tegorocznym Wielkim Poście. Następnie wystawienie i adoracja i litania do NSPJ. O godz. 18.3o Msza św. W czwartek o godz. 7.oo Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.oo wystawienie i litania do Matki Bożej oraz adoracja do godz. 9.oo. Odwiedziny u chorych według ustalonego porządku w czwartek ks. Szymon. W piątek ks. Mariusz.

 

 1. W związku z wojną na Ukrainie i apelem Episkopatu Polski dziś i w środę popielcową przed kościołami będą zbierane ofiary na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Te wszystkie ofiary będą przekazane Caritas Polska.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 1300,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W sobotę na godz. 9.oo na spotkanie zapraszamy młodzież klas VII-ych.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłe: Julitę Nowak. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na ten tydzień składamy najlepsze życzenia. Zwłaszcza tym, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Na ten tydzień na nasze prace i obowiązki Szczęść Boże.

 

 

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

20.02.2022 r.

 

 1. Dzisiaj Pasterze Kościoła w Polsce zwracają się z prośbą o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie, dlatego na zakończenie liturgii odśpiewamy Suplikacje.

 

 1. W sobotę o godz. 9.oo spotkanie dla młodzieży klas VIII-ych, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 1000,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłe: Martę Szmyt, Annę Bielicką. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłe polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na ten tydzień składamy najlepsze życzenia. Zwłaszcza tym, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Na ten tydzień na nasze prace i obowiązki Szczęść Boże.

 

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

13.02.2022 r.

 

 1. Dziś przypada 13-y dzień miesiąca. O godz. 18.3o nasze comiesięczne czuwanie Maryjne, na które wszystkich zapraszamy.

 

 1. W sobotę o godz. 9.oo spotkanie dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I-ej Komunii św. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 200,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W Parafii Wspomożenia Wiernych 18 lutego o godz. 18.oo rozpoczyna się katecheza przedmałżeńska.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Romanę Dziewientkowską, Stanisława Kowalskiego, Czesława Chlewickiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. W lipcu tego roku organizowana jest z naszej Parafii przez Biuro Pielgrzymkowe „Caritas” pielgrzymka do Włoch, Koszt około 3400 zł. Informacje u Ks. proboszcza.

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

06.02.2022 r.

 

 1. W piątek 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W tym też dniu z ustanowienia przez Ojca Świętego Jana Pawła II obchodzony jest Dzień Chorych. Z tej racji w naszym kościele o godz. 11.oo Msza św. z sakramentem chorych dla ludzi starszych i chorych.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada 13-y dzień miesiąca. O godz. 18.3o nasze comiesięczne czuwanie Maryjne, na które wszystkich zapraszamy.

 

 1. Za tydzień druga niedziela miesiąca, a więc ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 1100,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W Parafii Wspomożenia Wiernych 18 lutego o godz. 18.oo rozpoczyna się katecheza przedmałżeńska.

 

 1. W dniach 8-9 lutego przy Szkole Podstawowej Specjalnej odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrotechnicznego i AGD. Szczegóły dotyczące zbiórki są na plakacie w gablocie.

 

 1. W lipcu tego roku organizowana jest z naszej Parafii przez Biuro Pielgrzymkowe „Caritas” pielgrzymka do Włoch, Koszt około 3400 zł. Informacje u Ks. proboszcza. Osoby zdecydowane mogą już pobrać umowy w zakrystii lub kancelarii.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Rocha Suchara, Mariannę Zaremba. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

30.01.2022 r.

 

 1. W środę święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w naszej polskiej tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Kościele od dawnych czasów czczono pamiątkę przyniesienia przez Maryję Dzieciątka Jezus do świątyni jerozolimskiej. W niektórych rejonach dzień ten zwano także świętem Symeona. W Jerozolimie święto obchodzono już w V wieku; odbywała się wtedy z tej racji procesja ze świecami. Zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie miało ono charakter święta Pańskiego. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj święcenia w tym dniu świec. Święto to ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma nam przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia. W trudnej i niebezpiecznej drodze przez życie chce nas prowadzić na spotkanie z Bogiem Matka Chrystusowa. U nas Msze św. o godz. 7.oo; 11.oo; 18.3o.

 

 1. 2 lutego w Kościele obchodzony jest dzień życia konsekrowanego. W sposób szczególny poświęcony życiu zakonnemu i modlitwie w intencji wszystkich powołanych i o dobre powołania zakonne. W tym roku w naszej Parafii na Mszy św. o godz. 11.oo pod przewodnictwem Ks. Bpa Krzysztofa Wędkowskiego zgromadzą się przedstawiciele zgromadzeń zakonnych z terenu naszej diecezji włocławskiej.

 

 1. W naszej Parafii trwa nawiedzenie przez Obraz Matki Bożej Robotników oraz replikę Krzyża z Nowej Huty Każdego dnia zapraszamy na czuwanie rano od Mszy św. o godz. 7.oo do godz. 8.3o a po południu od godz. 17.oo do wieczornej Mszy św. Zakończenie nawiedzenia w sobotę. Po Mszy św. o godz. 7.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 8.20 wspólny różaniec i Litania do Matki Bożej i pożegnanie obrazu o godz. 9.oo.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.oo. Po Mszy św. o godz. 16.3o wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godz. 18.3o. W czwartek o godz. 7.oo Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Odwiedziny u chorych ks. Szymon w czwartek, ks. Mariusz w piątek.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 350,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Zaplanowane spotkanie dzieci przygotowujących się do I-ej Komunii św. odbędzie się w innym terminie. Data zostanie podana w ogłoszeniach.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Krzysztofa Gajewskiego, Hannę Grzelak, Teresę Pawelec. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Od wtorku Msze św. w dni powszednie: 7.oo; 18.oo i 18.3o.

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

23.01.2022 r.

 

 1. 25 stycznia w liturgii obchodzone jest święto nawrócenia św. Pawła, który z prześladowcy Kościoła stał się apostołem narodów.

 

 1. W sobotę 29 stycznia rozpocznie się nawiedzenie naszej Parafii przez Obraz Matki Bożej Robotników oraz replikę Krzyża z Nowej Huty. Nawiedzenie potrwa do soboty 5 lutego. Każdego dnia będziemy mogli prowadzić czuwanie rano od Mszy św. o godz. 7.oo do godz. 8.3o a po południu od godz. 17.oo do wieczornej Mszy św. Zapraszamy na inaugurację nawiedzenia w sobotę 29 stycznia na Mszy św. o godz. 12.oo oraz na codzienne czuwania.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 2800,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Jadwigę Martewicz, Piotra Przekwas, Bogdana Grobelskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na ten tydzień składamy najlepsze życzenia. Zwłaszcza tym, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Na ten tydzień na nasze prace i obowiązki Szczęść Boże.

 

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

16.01.2022 r.

 

 1. W Kościele w dniach od 18 do 25 stycznia Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O potrzebie tej modlitwy przypomniał Ojciec Święty Jan Paweł II we Wrocławiu: „Proszę o wspólne świadectwo składane przed światem Chrystusowi. W imię Chrystusa proszę! Zwracam się najpierw do wszystkich wiernych kościoła katolickiego…, Ośmielam się prosić również was, umiłowani Bracia i Siostry z innych Kościołów… W imię Jezusa proszę o wspólne świadectwo”.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 8640,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Zakończyliśmy w minionym tygodniu w tym nietypowym trybie kolędę. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyszli tu do świątyni, aby we wspólnej modlitwie upraszać Bożego błogosławieństwa. Dziękujemy tym rodzinom, które zdecydowały się zaprosić kapłana do swojego domu, aby wspólnie wielbić Pana Boga. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane z racji kolędy oraz na prace związane z naszym kościołem. Jeśli jeszcze ktoś by chciał, aby kolęda w jego domu miała miejsce prosimy o zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.

 

 1. W lipcu tego roku organizowana jest z naszej Parafii przez Biuro Pielgrzymkowe „Caritas” pielgrzymka do Włoch, Koszt około 3400 zł. Informacje u Ks. proboszcza. Osoby zdecydowane mogą już pobrać umowy w zakrystii lub kancelarii.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Krzysztofa Świeczkowskiego, Irenę Brzezicką, Wojciecha Gajewskiego, Mirelę Elżbietę Weininger, Bogusława Dębickiego, Janinę Leśniewską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na ten tydzień składamy najlepsze życzenia. Zwłaszcza tym, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Na ten tydzień na nasze prace i obowiązki Szczęść Boże.

 

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – ROK C

09.01.2022 r.

 

 1. Dzisiaj Kościół w liturgii wspomina Chrzest Pana Jezusa. Dla nas ten fakt niech się stanie okazją do przypomnienia sobie prawd związanych z przyjęciem sakramentu Chrztu świętego, zwłaszcza do uświadomienia sobie, że i my przez chrzest święty zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła i od tej pory za tworzenie tej wspólnoty jesteśmy wraz z innymi odpowiedzialni.

 

 1. W czwartek 13-y dzień miesiąca. Tradycyjnie o godz. 19.30 nasze Maryjne czuwanie, na które wszystkich zapraszamy.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 3700,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Janinę Malinowską, Krystynę Kujawa, Romana Żywiczyńskiego, Danielę Mierkiewicz. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy z racji kolędy zapraszamy Parafian według następującego programu:

10 stycznia – Poniedziałek – Kościelna, Dworcowa, Wyspiańskiego, Białe Błota, Krasińskiego

11 stycznia – Wtorek – Parkowa, Lipowa, Hoża, Pogodna, Osiedlowa

12 stycznia – Środa – Wojska Polskiego, Dworzec PKP, Świstucha, Zacisze

13 stycznia – Czwartek – Szkolna

14 stycznia – Piątek – Spółdzielcza

15 stycznia – Sobota – Łazieniec i Wspólna z ulicami przyległymi.

Kolęda indywidualna:

Poniedziałek 10 stycznia – Sienkiewicza, Strażacka, Ogrodowa, Przemysłowa, Ośno

Cały program kolędy na stronie parafii w zakładce KOLĘDA.

 

 1. W dniach od 6 lipca do 15 lipca 2022 r. organizowana jest z naszej Parafii przez Biuro Pielgrzymkowe „Caritas” pielgrzymka do Włoch, Koszt około 3400 zł. Informacje u Ks. proboszcza.

 

 1. W sobotę o godz. 16.oo mierzenie szatek do I-ej Komunii św.

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

II Niedziela po Bożym Narodzeniu

02.01.2022 r.

 

 1. W czwartek uroczystość Objawienia Pańskiego zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościołach święcona jest kreda, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw i mieszkań kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak my teraz również chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia w naszym życiu. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Msze św. jak w każdą niedzielę.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.oo. Po Mszy św. o godz. 16.3o wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Msza o godz. 18.3o. Odwiedziny u chorych: ks. Szymon w wtorek, ks. Mariusz w piątek. W tym tygodniu także pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 7.oo Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

 

 1. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 2000,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Barbarę Balcerek, Jana Brzezińskiego, Marię Szymczak, Jerzego Lewandowskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. W związku z pandemią także i w tym roku nie będzie wizyty duszpasterskiej czyli kolędy w tradycyjnej formie. Od 3 do 15 stycznia kolęda będzie w formie Mszy św. i modlitwy w kościele o godz. 18.3o. Jednak jeśli ktoś będzie sobie życzył by kolęda w jego domu miała miejsce w tradycyjnej formie prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub w kancelarii.

W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Parafian według następującego programu:

3 stycznia – Poniedziałek – Ośno I , II, Kolonia

4 stycznia – Wtorek – Halinowo, Przemysłowa, Polna, Spokojna, Dolna, Nowa, Zawadzkiej, Piaskowa

5 stycznia – Środa – Wiśniowa, Listna, Kwiatowa, Zielona

7 stycznia – Piątek – Limanowskiego, Cicha, Leśna, Osińska, Brzozowa

8 stycznia – Sobota – Słowackiego, Ogrodowa, Strażacka, Piekarska, Chopina, Narutowicza, Sienkiewicza, Traugutta, 8 marca, Szeroka, Objazdowa, Tartaczna, Boczna

Msze św. będą o godz. 18.3o.

Kolęda indywidualna według zgłoszeń będzie według następującego programu:

Poniedziałek – 3 stycznia ul. Białe Błota, Wyspiańskiego, Krasińskiego, Dworcowa, Kościelna, Zacisze

Wtorek 4 stycznia – ul Spółdzielcza, Szkolna, Lipowa, Pogodna, Wspólna

Środa 5 stycznia – Łazieniec, Wiejska, Parkowa, Wojska Polskiego,

Sobota – 8 stycznia – Kwiatowa, Leśna, Limanowskiego, Słowackiego, Wiśniowa, Zielona,

Poniedziałek 10 stycznia – Sienkiewicza, Strażacka, Ogrodowa, Przemysłowa, Ośno

Początek kolędy indywidualnej o godz. 16.oo w sobotę od godz. 9.oo.

 

 1. Przed kościołem do nabycia nowy numer „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na ten tydzień składamy najlepsze życzenia. Zwłaszcza tym, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Na ten tydzień na nasze prace i obowiązki Szczęść Boże.