Rok 2023

NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU – ROK B

31.12.2023 r.

 

 1. Dziś ostatni dzień roku 2023. Mszą św. o godz. 17.oo zakończymy ten rok. W sposób szczególny będziemy modlić się za wszystkich zmarłych parafian tego mijającego już roku. Dlatego też zapraszamy rodziny zmarłych. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie starego roku. Będziemy dziękować Bogu za to co otrzymaliśmy, przepraszać za to co zaniedbaliśmy. Wchodząc w nowy rok wszystkie nasze sprawy składamy z wielką wiarą w ręce Bożej Opatrzności a czynić to chcemy pod przemożnym płaszczem opieki Matki Najświętszej.

 

 1. W poniedziałek pierwszy dzień Nowego Roku 2024. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

 

 1. W sobotę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościołach święcona jest kreda, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw i mieszkań kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak my teraz również chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia w naszym życiu. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Msze św. jak w każdą niedzielę.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 7.oo Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.oo. Msza św. o godz. 16.3o. Następnie adoracja do Mszy św. o godz. 18.3o. Odwiedziny u chorych w czwartek ks. Szymon i w piątek ks. Mariusz.

 

 1. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne naszej parafii złożono ofiary na kwotę 1350,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Od wtorku do końca stycznia Msze św. w dni powszednie 7.oo; i 18.3o. Msze św. w soboty o godz. 18.oo – liturgia niedzielna.

 

 1. Porządek kolędy w tym tygodniu:
  02 stycznia wtorek – Listna p i np. 2 kapłanów i Kwiatowa p i np. i 2 kapłanów
  03. stycznia środa – Zielona p i np. 2 kapłanów i ul. Cicha 1 kapłan
  04 stycznia czwartek – Brzozowa p i np. 2 kapłanów, Osińska p .i np. 02 kapłanów i Zawadzkiej i Piaskowa 1 kapłan
  05 stycznia piątek – Leśna p i np. i Miodowa 2 kapłanów
  Początek kolędy we wszystkie dni od godz. 14.oo.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Przemysława Michalskiego, Janusza Belter, Marka Kaszubskiego, Zbigniewa Pawelca, Ireneusza Poniedzielskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”

 

 1. Wszystkim na ten tydzień składamy najlepsze życzenia. Zwłaszcza tym, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Na ten tydzień na nasze prace i obowiązki Szczęść Boże.

 

 

IV NIEDZIELA ADWENTU – ROK B

24.12.2023 r.

 

 1. Dziś Wigilia Bożego Narodzenia. Mimo że jest to niedziela zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Zgodnie z polską tradycją niech będzie dniem postu. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu. Z racji Wigilii dziś nie będzie Mszy św. o godz. 17.oo. Pasterka o północy.

 

 1. W poniedziałek święta Bożego Narodzenia. Czy do ich przeżycia jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani ? Narodzenie Pana świętujmy radośnie z czystym sercem. Niech to świętowanie wyrazi się nie tylko przez wzajemne obdarowanie upominkami, zastawionym stołem i przystrojonym zielonym drzewkiem, ale przede wszystkim przez ukazanie sensu i znaczenia tego faktu, że Bóg wkroczył w nasze życie, w historię całej ludzkości i w ten sposób naszemu życiu nadał wymiar Boży. We wtorek drugi dzień świąt. Liturgiczne wspomnienie pierwszego męczennika św. Szczepana. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

 

 1. W przyszłą niedzielę ostatni dzień roku 2023. Mszą św. o godz. 17.oo zakończymy ten rok. W sposób szczególny będziemy modlić się za wszystkich zmarłych parafian tego mijającego już roku. Dlatego też zapraszamy rodziny zmarłych. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie starego roku. Będziemy dziękować Bogu za to co otrzymaliśmy, przepraszać za to co zaniedbaliśmy. Wchodząc w nowy rok wszystkie nasze sprawy składamy z wielką wiarą w ręce Bożej Opatrzności a czynić to chcemy pod przemożnym płaszczem opieki Matki Najświętszej.

 

 1. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne z złożono ofiary na kwotę 250,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać osobom, które przygotowały tradycyjną szopkę w kościele oraz udekorowały i przygotowały kościół na te radosne święta. Bóg zapłać także za dar choinek do naszego parafialnego żłóbka.

 

 1. Od środy rozpoczynamy wizytę duszpasterską czyli tzw. kolędę. Pragniemy by było to spotkanie, jeśli będzie to możliwe, nas kapłanów z całą rodziną. Prosimy, aby na stole były: krzyż, woda święcona, kropidło, Pismo święte, zeszyty od religii, gdy są dzieci lub młodzież uczęszczająca na katechezę. Porządek kolędy:
  27 grudnia – środa- od godz. 9.oo Ośno I – jeden kapłan – początek od przejazdu kolejowego
  Ośno II – od godz. 9.oo – jeden kapłan wg stałego programu prosimy o przyjazd po kapłanów
  28 grudnia – czwartek – od godz. 14.oo ul. Polna 2 kapłanów i ul. Spokojna
  29 grudnia – piątek – od godz. 14.oo ul. Wiśniowa 2 kapłanów i ul. Dolna i Nowa 1 kapłan
  30 grudnia – od godz. 9.oo Białe Błota i Ośno Kolonia – 1 kapłan wg numerów prosimy o przyjazd po kapłanów

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Grzegorza Bratkowskiego, Marka Serafickiego, Jana Skoniecznego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy” oraz opłatek.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

III NIEDZIELA ADWENTU – ROK B

17.12.2023 r.

 

 1. W poniedziałek 18 grudnia będzie dzień sakramentu pojednania. Rekolekcje przeżywaliśmy przed nawiedzeniem dlatego przed świętami będzie jeden dzień na sakrament pojednania, aby w stanie łaski przeżywać to nadchodzące Boże Narodzenie. Msze św. w poniedziałek o godz. 7.oo; 9.oo; 11.oo; 16.3o – roraty dla dzieci, 18.3o. Przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi.

 

 1. W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Mimo że jest to niedziela zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Zgodnie z polską tradycją niech będzie dniem postu. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu. Z racji Wigilii w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17.oo.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy do parafii Księży Salezjanów na wigilię dla osób starszych i samotnych. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 1. Bardzo prosimy o zgłaszanie chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w czwartek 21 grudnia. Chodzi o chorych, którzy nie są odwiedzani z racji pierwszego piątku miesiąca, a chcieliby na święta przyjąć sakramenty święte.

 

 1. Jak co roku jest wystawiony kosz, do którego dzieci mogą składać słodycze, różne produkty żywnościowe. Dary te będą przeznaczone dla dzieci z Domu Opieki w Grabiu.

 

 1. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 275,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Dziś w niedzielę na godz. 15.oo członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie opłatkowe. Zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w tę modlitwę.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Mirosława Brożka, Macieja Zielińskiego, Halinę Orzeł, Janusza Bogusławskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 12.3o jest Msza św. za ks. prałata Mariana Mielczarka z racji rocznicy śmierci.

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Przed kościołem także do nabycia świece „Caritas” jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Są świece duże w cenie 20 zł i tradycyjne małe – 10 zł. Przed kościołem także jest do nabycia opłatek wigilijny.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

II NIEDZIELA ADWENTU – ROK B

10.12.2023 r.

 

 1. Czas adwentu niech mobilizuje nas do wewnętrznej, duchowej przemiany. Czekamy i przygotowujemy się przecież na spotkanie z Panem, który przyjmuje na siebie i przemienia nasze człowieczeństwo. Wykorzystajmy ten dar adwentowego czasu na walkę z nałogami, słabościami. W poniedziałek 18 grudnia będzie dzień sakramentu pojednania. Rekolekcje przeżywaliśmy przed nawiedzeniem dlatego przed świętami będzie jeden dzień na sakrament pojednania, aby w stanie łaski przeżywać to nadchodzące Boże Narodzenie.

 

 1. Zapraszamy do udziału w Mszach św. Roratnich w poniedziałek i w środę o godz. 18.oo dla dzieci a w pozostałe dni o godz. 7.oo.

 

 1. Z racji świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie już dzieci naszej Parafii składają dary ze słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Grabiu. Dary te można składać do kosza przed ołtarzem

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 400,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W przyszłą niedzielę na godz. 15.oo na spotkanie opłatkowe zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca. Zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w tę modlitwę.

 

 1. W środę 13 dzień miesiąca. Zapraszamy wszystkich na Nabożeństwo Fatimskie na godz. 19.oo.

 

 1. W sobotę o godz. 8.3o dla dzieci przygotowujących się do I-ej Komunii św. będzie mierzenie strojów komunijnych w salce katechetycznej.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłego: Kazimierza Krzewińskiego. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Przed kościołem także do nabycia świece „Caritas” jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Są świece duże w cenie 20 zł i tradycyjne małe – 10 zł. Możemy także zaopatrzyć się w opłatek wigilijny.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

I NIEDZIELA ADWENTU – ROK B

03.12.2023 r.

 

 1. Rozpoczyna się nowy rok liturgiczny. Okres Adwentu, w który wkraczamy, ma podwójny charakter; jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów oraz czasem naszego przygotowania się do radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi.

 

 1. Najpiękniejszym wzorem przeżywania tak rozumianego Adwentu niech będzie dla nas Matka Najświętsza. Uczestnictwo w Mszach św. Roratnich, które u nas będą w poniedziałki i środy o godz. 18.oo dla dzieci w pozostałe dni o godz. 7.oo. Zachęcamy więc dzieci do zrobienia przy pomocy rodziców i katechetów adwentowych lampionów, z którymi przychodzimy na Roraty.

 

 1. W poniedziałek 18 grudnia będzie dzień sakramentu pojednania. Rekolekcje przeżywaliśmy przed nawiedzeniem dlatego przed świętami będzie jeden dzień na sakrament pojednania, aby w stanie łaski przeżywać to nadchodzące Boże Narodzenie.

 

 1. W czwartek Msza św. o godz. 7.oo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. W sobotę na godz. 9.oo zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas III, które w tym roku przygotowują się do I Komunii św.

 

 1. Jak co roku przed ołtarzem będzie wystawiony kosz, do którego dzieci będą mogły składać słodycze, różne produkty żywnościowe. Dary te będą przeznaczone dla dzieci z Domu Opieki w Grabiu.

 

 1. Za tydzień druga niedziela miesiąca, a więc ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na cele inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 600,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Sebastiana Górzyńskiego, Bożenę Świeczkowską, Wandę Skrzypińską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Przed kościołem także do nabycia świece „Caritas” jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Są świece duże w cenie 20 zł i tradycyjne małe – 10 zł. Możemy również zaopatrzyć się w opłatek wigilijny.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

26.11.2023 r.

 

 1. Uroczystość dzisiejsza została wprowadzona do kalendarza liturgicznego na zakończenie Roku Jubileuszowego przez papieża Piusa XI w 1925 roku. W odnowionej liturgii Kościoła uroczystość tę obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

 

 1. Od następnej niedzieli w Kościele rozpoczyna się czas adwentu.

 

 1. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 800,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.oo. Nabożeństwo majowe wyjątkowo o godz. 17.oo. Następnie adoracja do Mszy św. o godz. 18.3o. Odwiedziny u chorych w czwartek ks. Szymon i w piątek ks. Mariusz.

 

 1. W sobotę po rannej Mszy św. wystawienie, litania do Matki Bożej i adoracja do godz. 9.oo.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Waldemara Mańkowskiego, Zenona Musiałkiewicza. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Do nabycia są także świece Caritas jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Mała świeca 10 zł, duża 20 zł. Przed kościołem możemy także zaopatrzyć się w opłatki wigilijne.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

19.11.2023 r.

 

 1. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 

 1. W poniedziałek 13 dzień miesiąca. O godz. 19.oo nasze comiesięczne Maryjne czuwanie. Napełnieni radością z spotkania z Królową Polski starajmy się jak najliczniej uczestniczyć w wspólnej modlitwie.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 250,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłego: Franciszka Kowalskiego. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Za tydzień rozpoczniemy rozprowadzanie świec Caritas jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Mała świeca 10 zł, duża 20 zł.

 

 1. Zgodnie z zapowiedzią w zakrystii są do odbioru filmy z Nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii.

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Można także zaopatrzyć się w kalendarze na nowy rok.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

12.11.2023 r.

 

 1. Miesiąc listopad to czas naszej szczególnej pamięci o zmarłych. Można jeszcze zamawiać wypominki roczne za naszych bliskich zmarłych. Prosimy o zwrócenie uwagi na ewentualne błędy w wypominkach rocznych.

 

 1. W poniedziałek 13 dzień miesiąca. O godz. 19.oo nasze comiesięczne Maryjne czuwanie. Napełnieni radością z spotkania z Królową Polski starajmy się jak najliczniej uczestniczyć w wspólnej modlitwie.

 

 1. W minionym tygodniu przeżywaliśmy jakże wspaniałą uroczystość Nawiedzenia naszej Parafii przez Ikonę Obrazu Jasnogórskiego. Naszym udziałem było doświadczyć mocy łaski i ducha. Zapewne te przeżycia, radości i wzruszenia na długo pozostaną w naszych sercach. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy mieli swój udział w przygotowaniu i przebiegu nawiedzenia. Za udekorowanie kościoła, tras przejazdu, udział w asyście w procesji z Obrazem, za udział w poszczególnych liturgiach w trakcie nawiedzenia. Dziękujemy chórowi „Lutnia Nowa” za chwalenie Maryi na początku nawiedzenia. Za to wszystko wszystkim staropolskie Bóg zapłać. Przez Wasze zaangażowanie w wymiarze pracy niech wzrasta nieustannie chwała Maryi. Słowa wdzięczności kierujemy także do służb. Najpierw Policji . Przez ich postawę mogliśmy bezpiecznie przeżywać to szczególne wydarzenie. I Strażakom z OSP Aleksandrów Kuj. W piękny sposób wspomagaliście przejazdy oraz byliście tą pierwszą strażą przy Maryi. Słowa nie zawsze oddają w sposób właściwy rzeczywistość, ale wszyscy niech czują się objęci naszym podziękowaniem. Bóg zapłać.

 

 1. Jeszcze słowa podziękowania dla władz samorządowych Miasta i Gminy Aleksandrów Kuj. za otwartość i życzliwość w związku z tym szczególnym wydarzeniem.

 

 1. Mamy jeszcze jedną prośbę do ludzi dobrej woli, aby uporządkować trasy i miejsca, gdzie były pozakładane różne dekoracje. Zostawmy te miejsca w należytym porządku. Z góry za tę pracę składamy wielkie podziękowanie. Bóg zapłać.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 1700,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie w wtorek na godz. 17.oo.

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.15 zostaną pobłogosławione opłatki wigilijne, którymi będziemy się dzielić przy świątecznym stole.

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Można także zaopatrzyć się w kalendarze na nowy rok.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

05.11.2023 r.

 

 1. Rozpoczynamy rekolekcje przed nawiedzeniem naszej Parafii przez Ikonę Czarnej Madonny. Witamy w naszej wspólnocie Ojca Krzysztofa Łytkowskiego ze zgromadzenia Misjonarzy św. Wincentego a’ Paulo, który poprowadzi nas przez rekolekcje i czas nawiedzenia. Apel Maryjny będzie 5, 6, 7, i 8 listopada o 21.oo. 6 i 7 listopada Msze św. o godz. 9.oo; 11.oo; 18.oo i 20.oo. W dniu 8 listopada o godz. 17.oo rozpoczyna się nabożeństwo oczekiwania i wyruszamy do placu 3 maja, aby tam przywitać Obraz na terenie naszej Parafii. Następnie o godz. 18.oo Msza św. O godz. 22.oo czuwanie i wspólna modlitwa młodzieży. W czasie Nawiedzenia o północy będzie Msza św. sprawowana przez kapłanów pochodzących z naszej Parafii oraz pracujących kiedyś w naszej Parafii. 9 listopada o godz. 9.oo Msza św. dla chorych z sakramentem namaszczenia. Na godz. 11.oo zapraszamy matki w stanie błogosławionym i z małymi dziećmi. O godz. 13.oo nabożeństwo dla dzieci szkolnych. O godz. 15. Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16. Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Krzysztofa Wętkowskiego i pożegnanie Obrazu. Spowiedź w poniedziałek i wtorek około pół godziny przed każdą Mszą św. We wtorek ofiary, które będziemy składać na tacę są przeznaczone dla Ojca Rekolekcjonisty jako wyraz naszego dziękczynienia za jego posługę w naszej Parafii.

 

 1. W związku z nawiedzenie prosimy wszystkich parafian o udekorowanie naszych domów, jako szczególny znak zaproszenia Matki Najświętszej do naszej Parafii i naszych rodzin.

 

 1. W sobotę przypada 11 listopada. Mijają 105 lat od chwili, kiedy po długiej niewoli i zaborach Polska na nowo się odrodziła. Temat Ojczyzny jest mało popularny to jednak musimy sobie uświadamiać, że ta polska ziemia to nasza Matka, a Pan Bóg nakazuje nam Ją czcić i szanować. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali swoje życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas na mogiłach obrońców Ojczyzny z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Na godz. 11.oo zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny. Msze św. w sobotę o godz. 7.oo; 11.oo; 18.oo.

 

 1. Miesiąc listopad to czas naszej szczególnej pamięci o zmarłych. Można jeszcze zamawiać wypominki roczne za naszych bliskich zmarłych. Prosimy o zwrócenie uwagi na ewentualne błędy w wypominkach rocznych.

 

 1. W przyszłą niedzielę na tacę składamy ofiary przeznaczone na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 680,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Krystynę Leśniewską, Wojciecha Puchalskiego, Zbigniewa Wiśniewskiego, Edwarda Balceraka, Urszulę Przekwas, Jadwigę Drużyńską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Można także zaopatrzyć się w kalendarze na nowy rok.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

29.10.2023 r.

 

 1. Dziś w kościołach, które zostały konsekrowane, obchodzona jest uroczystość poświęcenia kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku szczególnie uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to także dzień imienin kościoła. Tego dnia obchodzony jest zazwyczaj parafialny odpust. Dzień poświęcenia kościoła jest natomiast dniem jego oddania na wyłączną własność Boga, by był on miejscem sprawowania kultu.

 

 1. W środę 1 listopada o godz. 12.oo procesja z pięcioma stacjami wokół cmentarza. W czasie procesji różaniec i wypominki. Msza św. o godz. 13.oo. We Wszystkich Świętych w kościele Msze św. o godz. 7.oo; 8,30; 10.oo. W czwartek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W kościele Msze św. o godz. 7.oo; 11.oo i o godz. 18.oo. Będziemy między innymi modlić się na tej Mszy św. w intencji zmarłych, których polecamy w wypominkach. W dniach 2, 3, 4 listopada o godz. 17.oo wypominki oktawowe oraz różaniec w Kościele. Ofiary składane w dniu Wszystkich Świętych są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.oo. Msza św. o godz. 16.3o. O godz. 17.oo różaniec za zmarłych z wypominkami. Następnie wystawienie i litania do Serca Pana Jezusa. O godz. 18.3o Msza św. Odwiedziny u chorych: ks. Szymon w czwartek i ks. Mariusz w piątek. W czwartek o godz. 7.oo Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W tym tygodniu 1-a sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Matki Bożej i adoracja do godz. 9.oo.

 

 1. 3 listopada w liturgii kościoła przypada wspomnienie św. Huberta – patrona myśliwych i leśników. Z tej racji w przyszłą niedzielę o godz. 7.oo będzie odprawiona tzw. Msza Hubertowska z udziałem myśliwych z Koła Łowieckiego „Łoś” w Aleksandrowie Kujawskim. Na tę liturgię wszystkich zapraszamy, a szczególnie wszystkich myśliwych i ich rodziny.

 

 1. Zbliża się czas rekolekcji przed nawiedzeniem. Program rekolekcji jest umieszczony na banerze przed kościołem i otrzymaliśmy w czasie kolędy. Zwracamy uwagę, że rekolekcje rozpoczną się 4 listopada – sobota- o godz. 18.oo. Apel Maryjny będzie 5, 6, 7, i 8 listopada o 21.oo. 6 i 7 listopada Msze św. o godz. 9.oo; 11.oo; 18.oo i 20.oo. W dniu 8 listopada po Apelu o godz. 22.oo czuwanie i wspólna modlitwa młodzieży. W czasie Nawiedzenia o północy będzie Msza św. sprawowana przez kapłanów pochodzących z naszej Parafii oraz pracujących kiedyś w naszej Parafii. 9 listopada o godz. 9.oo Msza św. dla chorych z sakramentem namaszczenia. Na godz. 11.oo zapraszamy matki w stanie błogosławionym i z małymi dziećmi. O godz. 13.oo nabożeństwo dla dzieci szkolnych.

 

 1. Dnia 2 listopada Ikona Matki Bożej rozpocznie peregrynację na terenie naszego dekanatu. Tego dnia Obraz z Ciechocinka z Domu Księży Emerytów zostanie przewieziony do Zakrzewa przez teren naszej Parafii. 3 listopada – Parafia Straszewo, 4 listopada Parafia Służewo, 5 listopada – Parafia Ostrowąs, 6 listopada – Parafia Wspomożenia Wiernych, 7 listopada – Szkoła Salezjańska, 8 listopada – nasza Parafia. Dlatego 4 listopada będziemy dekorować teren wokół kościoła oraz ul. Wojska Polskiego, Dworcową i Chopina. Zapraszamy do dekorowania wszystkich chętnych na godz. 9.oo. Zbiórka przy kościele i na końcu ul. Wojska Polskiego. Wszystkim osobom z góry za zaangażowanie i trud oraz wszelkie ofiary na ten cel Bóg zapłać. Kierujemy także prośbę do wszystkich mieszkańców naszego miasta o przybranie naszych domów na dni nawiedzenia.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 5010,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłą: Krystynę Żak. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Można także zaopatrzyć się w kalendarze na nowy rok.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

22.10.2023 r.

 

 1. Już niedługo będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Z tej racji pamiętamy w sposób szczególny o naszych bliskich zmarłych, którzy oczekują na naszą modlitwę. Tę pamięć wyrażamy także przez zamawianie tzw. wypominek. W kancelarii można zamawiać wypominki za zmarłych. W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu parafialnym o godz. 12.oo procesja z wypominkami. O godz. 13.oo Msza św. Wypominki oktawowe z modlitwą różańcową w tym roku z powodu nawiedzenia w naszym dekanacie będą: 1 listopada na cmentarzu oraz od 2 do 4 listopada o godz. 17.oo w kościele.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 350,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W sobotę 28 października o godz. 9.oo spotkanie dla dzieci klas III-ich, które w tym roku szkolnym przystąpią do I-ej Komunii św. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców.

 

 1. Zbliża się czas rekolekcji przed nawiedzeniem. Program rekolekcji jest umieszczony na banerze przed kościołem i otrzymaliśmy w czasie kolędy. Zwracamy uwagę, że rekolekcje rozpoczną się 4 listopada – sobota- o godz. 18.oo. Apel Maryjny będzie 5, 6, 7, i 8 listopada o 21.oo. 6 i 7 listopada Msze św. o godz. 9.oo; 11.oo; 18.oo i 20.oo. W dniu 8 listopada po Apelu o godz. 22.oo czuwanie i wspólna modlitwa młodzieży. W czasie Nawiedzenia o północy będzie Msza św. sprawowana przez kapłanów pochodzących z naszej Parafii oraz pracujących kiedyś w naszej Parafii. 9 listopada o godz. 9.oo Msza św. dla chorych z sakramentem namaszczenia. Na godz. 11.oo zapraszamy matki w stanie błogosławionym i z małymi dziećmi. O godz. 13.oo nabożeństwo dla dzieci szkolnych.

 

 1. Dnia 2 listopada Ikona Matki Bożej rozpocznie peregrynację na terenie naszego dekanatu. Tego dnia Obraz z Ciechocinka z Domu Księży Emerytów zostanie przewieziony do Zakrzewa przez teren naszej Parafii. Dlatego w sobotę 28 października o godz. 9.oo zbiórka przy myjni samochodów, koło stacji paliw i na tzw. „żeberku” dla osób, które pragną się podjąć dekoracji trasy przejazdu od Stawek do Starej Wsi. Następnie 3 i 4 listopada będziemy dekorować teren wokół kościoła oraz ul. Wojska Polskiego, Dworcową i Chopina. Wszystkim osobom z góry za zaangażowanie i trud oraz wszelkie ofiary na ten cel Bóg zapłać.

 

 1. Zgodnie z zapowiedzią przed kościołem możemy się zaopatrzyć w materiały dekoracyjne na czas nawiedzenia.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Barbarę Białkowską, Janinę Stadnik, Stanisławę Zaremba, Marka Stachowiaka. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Można także zaopatrzyć się w kalendarze na nowy rok.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

15.10.2023 r.

 

 1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II – Cywilizacja Życia”, w którym przed naszymi kościołami są zbierane ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z najuboższych rodzin.

 

 1. W sobotę 4 listopada Mszą św. o godz. 18.oo rozpoczniemy rekolekcje przed nawiedzeniem naszej Parafii przez Obraz Jasnogórski. Rekolekcje będą trwały do 7 listopada. Następnego dnia 8 listopada nawiedzenie. Program otrzymaliśmy w czasie ostatniej kolędy. Program jest także umieszczony na banerze przed kościołem. We wtorek na godz. 19.oo zapraszamy wszystkie osoby, które pragną włączyć się aktywnie w przygotowanie nawiedzenia w naszym mieście i Parafii. Między innymi chodzi o ustalenie osób, które będą mogły pomóc w dekoracjach tras, terenu wokół kościoła i kościoła. Przygotowanie całej oprawy powitania i pożegnania Obrazu. Kierujemy także prośbę do wszystkich mieszkańców naszego miasta o przybranie naszych domów na dni nawiedzenia. W przyszłą niedzielę 22 października przy kościele będzie można zaopatrzyć się w różne elementy dekoracyjne. Mamy nadzieję, że osób pragnących włączyć się w przygotowanie i przyjęcie Naszej Matki będzie więcej niż poprzednim razem.

 

 1. Już niedługo będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Z tej racji pamiętamy w sposób szczególny o naszych bliskich zmarłych, którzy oczekują na naszą modlitwę. Tę pamięć wyrażamy także przez zamawianie tzw. wypominek, które możemy zamawiać w kancelarii. Informujemy, że tzw. wypominki oktawowe z modlitwą różańcową w tym roku z powodu nawiedzenia w naszym dekanacie będą: 1 listopada na cmentarzu oraz od 2 do 4 listopada o godz. 17.oo w kościele.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za składane dziś ofiary na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 2800,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Marię Jastrzembską, Jerzego Kozińskiego, Elżbietę Młynarczyk, Krystynę Matuszczyk, Ludwikę Okońską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Można także zaopatrzyć się w kalendarze na nowy rok.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

08.10.2023 r.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja Życia”, w którym przed naszymi kościołami będą zbierane ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z najuboższych rodzin.

 

 1. W piątek 13 dzień miesiąca. O godz. 17.oo nasze comiesięczne czuwanie. Prosimy o przyniesienie świec na procesję wokół kościoła z figurą Matki Bożej. W piątek wyjątkowo różaniec w ramach fatimskiego czuwania o godz. 17.oo.

 

 1. Już niedługo będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Z tej racji pamiętamy w sposób szczególny o naszych bliskich zmarłych, którzy oczekują na naszą modlitwę. Tę pamięć wyrażamy także przez zamawianie tzw. wypominek, które możemy zamawiać w kancelarii. Informujemy, że tzw. wypominki oktawowe z modlitwą różańcową w tym roku z powodu nawiedzenia w naszym dekanacie będą: 1 listopada na cmentarzu oraz od 2 do 4 listopada o godz. 17.oo w kościele.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za składane dziś ofiary na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 1880,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie Panu Burmistrzowi i Pracownikom Urzędu Miasta za przygotowanie i złożenie wniosku na renowację ogrodzenia wokół naszego kościoła do rządowego programu Ład Polski odbudowa zabytków. Dzięki temu otrzymaliśmy na to zadanie 1274000,- zł. Obecnie przystąpiliśmy do opracowania dokumentacji technicznej, aby w przyszłym roku wykonać to zadanie renowacji ogrodzenia.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Nikolę Moryl, Zygmunta Fuminkowskiego, Marię Nocoń, Czesławę Ogrodowską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Można także zaopatrzyć się w kalendarze na nowy rok.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

01.10.2023 r.

 

 1. Dziś rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Święty Jan Paweł II powiedział: „Miesiąc październik jest czasem, w którym poświęcamy każdego dnia choćby chwilę modlitwie różańcowej, a przez nią Kościołowi, więcej, Maryi Matce Chrystusa, która za pośrednictwem Kościoła opowiada nam o swojej tajemnicy. W ten sposób wchodzimy w tajemnicę Chrystusa, naszego Pana i Odkupiciela”. U nas Różaniec w niedzielę o godz. 18.oo, a w dni powszednie o godz. 17.15.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.oo. Po Mszy św. o godz. 16.3o wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. O godz. 17.oo różaniec dla wszystkich i Msza o godz. 18.3o. Odwiedziny u chorych ks. Szymon we wtorek, ks. Mariusz w piątek. W tym tygodniu także pierwszy czwartek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 7.oo Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W sobotę po rannej Mszy św. wystawienie i Litania do Matki Bożej oraz adoracja do godz. 9.oo.

 

 1. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 390,- zł. Bóg zapłać..

 

 1. We wtorek 3 października na godz. 16.3o na spotkanie zapraszamy członków Żywego Różańca.

 

 1. Informacja dla osób, które zgłosiły się na pielgrzymkę do Fatimy. W środę o godz. 4.oo wyjazd autokarem na lotnisko do Warszawy. Pielgrzymów prosimy o zgłoszenie się w zakrystii, aby otrzymać pewne dodatkowe informacje związane z pielgrzymką.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłego: Jerzego Szałka. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

24.09.2023 r.

 

 1. Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Święty Jan Paweł II powiedział: „Miesiąc październik jest czasem, w którym poświęcamy każdego dnia choćby chwilę modlitwie różańcowej, a przez nią Kościołowi, więcej, Maryi Matce Chrystusa, która za pośrednictwem Kościoła opowiada nam o swojej tajemnicy. W ten sposób wchodzimy w tajemnicę Chrystusa, naszego Pana i Odkupiciela”. U nas Różaniec w niedzielę o godz. 18.oo, a w dni powszednie o godz. 17.15.

 

 1. Co roku 28 września w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćko, spowiednika św. s. Faustyny odbywa się „Koronka na ulicach miast”. Zapraszamy więc 28 września w czwartek na godz. 15.oo przy pomniku Ojca Świętego Jana Pawła II na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

 1. W dniach od 5 do 7 listopada będą rekolekcje przed nawiedzeniem naszej Parafii przez obraz Jasnogórski. Nawiedzenie będzie 8 i 9 listopada. Na to wyjątkowe wydarzenie musimy się przygotować duchowo oraz organizacyjnie. Dlatego w niedzielę 24 września po Mszy św. o godz. 17.oo zapraszamy wszystkie osoby, które pragną włączyć się aktywnie w przygotowanie nawiedzenia w naszym mieście i Parafii. Między innymi chodzi o ustalenie osób, które będą mogły pomóc w dekoracjach tras, terenu wokół kościoła i kościoła. Przygotowanie całej oprawy powitania i pożegnania Obrazu. Kierujemy także prośbę do wszystkich mieszkańców naszego miasta o przybranie naszych domów na dni nawiedzenia. 22 października przy kościele będzie można zaopatrzyć się w różne elementy dekoracyjne.

 

 1. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 700,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W sobotę 30 września o godz. 9.oo spotkanie dla dzieci klas III-ich, które w tym roku szkolnym przystąpią do I-ej Komunii św. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców.

 

 1. W sobotę o godz. 10.oo spotkanie dla młodzieży klas VII-ych.

 

 1. W kancelarii zgłaszają się już osoby, które zamawiają wypominki za zmarłych. Informujemy, że tzw. wypominki oktawowe z modlitwą różańcową w tym roku z powodu nawiedzenia w naszym dekanacie będą: 1 listopada na cmentarzu oraz od 2 do 4 listopada o godz. 17.oo w kościele. Wypominki za zmarłych zamawiamy w kancelarii parafialnej. możemy zamawiać w kancelarii.

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

17.09.2023 r.

 

 1. W przyszłą niedzielę 24 września po Mszy św. o godz. 12.3o spotkanie dla młodzieży klas VI-ych a więc młodzieży, która w tym roku szkolnym rozpoczyna swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców tej młodzieży

 

 1. W dniach od 5 do 7 listopada będą rekolekcje przed nawiedzeniem naszej Parafii przez obraz Jasnogórski. Nawiedzenie będzie 8 i 9 listopada. Na to wyjątkowe wydarzenie musimy się przygotować duchowo oraz organizacyjnie. Dlatego w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.oo zapraszamy wszystkie osoby, które pragną włączyć się aktywnie w przygotowanie nawiedzenia w naszym mieście i Parafii. Między innymi chodzi o ustalenie osób, które będą mogły pomóc w dekoracjach tras, terenu wokół kościoła i kościoła. Przygotowanie całej oprawy powitania i pożegnania Obrazu. Kierujemy także prośbę do wszystkich mieszkańców naszego miasta o przybranie naszych domów na dni nawiedzenia. 22 października przy kościele będzie można zaopatrzyć się w różne elementy dekoracyjne.

 

 1. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 1050,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Ks. Proboszcz z Parafii Wspomożenia Wiernych prosił o przekazanie następującej informacji, że w dniu 21 września w czwartek w kościele MB Wspomożenia Wiernych w Aleksandrowie Kujawskim Salezjanie zapraszają na nabożeństwo uwielbienia. Rozpoczęcie o 17.30 różańcem, o 18.00 Msza św. i modlitwa uwielbienia po Mszy św.

 

 1. W kancelarii zgłaszają się już osoby, które zamawiają wypominki za zmarłych. Informujemy, że tzw. wypominki oktawowe z modlitwą różańcową w tym roku z powodu nawiedzenia w naszym dekanacie będą: 1 listopada na cmentarzu oraz od 2 do 4 listopada o godz. 17.oo w kościele.

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

10.09.2023 r.

 

 1. Z racji odpustu , który był 8 września, pielgrzymka piesza do Ostrowąsa w niedzielę 10 września. Wyjście o godz. 9.oo. Zapraszamy starszych, młodzież i dzieci, aby poprzez pielgrzymowanie oddać cześć Maryi, a zarazem wyprosić potrzebne łaski. Msza św. odpustowa o godz. 11.3o.

 

 1. W sobotę o godz. 16.oo spotkanie dla wszystkich ministrantów. Na to spotkanie zapraszamy także chłopców, którzy pragną podjąć służbę ministrancką w naszej Parafii.

 

 1. W przyszłą niedzielę 17 września po Mszy św. o godz. 12.3o spotkanie dla młodzieży klas VIII-ych a więc młodzieży, która w tym roku szkolnym przystąpi do sakramentu bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców tej młodzieży. Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski dzieci i młodzież przystępują do sakramentów św. tj. Komunia i bierzmowania w swoich parafiach zamieszkania a nie w parafii, gdzie przynależy szkoła.

 

 1. W czwartek 14 września na godz. 16.oo na spotkanie zapraszamy członków Żywego Różańca..

 

 1. W środę 13-y dzień miesiąca. O godz. 19.oo nasze comiesięczne Maryjne czuwanie. Prosimy o przyniesienie świec na procesją z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 1100,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Janusza Domańskiego, Krystynę Jędrzejczak, Teresę Flis, Małgorzatę Owczarek. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

03.09.2023 r.

 

 1. W piątek 8 września Uroczystość Narodzenia NMP popularnie nazywane Matki Bożej Siewnej. Tego dnia przypada uroczystość odpustowa w Sanktuarium w Ostrowąsie. Suma odpustowa o godz. 11.3o. Z racji odpustu pielgrzymka piesza do Ostrowąsa w przyszłą niedzielę 10 września. Wyjście o godz. 9.oo. Zapraszamy starszych, młodzież i dzieci, aby poprzez pielgrzymowanie oddać cześć Maryi, a zarazem wyprosić potrzebne łaski. Również w niedzielę Msza św. odpustowa o godz. 11.3o.

 

 1. W sobotę 9 września o godz. 9.oo spotkanie dla dzieci klas III-ich, które w tym roku szkolnym przystąpią do I-ej Komunii św. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców. Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski dzieci i młodzież przystępują do sakramentów św. tj. Komunia i bierzmowania w swoich parafiach zamieszkania a nie w parafii, gdzie przynależy szkoła.

 

 1. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 260,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W związku z kataklizmem powodzi w Słowenii dziś przed kościołami w naszej diecezji zbierane są ofiary do puszek na pomoc dla mieszkańców tego kraju.

 

 1. W czwartek o godz. 18.oo spotkanie dla dzieci z chórku „Latorośl”. Na to spotkanie zapraszamy także dzieci, które pragną włączyć się poprzez śpiew w uwielbienie Boga w liturgii.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Jadwigę Tomasik, Zofię Różańską, Zbigniewa Grzelaka, Henryka Trzmielewskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

27.08.2023 r.

 

 1. W piątek – 1 września. To już 84 lata mijają od rozpoczęcia drugiej wojny światowej. Powinnością naszą jest nie tylko pamiętać o żołnierzach i poległych wtedy w obronie Ojczyzny. Chcemy pamiętać także i o tych, którzy po skończonej wojnie oddali swe życie w obozach i więzieniach dla swoich i obcych na ojczystej ziemi

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.15 wspólna modlitwa na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy wszystkie dzieci. Dla najmłodszych uczniów klas O i I poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 15.3o. Po Mszy św. o godz. 16.3o wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Litania do Serca Pana Jezusa i Msza o godz. 18.3o. Odwiedziny u chorych: ks. Szymon w czwartek, ks. Mariusz w piątek. Koniec wakacji i rozpoczynający się nowy rok szkolny, a więc dzieci i młodzież powinni przystąpić do sakramentów świętych. Pierwszy piątek miesiąca jest więc szczególną okazją do skorzystania z sakramentów pojednania i Eucharystii.

 

 1. W związku z kataklizmem powodzi w Słowenii w przyszłą niedzielę przed kościołami w naszej diecezji będą zbierane ofiary do puszek na pomoc dla mieszkańców tego kraju.

 

 1. Dziś w niedzielę 27 sierpnia po Mszy św. o godz. 17.oo spotkanie dla osób, które zgłosiły się na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłego: Zygmunta Pluskotę. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

20.08.2023 r.

 

 1. W sobotę 26 sierpień w liturgii Kościoła czcimy Matkę Boską Częstochowską, Tę która została nam dana jako pomoc i obrona, a którą czcimy jako naszą Królową.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 1050,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W przyszłą niedzielę 27 sierpnia po Mszy św. o godz. 17.oo spotkanie dla osób, które zgłosiły się na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłego: Zbigniewa Mitura. . Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

13.08.2023 r.

 

 1. We wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Aby jeszcze bardziej przybliżyć sobie treść tego święta, wczytajmy się w tekst Katechizmu Kościoła Katolickiego. W numerze 966 tegoż Katechizmu m. in. czytamy: „Niepokalana Dziewica… dopełniwszy biegu życia ziemskiego z ciałem i duszą wzięta została do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana jako Królowa wszystkiego, aby bardziej upodobniła się do Syna Swego, Pana panujących, oraz Zwycięzcy grzechu i śmierci. Wniebowzięcie jest szczególnym uczestniczeniem w Zmartwychwstaniu Jej Syna i uprzedzeniem zmartwychwstania chrześcijan”. W tę piękną, maryjną uroczystość na każdej Mszy św. błogosławieństwo wiązanek z ziół i kwiatów. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

 

 1. Dziś w niedzielę 13-y dzień miesiąca. O godz. 18.oo nasze comiesięczne Maryjne czuwanie. Prosimy o przyniesienie świec na procesją z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 1100,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłą: Marię Kornacką. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

06.08.2023 r.

 

 1. Dziś uroczystość Przemienienia Pańskiego odpust w naszej Parafii. Odpust parafialny to okazja do zyskania odpustu zupełnego. Należy jednak w tym dniu być w stanie łaski uświęcającej oraz być na Mszy św., przyjąć komunię św. i odmówić „Ojcze nasz” i „Chwała Ojcu…” według intencji Ojca Świętego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Suma odpustowa o godz. 17.oo. Sumę odpustową odprawi i wygłosi słowo Boże ks. kanonik dr hab Tomasz Głuszak, proboszcz Parafii Rogowo diec. gnieźnieńska. Na godz. 17.oo zapraszamy całą asystę oraz dzieci do sypania kwiatów. Po Mszy św. będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła

 

 1. W piątek gościliśmy pielgrzymów wędrujących na Jasną Górę. Składamy serdeczne Bóg zapłać za pomoc w przyjęciu pielgrzymów. Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich osób, które zaangażowały się w przygotowanie kanapek oraz posiłku. Podziękowanie za dary kierujemy do Starostwa Powiatowego w Aleksandrowie Kuj. oraz do Dyrekcji „Ogrodnika” za możliwość odpoczynku dla pielgrzymów na terenie szkoły. Słowa podziękowania kierujemy także do właścicieli i pracowników restauracji „Tara”. Dziękujemy za dar kanapek i owoców „Spiżarni Kujawskiej”. Wszystkim za dary na stół dla pielgrzymów i dar poświęconego czasu i pracy Bóg zapłać.

 

 1. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 300,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Za tydzień w niedzielę 13-y dzień miesiąca. O godz. 18.oo nasze comiesięczne Maryjne czuwanie. Prosimy o przyniesienie świec na procesją z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłego: Wiesława Borowickiego. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

30.07.2023 r.

 

 1. W przyszłą niedzielę 6 sierpnia uroczystość Przemienienia Pańskiego odpust w naszej Parafii. Odpust parafialny to okazja do zyskania odpustu zupełnego. Należy jednak w tym dniu być w stanie łaski uświęcającej oraz być na Mszy św., przyjąć komunię św. i odmówić „Ojcze nasz” i „Chwała Ojcu…” według intencji Ojca Świętego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Suma odpustowa o godz. 17.oo. Sumę odpustową odprawi i wygłosi słowo Boże ks. kanonik dr hab Tomasz Głuszak, proboszcz Parafii Rogowo diec. gnieźnieńska. Na godz. 17.oo zapraszamy całą asystę oraz dzieci do sypania kwiatów. Po Mszy św. będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

 1. W piątek 4 sierpnia na terenie naszej Parafii będziemy przyjmować pielgrzymów podążających na Jasną Górę. W porze obiadowej zatrzyma się na terenie naszej Parafii około 500 osób. Dlatego zwracamy się z prośbą o przygotowanie kanapek. Młodzież i dorosłych zapraszamy do przygotowywania kanapek w piątek na godz. 9.oo. Liczymy na zrozumienie i troskę o pielgrzymów, a zapewne odwdzięczą się swoją pamięcią i modlitwą.

 

 1. We wtorek przypada 79-a rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwach o tych co walczyli o wolność i oddawali swoje życie.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.oo. Po Mszy św. o godz. 16.3o wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Następnie Litania do Serca Pana Jezusa i Msza o godz. 18.3o. Odwiedziny u chorych ks. Szymon w poniedziałek, ks. Mariusz w piątek. W czwartek o godz. 7.oo Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W sobotę po rannej Mszy św. wystawienie i litania do Matki Bożej i adoracja do godz. 9.oo.

 

 1. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 3260,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Łukasza Mankowskiego, Stanisława Olszewskiego, Kazimierę Kozłowską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

23.07.2023 r.

 

 1. 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. Dlatego dziś po Mszy św. o godz. 12.3o. na parafialnym parkingu poświęcenie pojazdów.

 

 1. W tym tygodniu przypada święto Policji. Dlatego w piątek 28 lipca o godz. 9.oo w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich Policjantów i pracowników cywilnych Policji. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 

 1. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 2700,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. 26 lipca Kościół wspomina świętych Joachima i Annę Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Niech będzie to dla nas dzień wdzięczności, jaką powinniśmy okazywać naszym rodzicom, dziadkom, babciom i wszystkim starszym osobom. Pamiętajmy o nich, utrudzonych i doświadczonych życiem, a przecież ciągle gotowych nas wspierać w trudnościach i służyć pomocą. Pamiętajmy zwłaszcza w naszych modlitwach tego dnia.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Zbigniewa Dembowskiego, Tadeusza Lewandowskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

16.07.2023 r.

 

 1. Czas wakacji to czas różnego rodzaju wyjazdów. Zwiedzając różne miejsca, a szczególnie kościoły czy klasztory pamiętajmy o wyjątkowości tych miejsc, przecież to miejsca modlitwy, a więc ciszy i skupienia.

 

 1. 16-ego lipca na Mszy św. o godz. 12.3o 50-ą rocznicę złożenia profesji zakonnej obchodzić będzie s. Romualda – Elżbieta Krzemińska, która pochodzi z naszej rodziny parafialnej. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia i modlitwy w intencji Jubilatki oraz nowych powołań zakonnych zwłaszcza z naszej Parafii.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 650,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. Dlatego w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.3o. na parafialnym parkingu poświęcenie pojazdów.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Wandę Telak, Łucję Kołaczyńską, Adama Cieślewicza, Zygmunta Ciemny. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

09.07.2023 r.

 

 1. 16 lipca przypada święto Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Święto to zaczęto obchodzić w Kościele w XIV wieku. Jako pierwsi czynili to zakonnicy z Góry Karmel (karmelici). Papież Benedykt XIII zatwierdził je dla całego Kościoła i z czasem cześć Maryi ze świętej góry wzbogacił wątek nabożeństwa szkaplerznego, związanego z wizjami św. Szymona Stocka, karmelity. Według podania szkaplerz miała wręczyć Szymonowi Matka Boża 16 lipca 1215 roku w Cambridge i przyrzec, że kto będzie nosił szatę Jej dzieci duchowych, temu zapewni szczególną pomoc i opiekę za życia, a przede wszystkim po śmierci: „Nie umrze bez łaski Bożej ten, kto szkaplerz ów będzie wiernie nosił”.

 

 1. W czwartek 13 dzień miesiąca. O godz. 19.3o nasze comiesięczne Maryjne czuwanie. Przynosimy ze sobą świece na procesję wokół kościoła. Wszystkich zapraszamy na wspólną modlitwę.

 

 1. W niedzielę 16-ego lipca na Mszy św. o godz. 12.3o 50-ą rocznicę złożenia profesji zakonnej obchodzić będzie s. Romualda – Elżbieta Krzemińska, która pochodzi z naszej rodziny parafialnej. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia i modlitwy w intencji Jubilatki oraz nowych powołań zakonnych zwłaszcza z naszej Parafii.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 700,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłego: Jacka Gawrońskiego . Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

02.07.2023 r.

 

 1. Nie zapominajmy o Dniu Pańskim – o niedzieli. Niedziela jest dniem zgromadzenia liturgicznego; dniem rodziny chrześcijańskiej; dniem radości i odpoczynku po całotygodniowej pracy; jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego (por. Katechizm Kościoła katolickiego, nr 1193). W każdą wakacyjną niedzielę uczestniczymy we Mszy świętej, bez względu na okoliczności, w jakich się znajdziemy. Damy w ten sposób świadectwo, że nasza wiara jest żywa i stanowi dla nas wielką wartość.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.oo. Po Mszy św. o godz. 16.3o wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Na zakończenie adoracji Litania do Serca Pana Jezusa i Msza o godz. 18.3o. Odwiedziny u chorych w poniedziałek ks. Szymon w piątek ks. Mariusz. W czwartek rano Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

 

 1. Od poniedziałku do końca wakacji Msze św. w dni powszednie o godz. 7.oo i 18.3o. W soboty wieczorem godz. 18.oo – liturgia niedzielna. Na czas wakacji kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki.

 

 1. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 60,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłą: Dorotę Szymczak. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

25.06.2023 r.

 

 1. Rozpoczęły się wakacje. Czy zaplanowaliśmy je zgodnie z tym, czego od nas oczekuje w tym czasie Bóg? Wykorzystajmy dobrze ten piękny, letni czas, dany nam przez Stwórcę. Niech na trasach naszych wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus. Nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania niech będzie nacechowanie powagą i należną czcią dla Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

 

 1. Nie zapominajmy o Dniu Pańskim – o niedzieli. Niedziela jest dniem zgromadzenia liturgicznego; dniem rodziny chrześcijańskiej; dniem radości i odpoczynku po całotygodniowej pracy; jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego (por. Katechizm Kościoła katolickiego, nr 1193). W każdą wakacyjną niedzielę uczestniczymy we Mszy świętej. Damy w ten sposób świadectwo, że nasza wiara jest żywa i stanowi dla nas wielką wartość.

 

 1. W tym tygodniu w sobotę po rannej Mszy św. wystawienie i litania do Matki Bożej i adoracja do godz. 9.oo.

 

 1. Na czas wakacji kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki.

 

 1. W minionym tygodniu na inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 1600,- zł. Bóg zapłać..

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Jadwigę Przekwas, Barbarę Grabowską, Marię Wochna, Zbigniewa Kłaczyńskiego, Wandę Skierkowską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

18.06.2023 r.

 

 1. W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. Zwróćmy uwagę na oceny religii dzieci i młodzieży. One są także świadectwem zaangażowania w sprawy wiary i miłości do Pana Boga.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.3o w niedzielę o godz. 18.oo.

 

 1. W tym tygodniu zakończyła się oktawa Bożego Ciała. Składamy jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać wszystkim za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało i na zakończenie oktawy. Bóg zapłać także całej asyście za uwielbienie Chrystusa w Eucharystii.

 

 1. W poniedziałek 19 czerwca pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 6.oo.

 

 1. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 200,- zł.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłe: Mariannę Michalak, Barbarę Krychowiak. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

X NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

11.06.2023 r.

 

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie przed wieczornymi Mszami św. o godz. 17.3o procesja Eucharystyczna. Zapraszamy do udziału zwłaszcza dzieci do sypania kwiatków i asysty. Dziś w niedzielę procesja w czasie nabożeństwa czerwcowego o godz. 18.oo.

 

 1. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. W czasie Mszy św. o godz. 18.3o będzie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. Nabożeństwo czerwcowe z procesją po Mszy św. o godz. 18.3o. Na zakończenie oktawy procesja do czterech ołtarzy przygotowanych wokół kościoła. O przygotowanie ołtarzy prosimy następujące grupy: I – strażaków, II – ministrantów i scholę, III – krąg rodzin i młodzież, IV Żywy Różaniec. Składamy jednocześnie serdeczne Bóg zapłać wszystkim za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało i na zakończenie oktawy. Bóg zapłać także całej asyście za uwielbienie Chrystusa w Eucharystii.

 

 1. W piątek uroczystość Serca Pana Jezusa. Z tej racji w ramach nabożeństwa czerwcowego także procesja eucharystyczna. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 12.3o Msza św. prymicyjna ks. Piotra Czajkowskiego, który w naszej Parafii odbywał tzw. praktykę diakońską. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji księdza neoprezbitera i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 

 1. We wtorek 13-y dzień miesiąca. Nabożeństwo fatimskie włączamy w nabożeństwo czerwcowe związane z oktawą Bożego Ciała o godz. 17.3o.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za składane dziś ofiary na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 300,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Dnia 19 czerwca organizowana jest pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 90 zł. Wyjazd o godz. 6.oo. Są jeszcze wolne miejsca.

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – ROK A

04.06.2023 r.

 

 1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwana Bożym Ciałem. Wyjdziemy na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek w uroczystej procesji eucharystycznej. Niech Chrystus ukryty pod postacią Chleba w białej Hostii błogosławi naszej Ojczyźnie i darzy ją pokojem. Udział w tej procesji będzie dla nas publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym codziennym życiu. Jesteśmy ludem Bożym, który jest nieustannie w drodze na spotkanie z Bogiem w wieczności. Obrazem i znakiem tego jest właśnie nasz udział w tej procesji.

 

 1. W tym roku procesja będzie miała początek Mszą św. o godz. 11.oo w naszym kościele a zakończenie będzie w kościele NMP Wspomożenia Wiernych Procesja będzie przebiegać ulicami: Dworcowa, Chopina, Sikorskiego, Szczygłowskiego. Zakończenie błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w kościele NMP Wspomożenia Wiernych. Ołtarze będą przygotowane w czterech miejscach. Nasza Parafia odpowiedzialna jest za przygotowanie dwóch ołtarzy: na „rondzie” i placu 3-maja, którego przygotowanie podjęli się strażacy. W Boże Ciało w naszym kościele Msze św. o godz. 7.oo; 8.30 i 10.oo oraz godz.11.oo po której rozpocznie się procesja.

 

 1. Całą asysta gromadzi się już w kościele na Mszę św. o godz. 11.oo. Dlatego bardzo prosimy, aby wszystkie chorągwie, feretrony i poduszki wcześniej zostały przygotowane do procesji.

 

 1. Na procesję zapraszamy dzieci zwłaszcza klas III-ich i IV-ych w strojach komunijnych. Zapraszamy także orkiestrę do udziały w tej uroczystości. Dzieci do sypania kwiatków i asysty zapraszamy na próbę w środę o godz. 17.oo..

 

 1. Od piątku oktawa Bożego Ciała. Procesje w ramach nabożeństwa czerwcowego. W dni powszednie o godz. 17.3o w niedzielę o godz. 18.oo.

 

 1. Za tydzień druga niedziela miesiąca, a więc ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii.

 

 1. We wtorek 6 czerwca na godz. 16.3o na spotkanie zapraszamy członków Żywego Różańca.

 

 1. Dnia 19 czerwca organizowana jest pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 90 zł. Wyjazd o godz. 6.oo.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Stanisława Chwałka, Karolinę Przybylską, Czesława Zajączkowskiego, Wiesława Szejnę. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – ROK A

28.05.2023 r.

 

 1. Wydarzenie Zesłania Ducha Świętego na Apostołów trwa w Kościele pod dziś dzień. Wołajmy dziś z wiarą, by przyszedł i odnowił oblicze ziemi, by napełnił nasze serca i rozpalił w nich ogień miłości do Boga i do człowieka. Dzisiejsze święto w Polsce nazywane jest Zielonymi Świątkami. To najstarsze święto w Kościele. Obchodzono je już w czasach apostolskich. Jest uroczystością upamiętniającą rozpoczęcie działalności Kościoła w świecie.

 

 1. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W czasie trwania II Soboru Watykańskiego biskupi polscy złożyli na ręce Ojca Świętego Pawła VI prośbę o ogłoszenie Maryi Matką Kościoła i oddanie Jej macierzyńskiemu Sercu całej rodziny ludzkiej. W czasie uroczystości podczas II sesji soborowej 21 listopada 1964 roku papież Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła

 

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.oo. Po Mszy św. o godz. 16.3o wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Na zakończenie adoracji Litania do Serca Pana Jezusa i Msza o godz. 18.3o. Odwiedziny u chorych w czwartek ks. Szymon w piątek ks. Mariusz.

 

 1. W czwartek na Mszy św. o godz. 7.oo modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W tym tygodniu także 1-a sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Matki Bożej i adoracja do godz. 9.oo.

 

 1. W czwartek rozpoczyna się miesiąc czerwiec, w którym szczególnie oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.3o, w niedzielę o godz. 18.oo.

 

 1. Dnia 19 czerwca organizowana jest pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 90 zł.

 

 1. W sobotę 3 czerwca o godz. 12.oo na Ukraińskim Cmentarzu Wojskowym Modlitwa Ekumeniczna w rocznicę odnowienia tego cmentarza. Burmistrz Miasta i Związek Ukraińców w Polsce wszystkich serdecznie zapraszają.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 1660,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. O godz. 16.oo katecheza przedmałżeńska. Zapraszamy wszystkie osoby planujące zawrzeć sakrament małżeństwa.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Jadwigę Sikorską, Jarosława Danielaka, Barbarę Niewiadomską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

VII NIEDZIELA WIELKANOCY – ROK A

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

21.05.2023 r.

 

 1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest ona pamiątką odejścia Syna Bożego w chwale do Ojca. Święto powstało w połowie IV wieku, a w wieku V znane już jest i obchodzone w całym Kościele. W niebie Chrystus nieustannie urzeczywistnia swoje kapłaństwo, bo zawsze żyje, aby się wstawiać za tymi, który przez Niego zbliżają się do Boga (Hbr 7, 25).

 

 1. Przypominamy, że nabożeństwa majowe w kościele w dni powszednie o godz. 17.3o w niedzielę o godz. 18.oo.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 750,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. O godz. 16.oo katecheza przedmałżeńska. Zapraszamy wszystkie osoby planujące zawrzeć sakrament małżeństwa.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Bogdana Czynsz, Irenę Kołakowską, Irenę Kijewską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

VI NIEDZIELA WIELKANOCY – ROK A

14.05.2023 r.

 

 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest ona pamiątką odejścia Syna Bożego w chwale do Ojca. Święto powstało w połowie IV wieku, a w wieku V znane już jest i obchodzone w całym Kościele. W niebie Chrystus nieustannie urzeczywistnia swoje kapłaństwo, bo zawsze żyje, aby się wstawiać za tymi, który przez Niego zbliżają się do Boga (Hbr 7, 25).

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.3o Ks. Bp Krzysztof Wętkowski naszej młodzieży udzieli sakramentu Bierzmowania. W sobotę o godz. 9.oo spowiedź dla młodzieży, świadków bierzmowania oraz dla rodziny bierzmowanych.

 

 1. Przeżywamy w naszej Parafii dziś komunię świętą dzieci klas III-ich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Niech trwają w przyjaźni z Chrystusem przez całe swoje życie. Dzieci przychodzą do kościoła do czwartku na nabożeństwo majowe na godz. 17.3o. Składamy podziękowanie rodzicom dzieci, które dziś po raz pierwszy przyjęły Chrystusa za dar dla naszej Parafii. Ten dar to 9 ornatów zielonych i fioletowych.

 

 1. Za tydzień na Mszy św. o godz. 9.3o komunia rocznicowa dzieci klas IV-ych. W sobotę o godz. 9.oo spowiedź dla dzieci i ich rodzin. Dzieci przychodzą na spotkanie przygotowujące do komunii rocznicowej w poniedziałek na godz. 19.oo.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 180,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 12.3o będzie także Msza św. sprawowana w intencji naszego Miasta przez wstawiennictwo Patrona bł. ks. Edwarda Grzymały. Zapraszamy na tę Eucharystię władze samorządowe naszego miasta, radnych i wszystkich mieszkańców. Starajmy się jak najliczniej uczestniczyć w tej liturgii

 

 1. 18 maja o godz. 11.oo w Parku im. Jana Pawła II o godz. 11.oo w 103 rocznicę urodzin Jana Pawła II odbędzie się Koncert zespołu „Pole Minowe i Przyjaciele” .

 

 1. Przypominamy, że nabożeństwa majowe w kościele w dni powszednie o godz. 17.3o w niedzielę o godz. 18.oo.

 

 1. We wtorek 16 maja na godz. 16.3o na spotkanie zapraszamy członków Żywego Różańca.

 

 1. Za tydzień o godz. 16.oo w domu katechetycznym rozpoczyna się katecheza przedmałżeńska. Prosimy o uwagę osoby pragnące w najbliższym czasie zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

 

 1. Dyrekcja i pracownicy Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 4 im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Kuj., SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ wszystkich zainteresowanych na DZIEŃ OTWARTY do budynku głównego przy ul. Strażackiej 22 oraz do filii szkoły przy ul. Sikorskiego 3, który odbędzie się 16 maja 2023r. (wtorek), w godzinach od 13.30 do 16.30.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłego: Piotra Linowskiego. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 
 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

   

 2. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.
 

 

V NIEDZIELA WIELKANOCY – ROK A

07.05.2023 r.

 

 1. Trwa miesiąc maj. Miesiąc Maryi. Nabożeństwa w dni powszednie o godz. 17.3o w niedzielę o godz. 18.oo. Starajmy się jak najliczniej czcić Maryję..

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.3o dzieci klas III-ich przystąpią do I-ej Komunii świętej. Nabożeństwo pokutne oraz pierwsza spowiedź w sobotę 13 maja o godz. 14.oo. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych dzieciach, aby zawsze były wierne Chrystusowi, którego przyjmą do swego serca.i.

 

 1. Za tydzień druga niedziela miesiąca, a więc ofiary składane na tacę na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 150,- zł. Bóg zapłać..

 

 1. W sobotę przypada 13-y dzień miesiąca. O godz. 19.3o nabożeństwo Fatimskie, na które wszystkich zapraszamy. Prosimy o przyniesienie świec na procesję z figurą Matki Bożej. W sobotę nabożeństwo majowe włączamy w czuwanie Fatimskie o 19.3o.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Jadwigę Borowiecką, Elżbietę Bednarską, Sławomira Dzik, Bożenę Szymańską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCY – ROK C

30.04.2023 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele przeżywana jest jako Niedziela Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. W dzisiejszym, tak zlaicyzowanym świecie, ciągle potrzeba nowych pracowników na Bożej roli i to nie tylko na misjach poza granicami naszego kraju. Modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

 

 1. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc maj. W naszych kościołach, przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach odbywają się nabożeństwa majowe. U nas nabożeństwa w dni powszednie o godz. 17.3o w niedzielę o godz. 18.oo. Starajmy się jak najliczniej czcić Maryję.

 

 1. 4 maja jest wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Dlatego w przyszłą niedzielę 7 maja zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.oo. wszystkich strażaków, ze Straży Zawodowej oraz OSP. W ich intencji będziemy wspólnie się modlić..

 

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.oo. Nabożeństwo majowe wyjątkowo o godz. 17.oo. Następnie adoracja do Mszy św. o godz. 18.3o. Odwiedziny u chorych w czwartek ks. Szymon i w piątek ks. Mariusz.

 

 1. W czwartek o godz. 7.oo Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W sobotę po rannej Mszy św. wystawienie, litania do Matki Bożej i adoracja do godz. 9.oo.

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.3o chór Lutnia Nova będzie obchodził 10 rocznicę powstania. W związku z swoim Jubileuszem wykona skomponowaną na tę okoliczność Mszę. Będziemy więc modlić się w intencji wszystkich chórzystów o Boże dary by mogli nieustannie dzielić się z innymi bogactwem swych talentów.

 

 1. W środę uroczystość NMP Królowej Polski. U nas Msze św. o godz. 7.oo; 11.oo – w intencji Ojczyzny i o godz. 17.oo. Nabożeństwo majowe o godz. 18.oo. Tego dnia będą też miały miejsce uroczystości miejskie. Msza św. w kościele Wspomożenia Wiernych o godz. 11.oo.

 

 1. W sobotę o godz. 9.oo spotkanie dla młodzieży, która 21 maja przystąpi sakramentu bierzmowania.

 

 1. W piątek o godz. 19.oo spotkanie przygotowujące dzieci klas III-ich do uroczystości I-ej Komunii św., która będzie miała miejsce 14 maja.

 

 1. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 160,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Zygmunta Sowińskiego, Wiktorię Widz, Andrzeja Przybylskiego, Leszka Jędrzejczaka. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

III NIEDZIELA WIELKANOCY – ROK A

23.04.2023 r.

 

 1. W sobotę 22 kwietnia w Zduńskiej Woli rozpoczęło się nawiedzenie naszej Diecezji przez Ikonę Matki Boskiej Jasnogórskiej i obchody 900-lecia naszej Diecezji. W naszej Parafii nawiedzenie będzie w dniach 8 i 9 listopada tego roku.

 

 1. W poniedziałek w liturgii Kościoła oddajemy cześć św. Wojciechowi, męczennikowi i Patronowi Polski.

 

 1. W piątek o godz. 19.oo spotkanie przygotowujące dzieci klas III-ich do uroczystości I-ej Komunii św., która będzie miała miejsce 14 maja.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 1200,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W sobotę na godz. 9.oo zapraszamy na spotkanie dzieci, które mają w tym roku komunię rocznicową wraz z rodzicami.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Włodzimierza Nowaka, Jerzego Kmieć, Józefa Skoniecznego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

II NIEDZIELA WIELKANOCY – ROK A

16.04.2023 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Bożego Miłosierdzia. „Powiedz zbolałej ludzkości, niech się przytuli do miłosiernego Serca mojego, a Ja napełnię ją pokojem” (Słowa Pana Jezusa skierowane do świętej S. Faustyny). Dziś o godz. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

 1. W sobotę 22 kwietnia o godz. 11.oo w Zduńskiej Woli rozpoczyna się nawiedzenia naszej Diecezji przez Ikonę Matki Boskiej Jasnogórskiej i obchody 900-lecia naszej Diecezji. W naszej Parafii nawiedzenie będzie w dniach 8 i 9 listopada tego roku.

 

 1. W środę 19 kwietnia na godz. 17.oo zapraszamy na spotkanie członków Żywego Różańca.

 

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.3o na spotkanie zapraszamy rodziców młodzieży, która w tym roku przystąpi do sakramentu Bierzmowania.

 

 1. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 300,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Karola Urbańskiego, Wiesława |Chojnickiego, Macieja Kowalewskiego, Bożennę Trzeniecką. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – ROK A

09.04.2023 r.

 

 1. W Katechizmie Kościoła katolickiego czytamy: Misterium Zmartwychwstania Chrystusa jest wydarzeniem rzeczywistym, które posiada potwierdzone historycznie znaki, jak świadczy o tym Nowy Testament. Stanowi ono potwierdzenie przede wszystkim tego wszystkiego, co Chrystus czynił i czego nauczał. Wszystkie prawdy, nawet najbardziej niedostępne dla umysłu ludzkiego, znajdują swoje uzasadnienie, gdyż Chrystus dał ich ostateczne, obiecane przez siebie potwierdzenie swoim Boskim autorytetem”.

 

 1. Jutro drugi dzień świąteczny – porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę przeznaczone na KUL.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Podziękowanie składamy także tym osobom, które zaangażowały się w przygotowanie kościoła, Ciemnicy, Grobu Pana Jezusa oraz całej liturgii Tryduum Paschalnego i adoracji. Podziękowanie składamy strażakom, którzy zgodnie z tradycją czuwali przy Grobie Pana Jezusa. Dziękujemy całej asyście, bez której trudno sobie wyobrazić rezurekcyjną procesję.

 

 1. Za tydzień niedziela Miłosierdzia Bożego. Na godz. 15.oo zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 150,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W sobotę o godz. 9.oo zapraszamy dzieci, które przygotowuję się do I-ej Komunii św. Zapraszamy także rodziców.

 

 1. Także w sobotę na godz. 10.3o na spotkanie zapraszamy młodzież klas VIII-ych. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.3o zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży, która 21 maja przystąpi do sakramentu bierzmowania.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Danielę Zając, Martę Wicher. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże

 

 

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA – ROK A

02.04.2023 r.

 

 1. Dzisiaj niedziela Palmowa. Wkraczamy w Wielki Tydzień, w czasie którego będziemy w liturgii przeżywać Tryduum Paschalne.

 

 1. W czwartek rozpoczyna się bogata liturgia Wielkiego Tygodnia, która ma nas bezpośrednio wprowadzić w przeżywanie tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego. W czwartek o godz. 18.oo przeżywać będziemy ustanowienie dwóch sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa. Po uroczystej liturgii procesja i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy” na znak uwięzienia Chrystusa. Adoracja do godz. 22.oo.

 

 1. Wielki Piątek to dzień Ukrzyżowania Chrystusa. O godz. 18.oo uroczyste nabożeństwo Adoracji Krzyża. Po nabożeństwie procesja i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i adoracja do godz. 22.oo. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły. Ofiary składane w Wielki Piątek są przeznaczone na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Adoracja Pana Jezusa w „Ciemnicy” od godz. 9.oo.

 

 1. Wielka Sobota to dzień naszej szczególnej adoracji Chrystusa w Grobie od godz. 9.oo. Poświęcenie pokarmów na Stół Wielkanocny od godz. 9.3o do godz. 13.oo. W tym samym czasie okazja do spowiedzi. Uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.oo. Przynosimy na liturgię świece. Adoracja do godz. 23.oo.

 

 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Od godz. 5.oo adoracja a o godz. 6.oo Msza Zmartwychwstania – Rezurekcja. Zapraszamy całą asystę na procesję. Osoby, które noszą chorągwie i feretrony prosimy, aby zadbały o ich zewnętrzny wygląd. Do udziału w procesji zapraszamy Jednostkę Straży Pożarnej. Zapraszamy także dzieci do sypania kwiatków.

 

 1. W tym tygodniu odwiedziny chorych z racji pierwszego piątku miesiąca: ks. Mariusz w poniedziałek, ks Szymon we wtorek. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy pragną być u spowiedzi i komunii św. na święta wielkanocne.

 

 1. Dziś o godz. 18.oo kolejna – dziewiąta i ostatnia Nowenna jako przygotowanie naszej Diecezji do nawiedzenia Matki Bożej w Jasnogórskim Obrazie oraz 900 – lecia naszej Diecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w trakcie nabożeństwa Gorzkich Żali.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane przy Krzyżu adoracyjnym na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Za tydzień druga niedziela miesiąca, a więc ofiary składane na tacę na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 460,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Stanisława Betlej, Reginę Warzecha, Ryszarda Łączkowskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Przed kościołem także do nabycia są baranki wielkanocne wykonane z białej czekolady w cenie 10 zł. Pieniądze z tej akcji przeznaczone są na działalność Caritas. Możemy również zaopatrzyć się w świece „paschaliki” na liturgię Wielkiej Soboty w cenie 10 zł.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK A

26.03.2023 r.

 

 1. Liturgia dzisiejszej niedzieli wprowadza nas w ostatni etap świętego czasu Męki Pańskiej. Najbliższe dni zwłaszcza następny tydzień, bogata w swej wymowie liturgia umożliwia nam głębsze przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Rozpoczynamy dziś rekolekcje wielkopostne. Witamy wśród nas ks. prof. Jana Perszona wykładowcę na Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu, który razem z nami będzie się modlił i kierował słowo Boże. We wtorek ofiary składane na tacę są jako podziękowanie rekolekcjoniście za jego posługę w naszej Parafii.

 

 1. Dziś o godz. 16.oo Nabożeństwo Biblijne dla młodzieży. Msza św. o godz. 17.oo, Gorzkie Żale o godz. 18.oo. Jutro i we wtorek Msze św. o godz. 9.oo; 11.oo; 16.3o; 18.3o. Spowiedź jutro i we wtorek pół godziny przed każdą Mszą św.

 

 1. Ostatnia Droga Krzyżowa w piątek ulicami miasta o godz. 19.3o. Rozpoczęcie w naszym kościele a zakończenie w kościele Wspomożenia Wiernych.

 

 1. Za tydzień o godz. 18.oo kolejna – dziewiąta i ostatnia Nowenna jako przygotowanie naszej Diecezji do nawiedzenia Matki Bożej w Jasnogórskim Obrazie oraz 900 – lecia naszej Diecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w trakcie nabożeństwa Gorzkich Żali.

 

 1. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy pragną być u spowiedzi i komunii św. na święta wielkanocne. Odwiedzimy ich w Wielkim Tygodniu.

 

 1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Przynosimy ze sobą do poświęcenia palmy. Przed Mszą św. o godz. 11.15 procesja z palmami wokół kościoła.

 

 1. W sobotę po rannej Mszy św. wystawienie, litania do Matki Bożej i adoracja do godz. 9.oo.

 

 1. Przy krzyżu adoracyjnym na środku kościoła możemy składać ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 750,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Annę Droździkowską, Pawła Milewskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Przed kościołem także do nabycia są baranki wielkanocne wykonane z białej czekolady w cenie 10 zł. Pieniądze z tej akcji przeznaczone są na działalność Caritas. Możemy również zaopatrzyć się w świece „paschaliki” na liturgię Wielkiej Soboty w cenie 10 zł.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK A

19.03.2023 r.

 

 1. „ W tym czasie Wielkiego Postu zwracamy się jeszcze raz ku Bogu bogatemu w miłosierdzie, który jest źródłem wszelkiego dobra i prosimy Go, aby nas wyleczył z egoizmu i dał nam nowe serce i nowego ducha”. Dla nas czas tej przemiany to rekolekcje wielkopostne, które rozpoczniemy za tydzień. Rekolekcje poprowadzi prof. Jan Perszon wykładowca na wydziale Teologicznym UMK w Toruniu. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie.

 

 1. Ponieważ dzisiaj jest niedziela to w liturgii jutro będziemy czcili Patrona Kościoła i naszej diecezji św. Józefa.

 

 1. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.oo.

 

 1. W tym tygodniu od środy do piątku rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 640,- zł. Bóg zapłać..

 

 1. W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tradycyjnie w tę uroczystość podejmujemy duchową adopcję dziecka Poczętego. Dlatego przed ołtarzem będzie wyłożona Księga Duchowej Adopcji, gdzie będzie można się wpisać i wziąć folderek jako zobowiązanie do modlitwy. Duchową adopcję będzie można podjąć na rannej Mszy św. oraz na wieczornej. Przypominamy, że to jest podjęcie modlitwy za poczęte życie, które jest zagrożone.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Cecylię Machtyl, Elżbietę Witkowską, Wandę Przybylską, Jerzego Ciszek. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przy krzyżu adoracyjnym na środku kościoła możemy składać ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Przed kościołem także do nabycia są baranki wielkanocne wykonane z białej czekolady w cenie 10 zł. Pieniądze z tej akcji przeznaczone są na działalność Caritas.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK A

12.03.2023 r.

 

 1. Czas Wielkiego Postu skłania nas do czynienia różnych postanowień. Ich realizacja to troska o nasz duchowy rozwój, który możemy w sposób szczególny ukierunkować przez uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.oo. A także poprzez uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych, które będziemy przeżywać w dniach od 26 do 28 marca. W ramach rekolekcji w niedzielę 26 marca o godz. 16.oo specjalne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz dla młodzieży starszej.

 

 1. W poniedziałek 13 marca w naszej Parafii przypada dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 7.oo, zakończenie przed Mszą św o godz. 18.oo. O godz. 12.oo wspólna modlitwa na Anioł Pański, o godz. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 17.oo wspólny różaniec, a zarazem nasza modlitwa z racji 13-ego dnia miesiąca i Maryjnego czuwania.

 

 1. W czwartek 16 marca na godz. 17.oo na spotkanie zapraszamy członków Żywego Różańca.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne naszej parafii złożono ofiary na kwotę 400,- zł. Bóg zapłać

 

 1. Tak jak w roku ubiegłym przy krzyżu adoracyjnym na środku kościoła możemy składać ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłą: Mariannę Sobocińską. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK A

05.03.2023 r.

 

 1. Przeżywamy już drugi tydzień Wielkiego Postu. W 1991 roku św. Jan Paweł II powiedział: „… okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. W dobrym przeżyciu okresu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne, Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.oo.

 

 1. W dobrym przeżyciu Wielkiego Postu i przygotowaniu się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego pomogą nam rekolekcje wielkopostne, które będziemy przeżywać w dniach od 26 do 28 marca. W ramach rekolekcji w niedzielę 26 marca o godz. 16.oo specjalne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz dla młodzieży starszej.

 

 1. Za tydzień druga niedziela miesiąca, dlatego ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne naszej parafii złożono ofiary na kwotę 460,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W sobotę o godz. 9.oo odbiór strojów dla dzieci przygotowujących się do I-ej Komunii św.

 

 1. Także w sobotę o godz. 9.oo spotkanie dla młodzieży klas VIII-ych, która w maju przystąpi do sakramentu bierzmowania.

 

 1. Dziś o godz. 18.oo kolejna – ósma Nowenna jako przygotowanie naszej Diecezji do nawiedzenia Matki Bożej w Jasnogórskim Obrazie oraz 900 – lecia naszej Diecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w trakcie nabożeństwa Gorzkich Żali.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Grzegorza Janus, Agnieszkę Janiszewską, Annę Dębicką. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Tak jak w latach ubiegłych przy krzyżu adoracyjnym na środku kościoła możemy składać ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Przed kościołem także do nabycia są baranki wielkanocne wykonane z białej czekolady w cenie 10 zł. Pieniądze z tej akcji przeznaczone są na działalność Caritas.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK A

26.02.2023 r.

 

 1. W Środę Popielcową w Kościele rozpoczął się czas Wielkiego Postu. Wielki Post jest dla każdego z nas zachętą do wydobycia się z różnego rodzaju dręczących zniewoleń. Nasz Król, Bóg-Człowiek, stoi przed nami; daje nam nowe serce, byśmy mogli przeżywać nasze kłopoty, cierpienia w sposób zbawczy, z miłości do Niego i naszych braci.

 

 1. W głębokim i należytym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne, zwłaszcza te, które głęboko zakorzeniły się w tradycji polskiej religijności. W każdy piątek przychodzimy, aby wraz z Chrystusem przebyć Drogę Krzyżową. W niedzielne popołudnie o godz. 18.oo gromadzimy się, aby wspólnie śpiewać Gorzkie Żale.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.oo. Po Mszy św. o godz. 17.oo Droga Krzyżowa. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, litania do Serca Pana Jezusa i Msza o godz. 18.3o. Odwiedziny u chorych: ks. Szymon w czwartek, ks. Mariusz w piątek.

 

 1. W czwartek o godz. 7.oo Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W sobotę po rannej Mszy św. wystawienie, litania do Matki Bożej i adoracja do godz. 9.oo.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 800, – zł. Bóg zapłać.

 

 1. Tak jak co roku przy krzyżu adoracyjnym na środku kościoła możemy składać ofiary z przeznaczeniem do Grobu Pana Jezusa.

 

 1. Rekolekcje parafialne będą w dniach od 26 do 28 marca.

 

 1. W sobotę o godz. 9.oo spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I-ej Komunii.

 

 1. Dziś przed kościołami w Polsce do puszek są zbierane ofiary na pomoc Ukrainie.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Ryszarda Włodarzewskiego, Elżbietę Chojnacką. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

19.02.2023 r.

 

 1. Tegoroczny karnawał dobiega końca. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Przez symboliczny gest posypania naszych głów popiołem w czasie liturgii tego dnia wkroczymy w ten szczególny okres roku liturgicznego. Wielki Post to czas święty. Przyjmujemy go jako szczególny dar Boga. Katechizm Kościoła Katolickiego tak o tym czasie pisze: „Okresy i dni pokuty w ciągu roku liturgicznego… są w Kościele specjalnym czasem praktyki pokutnej, pielgrzymek o charakterze pokutnym, dobrowolnych wyrzeczeń jak post i jałmużna do braterskiego dzielenia się z innymi”. W środę popielcową obowiązuje nas post ścisły. Msze św. o godz. 7.oo; 11.oo; 16.3o; 18.3o. W piątek o godz. 17.15 pierwsza Droga Krzyżowa, a w następną niedzielę o godz. 18.oo pierwsze Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 550,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłego: Czesława Szymańskiego. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

12.02.2023 r.

 

 1. W poniedziałek 13-y dzień miesiąca. Tradycyjnie o godz. 19.30 nasze Maryjne czuwanie, na które wszystkich zapraszamy.

 

 1. W sobotę o godz. 9.oo spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I-ej Komunii.

 

 1. Także w sobotę na godz. 10.3o na spotkanie zapraszamy młodzież, która w maju przystąpi do sakramentu bierzmowania.

 

 1. We wtorek 14 lutego na godz. 16.oo na spotkanie zapraszamy członków Żywego Różańca.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne naszej parafii złożono ofiary na kwotę 2650,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Dziś przed kościołem do puszek są zbierane ofiary na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Zakończyła się w minionym tygodniu wizyta duszpasterska w naszej Parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyjmowali nas w swoich domach, aby razem z kapłanem wypraszać Boże błogosławieństwo dla swojej rodziny i ofiarowali swój czas na wspólną rozmowę. Słowa wdzięczności kierujemy do osób, które służyły swoimi pojazdami w czasie kolędy. Staropolskie Bóg zapłać składamy za wszystkie ofiary, które zostały złożone. Szczególne Bóg zapłać za ofiary z przeznaczeniem na remont i rozbudowę kościoła. Za wszelką życzliwość i dobro jeszcze raz wszystkim dziękujemy. Rodziny w których kolędy nie było a chciałyby, aby miała miejsce prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

 1. W dniach od 4 do 10 października 2023 r. jest planowana pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Przelot samolotem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Program pielgrzymki jest w zakrystii lub w kancelarii. Otrzymaliśmy z Biura Caritas Możliwość powiększenia grupy. W związku z zapytaniami informujemy, że z Aleksandrowa na lotnisko będzie zorganizowany wspólny wyjazd.

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na ten tydzień składamy najlepsze życzenia. Zwłaszcza tym, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Na ten tydzień na nasze prace i obowiązki Szczęść Boże

 

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

05.02.2023 r.

 

 1. W sobotę 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W tym też dniu z ustanowienia przez Ojca Świętego Jana Pawła II obchodzony jest Dzień Chorych. Z tej racji w naszym kościele o godz. 11.oo Msza św. w intencji ludzi starszych i chorych.

 

 1. Za tydzień druga niedziela miesiąca, a więc ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne naszej parafii złożono ofiary na kwotę 3020,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Dziś o godz. 18.oo kolejna – siódma Nowenna jako przygotowanie naszej Diecezji do nawiedzenia Matki Bożej w Jasnogórskim Obrazie oraz 900 – lecia naszej Diecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. W dniach od 4 do 10 października 2023 r. jest planowana pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Przelot samolotem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Program pielgrzymki jest w zakrystii lub w kancelarii. Otrzymaliśmy z Biura Caritas Możliwość powiększenia grupy. W związku z zapytaniami informujemy, że z Aleksandrowa na lotnisko będzie zorganizowany wspólny wyjazd.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Edwarda Adamskiego, Mariannę Świeczkowską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Porządek kolędy w tym tygodniu:
  06 lutego poniedziałek – od godz. 14.oo ul. Spółdzielcza 17 b
  07 lutego wtorek – od godz. 14.oo – Spółdzielcza 2 b i 2 c
  08 lutego środa – od godz. 14.oo – Spółdzielcza 17 i 17 a
  09 lutego czwartek – od godz. 14.oo Spółdzielcza 4 i 9,
  10 lutego piątek – od godz. 14.oo ul. Spółdzielcza 13 a i 15

 

 1. Przed kościołem do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na ten tydzień składamy najlepsze życzenia. Zwłaszcza tym, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Na ten tydzień na nasze prace i obowiązki Szczęść Boże.

 

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

29.01.2023 r.

 

 1. W czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w naszej polskiej tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Kościele od dawnych czasów czczono pamiątkę przyniesienia przez Maryję Dzieciątka Jezus do świątyni jerozolimskiej. W niektórych rejonach dzień ten zwano także świętem Symeona. W Jerozolimie święto obchodzono już w V wieku; odbywała się wtedy z tej racji procesja ze świecami. Zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie miało ono charakter święta Pańskiego. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj święcenia w tym dniu świec. Święto to ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma nam przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia. W trudnej i niebezpiecznej drodze przez życie chce nas prowadzić na spotkanie z Bogiem Matka Chrystusowa. Msze św. o godz. 7.oo; 11.oo; 18.3o.

 

 1. 02 lutego w Kościele obchodzony jest dzień życia konsekrowanego. W sposób szczególny poświęcony życiu zakonnemu i modlitwie w intencji wszystkich powołanych i o dobre powołania zakonne..

 

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.oo. Po Mszy św. o godz. 16.3o wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godz. 18.3o. W czwartek o godz. 7.oo Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Odwiedziny u chorych: ks. Mariusz w poniedziałek, ks. Szymon w środę. W sobotę po rannej Mszy św. wystawienie, litania do Matki Bożej i adoracja do godz. 9.oo.

 

 1. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne naszej parafii złożono ofiary na kwotę 4160,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Porządek kolędy w tym tygodniu:
  30 stycznia – poniedziałek – od godz. 14.oo ul. Szkolna 15 , Szkolna 10 i 11
  31 stycznia wtorek – od godz. 14.oo ul. Szkolna 17, Szkolna 12 i 14
  1 lutego środa – od godz. 14.oo Szkolna 16, Spółdzielcza 2
  4 lutego sobota – od godz. 9.oo ul. Spółdzielcza 2 a

 

 1. Od środy Msze św. w dni powszednie: 7.oo; 18.oo i 18.3o.

 

 1. W dniach od 4 do 10 października 2023 r. jest planowana pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Przelot samolotem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Program pielgrzymki jest w zakrystii lub w kancelarii. Otrzymaliśmy z Biura Caritas Możliwość powiększenia grupy. W związku z zapytaniami informujemy, że z Aleksandrowa na lotnisko będzie zorganizowany wspólny wyjazd.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Jolantę Makowską, Józefa Górskiego, Kazimierza Woźniaka, Mieczysława Adamskiego, Sławomira Białkowskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

22.01.2023 r.

 

 1. 25 stycznia w liturgii obchodzone jest święto nawrócenia św. Pawła, który z prześladowcy Kościoła stał się apostołem narodów.

 

 1. W dniach od 4 do 10 października 2023 r. jest planowana pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Przelot samolotem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Program pielgrzymki jest w zakrystii lub w kancelarii. Otrzymaliśmy z Biura Caritas Możliwość powiększenia grupy.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 3760,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Porządek kolędy w tym tygodniu:
  23 stycznia Poniedziałek od godz. 14.oo Świstucha i Zacisze, Lipowa 3 i domki, Lipowa 5, 5a, 7.
  24 stycznia wtorek od godz. 14.oo Wyspiańskiego 1 kapłan od nr 9 b i 2-i kapłan od końca wraz z ul. Krasińskiego, Pogodna 4 i 6,
  25 stycznia środa od godz. 14.oo ul. Lipowa 3a i 3 b
  26 stycznia czwartek od godz. 14.oo 1 kapłan Parkowa od 2 – 14, 2- kapłan od nowych bloków i nr 5 i 3 kapłan od końca.
  27 stycznia piątek od godz. 14.oo ul. Hoża i Osiedlowa,ul. Spółdzielcza 11 i 13
  28 stycznia sobota od godz. 9.oo. ul. Szkolna 3 i 5, Szkolna 7 i 9.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Marka Krzemińskiego, Zbigniewa Zielińskiego, Zenona Kostrzewskiego, Jana Kotnowskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Wszystkim na ten tydzień składamy najlepsze życzenia. Zwłaszcza tym, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Na ten tydzień na nasze prace i obowiązki Szczęść Boże.

 

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

15.01.2023 r.

 

 1. W Kościele w dniach od 18 do 25 stycznia Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O potrzebie tej modlitwy przypomniał Ojciec Święty Jan Paweł II we Wrocławiu: „Proszę o wspólne świadectwo składane przed światem Chrystusowi. W imię Chrystusa proszę! Zwracam się najpierw do wszystkich wiernych kościoła katolickiego…, Ośmielam się prosić również was, umiłowani Bracia i Siostry z innych Kościołów… W imię Jezusa proszę o wspólne świadectwo”.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 5230,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Porządek kolędy w tym tygodniu:
  16 stycznia – Poniedziałek – od godz. 14.oo Kościelna, Wyspiańskiego od początku do nr 9. ; od godz. 15.oo Dworzec PKP i ul. Dworcowa,
  17 stycznia – Wtorek – od godz. 14.oo ul. Wojska Polskiego nr nieparzyste (od początku i od końca), od godz. 14.oo ul. Wojska Polskiego nr 17
  18 stycznia – Środa – od godz. 14.oo Wojska Polskiego nr parzyste (od początku i od końca
  19 stycznia – Czwartek – od godz. 14.oo Wspólna 1 kapłan od Parkowej, 2 – kapłan od Wojska Polskiego, (wraz z Rataja, Paderewskiego, Mościckiego, Witosa), oraz Łazieniec za torami
  20 stycznia – Piątek – od godz. 14.oo Łazieniec ul. Wiejska, Polanki, Bema, Łazieniec od ul. Wspólnej do p. Modrzejewskich.
  21 stycznia – Sobota – od. godz. 9.oo – Łazieniec 1- od p. Modrzejewskich, 2- od końca

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. W dniach od 4 do 10 października 2023 r. jest planowana pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Przelot samolotem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Program pielgrzymki jest w zakrystii lub w kancelarii. Otrzymaliśmy z Biura Caritas Możliwość powiększenia grupy.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Marię Nisterenko, Małgorzatę Romanowską, Daniela Dziok, Marię Janiszewską, Henryka Sobczaka, Mariana Kotas. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Wszystkim na ten tydzień składamy najlepsze życzenia. Zwłaszcza tym, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Na ten tydzień na nasze prace i obowiązki Szczęść Boże.

 

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – ROK A

08.01.2023 r.

 

 1. Dzisiaj Kościół w liturgii wspomina Chrzest Pana Jezusa. Dla nas ten fakt niech się stanie okazją do przypomnienia sobie prawd związanych z przyjęciem sakramentu Chrztu świętego, zwłaszcza do uświadomienia sobie, że i my przez chrzest święty zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła i od tej pory za tworzenie tej wspólnoty jesteśmy wraz z innymi odpowiedzialni.

 

 1. W piątek 13-y dzień miesiąca. Tradycyjnie o godz. 19.30 nasze Maryjne czuwanie, na które wszystkich zapraszamy.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Irenę Wiśniewską Danutę Głazowską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Porządek kolędy w tym tygodniu:

  09 stycznia poniedziałek – początek godz. 15.oo – Chopina i Szeroka – 1 kapłan , od godz. 14.oo – Zielona – 2 kapłanów

  10 stycznia wtorek – początek godz. 14.oo – Leśna i Miodowa 2 kapłanów , Halinowo, Przemysłowa, Wschodnia i od godz. 16.30 blok Narutowicza 49 – 1 kapłan

  11 stycznia środa – początek godz. 14.oo – Ogrodowa i Sienkiewicza

  12 stycznia czwartek – początek godz. 14.oo – Słowackiego nr nieparzyste 2 kapłanów – od początku i od końca , Narutowicza 49 a – 1 kapłan

  13 stycznia – piątek – początek godz. 14.oo – Słowackiego nr parzyste – 1 kapłan, Strażacka i Piekarska 1 kapłan

  14 stycznia sobota – początek godz. 9.oo – ul. Narutowicza, 8 marca, Traugutta, Tartaczna, Boczna 2 kapłanów – od początku i od końca

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na inwestycje w parafii złożono ofiary na kwotę 4110,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Przypominamy, że Msze św. w soboty wieczorem tylko o godz. 18.oo – liturgia niedzielna. Nie będzie już Mszy św. o godz. 18.3o.

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.oo kolędy przedstawi nam Orkiestra z Wagańca. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W sobotę o godz. 16.oo zapraszamy dzieci przygotowujące się do I-ej Komunii św. Będzie mierzenie strojów.

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na ten tydzień składamy najlepsze życzenia. Zwłaszcza tym, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Na ten tydzień na nasze prace i obowiązki Szczęść Boże.

 

 

II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU – ROK A

01.01.2023 r.

 

 1. W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościołach święcona jest kreda, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw i mieszkań kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak my teraz również chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia w naszym życiu. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Msze św. jak w każdą niedzielę.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 7.oo Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W tym tygodniu także pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w czasie każdej Mszy św. Odwiedziny u chorych: ks. Mariusz w poniedziałek, ks. Szymon w czwartek. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.oo wystawienie i litania do Matki Bożej.

 

 1. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Ofiary z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej parafii. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 1220,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Dziś o godz. 18.oo kolejna – szósta Nowenna jako przygotowanie naszej Diecezji do nawiedzenia Matki Bożej w Jasnogórskim Obrazie oraz 900 – lecia naszej Diecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.3o będziemy się modlić o zbawienie dla zmarłego wczoraj Papieża seniora Benedykta XVI. Na tej Mszy św. będziemy także wsłuchiwali się w śpiew kolęd w wykonaniu chóru Lutnia Nowa.

 

 1. Od jutra Msze św. w dni powszednie 7.oo; i 18.3o. Od 7 stycznia Msze św. w soboty o godz. 18.oo – liturgia niedzielna. Nie będzie już Mszy św. o godz. 18.3o.

 

 1. Porządek kolędy w tym tygodniu:

  02 stycznia poniedziałek – początek godz. 15.oo – Zawackiej i Piaskowa – 1 kapłan , o godz. 14.oo – Osińska – 2 kapłanów

  03 stycznia wtorek – początek godz. 14.oo – Wiśniowa 2 kapłanów , Cicha 1 kapłan

  04 stycznia środa – początek godz. 14.oo – Kwiatowa 2 kapłanów

  05 stycznia czwartek – początek godz. 14.oo – Listna 2 kapłanów , Dolna i Nowa 1 kapłan

  07 stycznia sobota – początek godz. 9.oo – Limanowskiego 2 kapłanów

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłą: Marię Sobczyńską. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na ten tydzień składamy najlepsze życzenia. Zwłaszcza tym, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Na ten tydzień na nasze prace i obowiązki Szczęść Boże.