Rok 2024

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B

11.02.2024 r.

 

 1. Tegoroczny karnawał dobiega końca. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Przez symboliczny gest posypania naszych głów popiołem w czasie liturgii tego dnia wkroczymy w ten szczególny okres roku liturgicznego. Wielki Post to czas święty. Przyjmujemy go jako szczególny dar Boga. Katechizm Kościoła Katolickiego tak o tym czasie pisze: „Okresy i dni pokuty w ciągu roku liturgicznego… są w Kościele specjalnym czasem praktyki pokutnej, pielgrzymek o charakterze pokutnym, dobrowolnych wyrzeczeń jak post i jałmużna do braterskiego dzielenia się z innymi”. W środę popielcową obowiązuje nas post ścisły. Msze św. o godz. 7.oo; 11.oo; 16.3o; 18.3o. W piątek o godz. 17.15 pierwsza Droga Krzyżowa, a w następną niedzielę o godz. 18.oo pierwsze Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

 

 1. We wtorek 13-y dzień miesiąca. Tradycyjnie o godz. 19.oo nasze Maryjne czuwanie, na które wszystkich zapraszamy.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne naszej parafii złożono ofiary na kwotę 600,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W przyszłą niedzielę 18 lutego, członkowie i wolontariusze Zakonu św. Łazarza, po Mszach świętych będą rozprowadzać kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza (hospicjum perinatalnego), które ma pod swoją opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Zachęcamy do wsparcia.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłego: Stanisława Słomczewskiego. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na ten tydzień składamy najlepsze życzenia. Zwłaszcza tym, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Na ten tydzień na nasze prace i obowiązki Szczęść Boże.

 

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B

04.02.2024 r.

 

 1. W przyszłą niedzielę 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W tym też dniu z ustanowienia przez Ojca Świętego Jana Pawła II obchodzony jest Dzień Chorych. Z tej racji w naszym kościele o godz. 12.3o Msza św. w intencji ludzi starszych i chorych.

 

 1. Za tydzień druga niedziela miesiąca, a więc ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne naszej parafii złożono ofiary na kwotę 375,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W sobotę 10 lutego o godz. 9.oo spotkanie dla dzieci klas III-ich, które w tym roku szkolnym przystąpią do I-ej Komunii św. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Czesława Tarzyńskiego, Halinę Paczkowską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Dziś po Mszach św. Pan Andrzej Kaźmierczak będzie rozprowadzał książki swojego autorstwa za dobrowolną ofiarą. Dochód jest przeznaczony na dzieło misyjne Sióstr Urszulanek na Filipinach, dzieciom żyjącym na wysypiskach.

 

 1. Z parafii Wspomożenia Wiernych organizowana jest pielgrzymka do Wilna w dniach 25 – 28 kwietnia br. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 1. Przed kościołem do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na ten tydzień składamy najlepsze życzenia. Zwłaszcza tym, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Na ten tydzień na nasze prace i obowiązki Szczęść Boże.

 

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B

28.01.2024 r.

 

 1. W piątek święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w naszej polskiej tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Kościele od dawnych czasów czczono pamiątkę przyniesienia przez Maryję Dzieciątka Jezus do świątyni jerozolimskiej. W niektórych rejonach dzień ten zwano także świętem Symeona. W Jerozolimie święto obchodzono już w V wieku; odbywała się wtedy z tej racji procesja ze świecami. Zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie miało ono charakter święta Pańskiego. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj święcenia w tym dniu świec. Święto to ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma nam przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia. W trudnej i niebezpiecznej drodze przez życie chce nas prowadzić na spotkanie z Bogiem Matka Chrystusowa. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Msze św. w piątek o godz. 7.oo; 11.oo. Spowiedź od godz. 16.oo. Po Mszy św. o godz. 16.3o wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godz. 18.3o. Odwiedziny u chorych Ks. Szymon w czwartek, Ks. Mariusz w piątek.

 

 1. 2 lutego w Kościele obchodzony jest dzień życia konsekrowanego. W sposób szczególny poświęcony życiu zakonnemu i modlitwie w intencji wszystkich powołanych i o dobre powołania zakonne. Msza św w intencji osób życia konsekrowanego i o nowe powołania do życia zakonnego w piątek o godz. 11.oo.

 

 1. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne naszej parafii złożono ofiary na kwotę 5500,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Zakończyła się w minionym tygodniu wizyta duszpasterska w naszej Parafii. Słowa podziękowania kierujemy do kapłanów, którzy nas wspomagali w czasie kolędy. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyjmowali nas w swoich domach, aby razem z kapłanem wypraszać Boże błogosławieństwo dla swojej rodziny i ofiarowali swój czas na wspólną rozmowę. Słowa wdzięczności kierujemy do osób, które służyły swoimi pojazdami w czasie kolędy. Staropolskie Bóg zapłać składamy za wszystkie ofiary, które zostały złożone. Szczególne Bóg zapłać za ofiary z przeznaczeniem na sprawy inwestycyjne naszej Parafii. Za wszelką życzliwość i dobro jeszcze raz wszystkim dziękujemy.

 

 1. Jeśli ktoś z parafian życzyłby sobie Księdza w domu z kolędowym błogosławieństwem, prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub Kancelarii Parafialnej.

 

 1. W tym tygodniu I – y czwartek miesiąca. O godz. 7.oo Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W tym tygodniu także 1-a sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Matki Bożej i adoracja do godz. 9.oo.

 

 1. Od czwartku Msze św. w dni powszednie: 7.oo; 18.oo i 18.3o. Msze św. w soboty o godz. 18.oo – liturgia niedzielna.

 

 1. We wtorek na godz. 17.oo na spotkanie zapraszamy członków Żywego Różańca.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszach św. Pan Andrzej Kaźmierczak będzie rozprowadzał książki swojego autorstwa za dobrowolną ofiarą. Dochód jest przeznaczony na dzieło misyjne Sióstr Urszulanek na Filipinach, dzieciom żyjącym na wysypiskach.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Konrada Zachwoszcz, Stanisława Borowickiego, Bożenę Piłka, Wiesławę Seroczyńską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na ten tydzień składamy najlepsze życzenia. Zwłaszcza tym, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Na ten tydzień na nasze prace i obowiązki Szczęść Boże.

 

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B

21.01.2024 r.

 

 1. 25 stycznia w liturgii obchodzone jest święto nawrócenia św. Pawła, który z prześladowcy Kościoła stał się apostołem narodów.

 

 1. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne naszej Parafii złożono ofiary na kwotę 3930,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Porządek kolędy w tym tygodniu:
  22 stycznia- poniedziałek – Spółdzielcza 2 – 1 kapłan; 2 a -2 kapłan; 2 b i c – 3 kapłan Początek godz. 14.oo
  23 stycznia – wtorek – Osiedlowa – 1 kapłan, Kościelna – 2 kapłanów (od początku i od końca) Początek o godz.14.oo.
  24 stycznia środa Lipowa 5, 5 a, 7 – 1 kapłan; Spółdzielcza 4 i 13 – 2 kapłan; Spółdzielcza 9 i 13 a – 3 kapłan. Początek o godz.14.oo.
  25 stycznia czwartek , Spółdzielcza 11 i 15 – 1 kapłan; Spółdzielcza 17 i 17 a – 2 kapłan. Początek o godz.14.oo.
  26 stycznia piątek 1 – Pogodna 4 i 6 – 1 kapłan; Szkolna 15 – 1 kapłan. Początek o godz.14.oo.
  27 stycznia sobota Spółdzielcza 17 b 1 kapłan; Hoża – 2 kapłan. Początek o godz. 9.oo.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Henrykę Głowacką, Roberta Chmielnika, Henryka Płotkowskiego, Witolda Ochędalskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem do nabycia nowy numer tygodnika ,,Idziemy,,.

 

 1. Wszystkim na ten tydzień składamy najlepsze życzenia. Zwłaszcza tym, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Na ten tydzień na nasze prace i obowiązki Szczęść Boże.

 

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B

14.01.2024 r.

 

 1. W Kościele w dniach od 18 do 25 stycznia Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O potrzebie tej modlitwy przypomniał Ojciec Święty Jan Paweł II we Wrocławiu: „Proszę o wspólne świadectwo składane przed światem Chrystusowi. W imię Chrystusa proszę! Zwracam się najpierw do wszystkich wiernych kościoła katolickiego…, Ośmielam się prosić również was, umiłowani Bracia i Siostry z innych Kościołów… W imię Jezusa proszę o wspólne świadectwo”.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne naszej Parafii złożono ofiary na kwotę 5525,- zł. Bóg zapłać

 

 1. Porządek kolędy w tym tygodniu:

  15 stycznia- poniedziałek – Lipowa 3a, Szkolna 16. Początek godz. 14.oo
  16 stycznia – wtorek – Wyspiańskiego – 1 kapłan bloki, 2 – kapłan od bloków, 3 kapłan – od końca, 4 kapłan – Lipowa 3 b. Początek o godz.14.oo.
  17 stycznia środa Wojska Polskiego nr parzyste 1 Kapłan od Dworca, 2 kapłan od końca. Początek o godz.14.oo.
  18 stycznia czwartek , 1 kapłan – Dworcowa i blok na Wojska Polskiego 17, 2 kapłan Wojska Polskiego nr nieparzyste od początku, 3 – kapłan Wojska Polskiego nr nieparzyste od końca, 4 kapłan – Szkolna 17. Początek o godz.14.oo.
  19 stycznia piątek 1 – Szkolna 1- kapłan nr 3 i 5; 2 – kapłan nr 7 i 9; 3 – kapłan nr 10 i 11; 4 – kapłan nr 12 i 14. Początek o godz.14.oo.
  20 stycznia sobota ul Parkowa 1 – kapłan nr 2 do 14; 2 – kapłan od Zielonej Alei, 3 – kapłan od końca. Początek o godz. 9.oo.

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na ten tydzień składamy najlepsze życzenia. Zwłaszcza tym, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Na ten tydzień na nasze prace i obowiązki Szczęść Boże.

 

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – ROK B

07.01.2024 r.

 

 1. Dzisiaj Kościół w liturgii wspomina Chrzest Pana Jezusa. Dla nas ten fakt niech się stanie okazją do przypomnienia sobie prawd związanych z przyjęciem sakramentu Chrztu świętego, zwłaszcza do uświadomienia sobie, że i my przez chrzest święty zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła i od tej pory za tworzenie tej wspólnoty jesteśmy wraz z innymi odpowiedzialni.

 

 1. W sobotę 13-y dzień miesiąca. O godz. 19.oo nasze Maryjne czuwanie, na które wszystkich zapraszamy.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Janinę Grącikowską, Henryka Urbańskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Porządek kolędy w tym tygodniu:
  08 stycznia – Poniedziałek – od godz. 14.oo – ul. Limanowskiego 2 kapłanów, ul. Ogrodowa 1 kapłan, ul. Strażacka i Piekarska 1 kapłan
  09 stycznia – Wtorek – od godz. 14.oo – ul. Chopina i Szeroka 1 kapłan, ul. Sienkiewicza 1 kapłan, Halinowo i Przemysłowa
  – od godz. 16.3o – ul. Narutowicza 49 1 kapłan
  – od godz. 14.oo – ul. Narutowicza 49a 1 kapłan
  10 stycznia – Środa – od godz. 14.oo – ul. Słowackiego nr np. 2 kapłanów – od początku i od końca
  – od godz. 14.oo – ul. Słowackiego nr p. 1 kapłan wg numerów
  11 stycznia – Czwartek – od godz. 14.oo – ul. Narutowicza od początku i od końca, ul. 8 Marca i ul. Traugutta 2 kapłanów, ul. Wiejska, Bema, Polanki 1 kapłan
  – od godz. 14.oo – Łazieniec od Wspólnej do nr 21 (do ul. Wiejskiej) 1 kapłan
  12 stycznia – Piątek – od godz. 14.oo – Łazieniec za torami 1 kapłan, ul. Wspólna z dwóch stron, ul. Rataja, Mościckiego, Paderewskiego, Witosa 1 kapłan od ul. Parkowej, 2 kapłan od Wojska Polskiego, ul. Lipowa 3 – 1 kapłan, ul. Świstucha i Zacisze 1 kapłan
  13 stycznia – Sobota – od. godz. 9.oo – Łazieniec 3 kapłanów: 1 od Wiejskiej, 2 od Spacerowej, 3 od Orlej Góry

 

 1. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na inwestycje w parafii złożono ofiary na kwotę 3080,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.oo kolędy przedstawi nam Orkiestra parafialna im. ks. Jana Matusiaka z Ostrowąsa. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Dziś na godz. 15.3o Siostry Służebniczki zapraszają do naszego kościoła na śpiewanie kolęd przy parafialnym żłóbku. Zachęcamy, aby jak najliczniej wyśpiewywać chwałę Pana. Zapraszamy zwłaszcza wszystkie dzieci.

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na ten tydzień składamy najlepsze życzenia. Zwłaszcza tym, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Na ten tydzień na nasze prace i obowiązki Szczęść Boże