Ogłoszenia

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – ROK C

20.11.2022 r.

 

1. Uroczystość dzisiejsza została wprowadzona do kalendarza liturgicznego na zakończenie Roku Jubileuszowego przez papieża Piusa XI w 1925 roku. W odnowionej liturgii Kościoła uroczystość tę obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

 

2. Od następnej niedzieli w Kościele rozpoczyna się czas adwentu.

.

3. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 1430,- zł. Bóg zapłać.

 

4. W dniach od 4 do 10 października 2023 r. jest planowana pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Przelot samolotem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Program pielgrzymki jest w zakrystii lub w kancelarii.

 

5. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Edwarda Kuzel, Monikę Korzeniewską, Jadwigę Wawrzyniec, Barbarę Tomaszewską, Katarzynę Stempkowską, Andrzeja Łazur, Teresę Wojtasik. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

6. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Przed kościołem możemy także zaopatrzyć się w opłatki wigilijne.

 

7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

Rada Stała KEP: Jan Paweł II podjął zdecydowaną walkę z przypadkami wykorzystywania seksualnego


18 listopada 2022 r., źródło: KAI/episkopat

Rada Stała KEP: Jan Paweł II podjął zdecydowaną walkę z przypadkami wykorzystywania seksualnego

Jan Paweł II zgodnie z nabywaną wiedzą podjął zdecydowaną walkę z przypadkami wykorzystywania seksualnego dzieci i małoletnich przez niektórych duchownych oraz wprowadził obowiązujące w całym Kościele normy rozliczania tego typu przestępstw – piszą członkowie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w Stanowisku wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich.
 
Członkowie Rady Stałej KEP podkreślają, że medialny atak na św. Jana Pawła II i jego pontyfikat znajduje swoją przyczynę m.in. w nastawieniu do jego nauczania, wyrażonego chociażby w encyklikach Redemptor hominis i Veritatis splendor, a także w głoszonej przez niego teologii ciała, „co nie odpowiada współczesnym ideologiom propagującym hedonizm, relatywizm i nihilizm moralny”.
 
Poniżej pełna treść Stanowiska Rady Stałej KEP.

 

https://www.diecezja.wloclawek.pl/files/download_news/1668763659.pdf