Ogłoszenia

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK B

18.02.2024 r.

 

1. W Środę Popielcową w Kościele rozpoczął się czas Wielkiego Postu. Wielki Post jest dla każdego z nas zachętą do wydobycia się z różnego rodzaju dręczących zniewoleń. Nasz Król, Bóg-Człowiek, stoi przed nami; daje nam nowe serce, byśmy mogli przeżywać nasze kłopoty, cierpienia w sposób zbawczy, z miłości do Niego i naszych braci.

 

2. W głębokim i należytym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne, zwłaszcza te, które głęboko zakorzeniły się w tradycji polskiej religijności. W każdy piątek o godz. 17.15 przychodzimy, aby wraz z Chrystusem przebyć Drogę Krzyżową. W niedzielne popołudnie o godz. 18.oo gromadzimy się, aby wspólnie śpiewać Gorzkie Żale.

 

3. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne naszej parafii złożono ofiary na kwotę 375,- zł. Bóg zapłać.

 

4. Tak jak co roku przy krzyżu adoracyjnym na środku kościoła możemy składać ofiary z przeznaczeniem do Grobu Pana Jezusa.

 

5. Rekolekcje parafialne będą w dniach od 17 do 19 marca.

 

6. We wtorek na godz. 17.oo na spotkanie zapraszamy członków Żywego Różańca.

 

7. Dziś, członkowie i wolontariusze Zakonu św. Łazarza, po Mszach świętych będą rozprowadzać kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza (hospicjum perinatalnego), które ma pod swoją opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Zachęcamy do wsparcia.

 

8. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Teresę Balwina, Marka Waszaka, Mariusza Kochanowskiego, Mariana Wesołowskiego, Annę Borkowską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

9. Na parkingu przy kościele znaleziono klucze z pilotem. Odbiór w zakrystii.

 

10. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Od przyszłej niedzieli przed kościołem będzie można nabyć czekoladowe baranki wielkanocne w cenie 10 zł. Dochód przeznaczony jest na działalność Caritas.

 

11. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.