Ogłoszenia

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

24.09.2023 r.

 

1. Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Święty Jan Paweł II powiedział: „Miesiąc październik jest czasem, w którym poświęcamy każdego dnia choćby chwilę modlitwie różańcowej, a przez nią Kościołowi, więcej, Maryi Matce Chrystusa, która za pośrednictwem Kościoła opowiada nam o swojej tajemnicy. W ten sposób wchodzimy w tajemnicę Chrystusa, naszego Pana i Odkupiciela”. U nas Różaniec w niedzielę o godz. 18.oo, a w dni powszednie o godz. 17.15.

 

2. Co roku 28 września w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćko, spowiednika św. s. Faustyny odbywa się „Koronka na ulicach miast”. Zapraszamy więc 28 września w czwartek na godz. 15.oo przy pomniku Ojca Świętego Jana Pawła II na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

3. W dniach od 5 do 7 listopada będą rekolekcje przed nawiedzeniem naszej Parafii przez obraz Jasnogórski. Nawiedzenie będzie 8 i 9 listopada. Na to wyjątkowe wydarzenie musimy się przygotować duchowo oraz organizacyjnie. Dlatego w niedzielę 24 września po Mszy św. o godz. 17.oo zapraszamy wszystkie osoby, które pragną włączyć się aktywnie w przygotowanie nawiedzenia w naszym mieście i Parafii. Między innymi chodzi o ustalenie osób, które będą mogły pomóc w dekoracjach tras, terenu wokół kościoła i kościoła. Przygotowanie całej oprawy powitania i pożegnania Obrazu. Kierujemy także prośbę do wszystkich mieszkańców naszego miasta o przybranie naszych domów na dni nawiedzenia. 22 października przy kościele będzie można zaopatrzyć się w różne elementy dekoracyjne.

 

4. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 700,- zł. Bóg zapłać.

 

5. W sobotę 30 września o godz. 9.oo spotkanie dla dzieci klas III-ich, które w tym roku szkolnym przystąpią do I-ej Komunii św. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców.

 

6. W sobotę o godz. 10.oo spotkanie dla młodzieży klas VII-ych.

 

7. W kancelarii zgłaszają się już osoby, które zamawiają wypominki za zmarłych. Informujemy, że tzw. wypominki oktawowe z modlitwą różańcową w tym roku z powodu nawiedzenia w naszym dekanacie będą: 1 listopada na cmentarzu oraz od 2 do 4 listopada o godz. 17.oo w kościele. Wypominki za zmarłych zamawiamy w kancelarii parafialnej. możemy zamawiać w kancelarii.

 

8. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

 

Rada Stała KEP: Jan Paweł II podjął zdecydowaną walkę z przypadkami wykorzystywania seksualnego

18 listopada 2022 r., źródło: KAI/episkopat

Rada Stała KEP: Jan Paweł II podjął zdecydowaną walkę z przypadkami wykorzystywania seksualnego

Jan Paweł II zgodnie z nabywaną wiedzą podjął zdecydowaną walkę z przypadkami wykorzystywania seksualnego dzieci i małoletnich przez niektórych duchownych oraz wprowadził obowiązujące w całym Kościele normy rozliczania tego typu przestępstw – piszą członkowie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w Stanowisku wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich.
 
Członkowie Rady Stałej KEP podkreślają, że medialny atak na św. Jana Pawła II i jego pontyfikat znajduje swoją przyczynę m.in. w nastawieniu do jego nauczania, wyrażonego chociażby w encyklikach Redemptor hominis i Veritatis splendor, a także w głoszonej przez niego teologii ciała, „co nie odpowiada współczesnym ideologiom propagującym hedonizm, relatywizm i nihilizm moralny”.
 
Poniżej pełna treść Stanowiska Rady Stałej KEP.

 

https://www.diecezja.wloclawek.pl/files/download_news/1668763659.pdf