Ogłoszenia

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

23.02.2020 r.

 

1. Tegoroczny karnawał dobiega końca. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Biorąc udział w balach, zabawach, dyskotekach, pamiętajmy o poszanowaniu zasad wiary i chrześcijańskiego życia. Pan Bóg błogosławi każdą ludzką radość, ale smuci się z każdej ludzkiej nieprawości. Pamiętajmy zwłaszcza o niedzielnej Eucharystii, bo przecież nic na tym świecie nie powinno nas oddzielać od Chrystusa.

2. W tym tygodniu środą popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Przez symboliczny gest posypania naszych głów popiołem w czasie liturgii tego dnia wkroczymy w ten szczególny okres roku liturgicznego. Wielki Post to czas święty. Przyjmujemy go jako szczególny dar Boga. Katechizm Kościoła Katolickiego tak o tym czasie pisze: “Okresy i dni pokuty w ciągu roku liturgicznego… są w Kościele specjalnym czasem praktyki pokutnej, pielgrzymek o charakterze pokutnym, dobrowolnych wyrzeczeń jak post i jałmużna do braterskiego dzielenia się z innymi”. W środę popielcową obowiązuje nas post ścisły. Msze św. o godz. 7.oo; 11.oo; 16.3o; 18.3o. W piątek o godz. 17.15 pierwsza Droga Krzyżowa, a w następną niedzielę o godz. 18.oo pierwsze Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

3. W piątek ks. Grzegorz odwiedzi chorych z racji przypadającego w przyszłym tygodniu I-ego piątku miesiąca.

4. W sobotę na godz. 10.oo zapraszamy na spotkanie młodzież klas VI i VII w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

5. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 500,- zł. Bóg zapłać.

6. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Annę Chojnacką, Elżbietę Adamkiewicz, Jana Matyjaszek, Apolonię Michalską, . Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

7. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

8. Wszystkim na ten tydzień składamy najlepsze życzenia. Zwłaszcza tym, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Na ten tydzień na nasze prace i obowiązki Szczęść Boże.