Ogłoszenia

IV NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU – ROK A

19.03.2023 r.

 

1.„ W tym czasie Wielkiego Postu zwracamy się jeszcze raz ku Bogu bogatemu w miłosierdzie, który jest źródłem wszelkiego dobra i prosimy Go, aby nas wyleczył z egoizmu i dał nam nowe serce i nowego ducha”. Dla nas czas tej przemiany to rekolekcje wielkopostne, które rozpoczniemy za tydzień. Rekolekcje poprowadzi prof. Jan Perszon wykładowca na wydziale Teologicznym UMK w Toruniu. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie.

 

2. Ponieważ dzisiaj jest niedziela to w liturgii jutro będziemy czcili Patrona Kościoła i naszej diecezji św. Józefa.

 

3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.oo.

 

4. W tym tygodniu od środy do piątku rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3.

 

5. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 640,- zł. Bóg zapłać..

 

6. W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tradycyjnie w tę uroczystość podejmujemy duchową adopcję dziecka Poczętego. Dlatego przed ołtarzem będzie wyłożona Księga Duchowej Adopcji, gdzie będzie można się wpisać i wziąć folderek jako zobowiązanie do modlitwy. Duchową adopcję będzie można podjąć na rannej Mszy św. oraz na wieczornej. Przypominamy, że to jest podjęcie modlitwy za poczęte życie, które jest zagrożone.

 

7. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Cecylię Machtyl, Elżbietę Witkowską, Wandę Przybylską, Jerzego Ciszek. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

8. Przy krzyżu adoracyjnym na środku kościoła możemy składać ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

 

9. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Przed kościołem także do nabycia są baranki wielkanocne wykonane z białej czekolady w cenie 10 zł. Pieniądze z tej akcji przeznaczone są na działalność Caritas.

 

10. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

26 – 28 marca 2023 r.

26 marca Niedziela

Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.oo; 8.3o; 10.oo;

11.15 – Msza św. z udziałem dzieci; 12.3o; 16.oo – Nabożeństwo Biblijne dla młodzieży; 17.oo – Msza św. 18.oo – Gorzkie Żale

27 marca Poniedziałek

Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 9.oo; 11.oo; 16.3o; 18.3o.

 

28 marca Wtorek

Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 9.oo; 11.oo; 16.3o; 18.3o.

W sobotę 25 marca o godz. 18.oo wprowadzenie do rekolekcji a zarazem podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

W poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą Mszą św. okazja do sakramentu pojednania

 

 

 

Rada Stała KEP: Jan Paweł II podjął zdecydowaną walkę z przypadkami wykorzystywania seksualnego

18 listopada 2022 r., źródło: KAI/episkopat

Rada Stała KEP: Jan Paweł II podjął zdecydowaną walkę z przypadkami wykorzystywania seksualnego

Jan Paweł II zgodnie z nabywaną wiedzą podjął zdecydowaną walkę z przypadkami wykorzystywania seksualnego dzieci i małoletnich przez niektórych duchownych oraz wprowadził obowiązujące w całym Kościele normy rozliczania tego typu przestępstw – piszą członkowie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w Stanowisku wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich.
 
Członkowie Rady Stałej KEP podkreślają, że medialny atak na św. Jana Pawła II i jego pontyfikat znajduje swoją przyczynę m.in. w nastawieniu do jego nauczania, wyrażonego chociażby w encyklikach Redemptor hominis i Veritatis splendor, a także w głoszonej przez niego teologii ciała, „co nie odpowiada współczesnym ideologiom propagującym hedonizm, relatywizm i nihilizm moralny”.
 
Poniżej pełna treść Stanowiska Rady Stałej KEP.

 

https://www.diecezja.wloclawek.pl/files/download_news/1668763659.pdf