Rok 2023

V NIEDZIELA WIELKANOCY – ROK A

07.05.2023 r.

 

 1. Trwa miesiąc maj. Miesiąc Maryi. Nabożeństwa w dni powszednie o godz. 17.3o w niedzielę o godz. 18.oo. Starajmy się jak najliczniej czcić Maryję..

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.3o dzieci klas III-ich przystąpią do I-ej Komunii świętej. Nabożeństwo pokutne oraz pierwsza spowiedź w sobotę 13 maja o godz. 14.oo. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych dzieciach, aby zawsze były wierne Chrystusowi, którego przyjmą do swego serca.i.

 

 1. Za tydzień druga niedziela miesiąca, a więc ofiary składane na tacę na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 150,- zł. Bóg zapłać..

 

 1. W sobotę przypada 13-y dzień miesiąca. O godz. 19.3o nabożeństwo Fatimskie, na które wszystkich zapraszamy. Prosimy o przyniesienie świec na procesję z figurą Matki Bożej. W sobotę nabożeństwo majowe włączamy w czuwanie Fatimskie o 19.3o.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Jadwigę Borowiecką, Elżbietę Bednarską, Sławomira Dzik, Bożenę Szymańską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCY – ROK C

30.04.2023 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele przeżywana jest jako Niedziela Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. W dzisiejszym, tak zlaicyzowanym świecie, ciągle potrzeba nowych pracowników na Bożej roli i to nie tylko na misjach poza granicami naszego kraju. Modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

 

 1. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc maj. W naszych kościołach, przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach odbywają się nabożeństwa majowe. U nas nabożeństwa w dni powszednie o godz. 17.3o w niedzielę o godz. 18.oo. Starajmy się jak najliczniej czcić Maryję.

 

 1. 4 maja jest wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Dlatego w przyszłą niedzielę 7 maja zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.oo. wszystkich strażaków, ze Straży Zawodowej oraz OSP. W ich intencji będziemy wspólnie się modlić..

 

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.oo. Nabożeństwo majowe wyjątkowo o godz. 17.oo. Następnie adoracja do Mszy św. o godz. 18.3o. Odwiedziny u chorych w czwartek ks. Szymon i w piątek ks. Mariusz.

 

 1. W czwartek o godz. 7.oo Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W sobotę po rannej Mszy św. wystawienie, litania do Matki Bożej i adoracja do godz. 9.oo.

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.3o chór Lutnia Nova będzie obchodził 10 rocznicę powstania. W związku z swoim Jubileuszem wykona skomponowaną na tę okoliczność Mszę. Będziemy więc modlić się w intencji wszystkich chórzystów o Boże dary by mogli nieustannie dzielić się z innymi bogactwem swych talentów.

 

 1. W środę uroczystość NMP Królowej Polski. U nas Msze św. o godz. 7.oo; 11.oo – w intencji Ojczyzny i o godz. 17.oo. Nabożeństwo majowe o godz. 18.oo. Tego dnia będą też miały miejsce uroczystości miejskie. Msza św. w kościele Wspomożenia Wiernych o godz. 11.oo.

 

 1. W sobotę o godz. 9.oo spotkanie dla młodzieży, która 21 maja przystąpi sakramentu bierzmowania.

 

 1. W piątek o godz. 19.oo spotkanie przygotowujące dzieci klas III-ich do uroczystości I-ej Komunii św., która będzie miała miejsce 14 maja.

 

 1. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 160,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Zygmunta Sowińskiego, Wiktorię Widz, Andrzeja Przybylskiego, Leszka Jędrzejczaka. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

III NIEDZIELA WIELKANOCY – ROK A

23.04.2023 r.

 

 1. W sobotę 22 kwietnia w Zduńskiej Woli rozpoczęło się nawiedzenie naszej Diecezji przez Ikonę Matki Boskiej Jasnogórskiej i obchody 900-lecia naszej Diecezji. W naszej Parafii nawiedzenie będzie w dniach 8 i 9 listopada tego roku.

 

 1. W poniedziałek w liturgii Kościoła oddajemy cześć św. Wojciechowi, męczennikowi i Patronowi Polski.

 

 1. W piątek o godz. 19.oo spotkanie przygotowujące dzieci klas III-ich do uroczystości I-ej Komunii św., która będzie miała miejsce 14 maja.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 1200,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W sobotę na godz. 9.oo zapraszamy na spotkanie dzieci, które mają w tym roku komunię rocznicową wraz z rodzicami.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Włodzimierza Nowaka, Jerzego Kmieć, Józefa Skoniecznego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

II NIEDZIELA WIELKANOCY – ROK A

16.04.2023 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Bożego Miłosierdzia. „Powiedz zbolałej ludzkości, niech się przytuli do miłosiernego Serca mojego, a Ja napełnię ją pokojem” (Słowa Pana Jezusa skierowane do świętej S. Faustyny). Dziś o godz. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

 1. W sobotę 22 kwietnia o godz. 11.oo w Zduńskiej Woli rozpoczyna się nawiedzenia naszej Diecezji przez Ikonę Matki Boskiej Jasnogórskiej i obchody 900-lecia naszej Diecezji. W naszej Parafii nawiedzenie będzie w dniach 8 i 9 listopada tego roku.

 

 1. W środę 19 kwietnia na godz. 17.oo zapraszamy na spotkanie członków Żywego Różańca.

 

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.3o na spotkanie zapraszamy rodziców młodzieży, która w tym roku przystąpi do sakramentu Bierzmowania.

 

 1. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 300,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Karola Urbańskiego, Wiesława |Chojnickiego, Macieja Kowalewskiego, Bożennę Trzeniecką. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – ROK A

09.04.2023 r.

 

 1. W Katechizmie Kościoła katolickiego czytamy: Misterium Zmartwychwstania Chrystusa jest wydarzeniem rzeczywistym, które posiada potwierdzone historycznie znaki, jak świadczy o tym Nowy Testament. Stanowi ono potwierdzenie przede wszystkim tego wszystkiego, co Chrystus czynił i czego nauczał. Wszystkie prawdy, nawet najbardziej niedostępne dla umysłu ludzkiego, znajdują swoje uzasadnienie, gdyż Chrystus dał ich ostateczne, obiecane przez siebie potwierdzenie swoim Boskim autorytetem”.

 

 1. Jutro drugi dzień świąteczny – porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę przeznaczone na KUL.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Podziękowanie składamy także tym osobom, które zaangażowały się w przygotowanie kościoła, Ciemnicy, Grobu Pana Jezusa oraz całej liturgii Tryduum Paschalnego i adoracji. Podziękowanie składamy strażakom, którzy zgodnie z tradycją czuwali przy Grobie Pana Jezusa. Dziękujemy całej asyście, bez której trudno sobie wyobrazić rezurekcyjną procesję.

 

 1. Za tydzień niedziela Miłosierdzia Bożego. Na godz. 15.oo zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 150,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W sobotę o godz. 9.oo zapraszamy dzieci, które przygotowuję się do I-ej Komunii św. Zapraszamy także rodziców.

 

 1. Także w sobotę na godz. 10.3o na spotkanie zapraszamy młodzież klas VIII-ych. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.3o zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży, która 21 maja przystąpi do sakramentu bierzmowania.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Danielę Zając, Martę Wicher. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże

 

 

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA – ROK A

02.04.2023 r.

 

 1. Dzisiaj niedziela Palmowa. Wkraczamy w Wielki Tydzień, w czasie którego będziemy w liturgii przeżywać Tryduum Paschalne.

 

 1. W czwartek rozpoczyna się bogata liturgia Wielkiego Tygodnia, która ma nas bezpośrednio wprowadzić w przeżywanie tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego. W czwartek o godz. 18.oo przeżywać będziemy ustanowienie dwóch sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa. Po uroczystej liturgii procesja i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy” na znak uwięzienia Chrystusa. Adoracja do godz. 22.oo.

 

 1. Wielki Piątek to dzień Ukrzyżowania Chrystusa. O godz. 18.oo uroczyste nabożeństwo Adoracji Krzyża. Po nabożeństwie procesja i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i adoracja do godz. 22.oo. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły. Ofiary składane w Wielki Piątek są przeznaczone na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Adoracja Pana Jezusa w „Ciemnicy” od godz. 9.oo.

 

 1. Wielka Sobota to dzień naszej szczególnej adoracji Chrystusa w Grobie od godz. 9.oo. Poświęcenie pokarmów na Stół Wielkanocny od godz. 9.3o do godz. 13.oo. W tym samym czasie okazja do spowiedzi. Uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.oo. Przynosimy na liturgię świece. Adoracja do godz. 23.oo.

 

 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Od godz. 5.oo adoracja a o godz. 6.oo Msza Zmartwychwstania – Rezurekcja. Zapraszamy całą asystę na procesję. Osoby, które noszą chorągwie i feretrony prosimy, aby zadbały o ich zewnętrzny wygląd. Do udziału w procesji zapraszamy Jednostkę Straży Pożarnej. Zapraszamy także dzieci do sypania kwiatków.

 

 1. W tym tygodniu odwiedziny chorych z racji pierwszego piątku miesiąca: ks. Mariusz w poniedziałek, ks Szymon we wtorek. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy pragną być u spowiedzi i komunii św. na święta wielkanocne.

 

 1. Dziś o godz. 18.oo kolejna – dziewiąta i ostatnia Nowenna jako przygotowanie naszej Diecezji do nawiedzenia Matki Bożej w Jasnogórskim Obrazie oraz 900 – lecia naszej Diecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w trakcie nabożeństwa Gorzkich Żali.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane przy Krzyżu adoracyjnym na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Za tydzień druga niedziela miesiąca, a więc ofiary składane na tacę na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 460,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Stanisława Betlej, Reginę Warzecha, Ryszarda Łączkowskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Przed kościołem także do nabycia są baranki wielkanocne wykonane z białej czekolady w cenie 10 zł. Pieniądze z tej akcji przeznaczone są na działalność Caritas. Możemy również zaopatrzyć się w świece „paschaliki” na liturgię Wielkiej Soboty w cenie 10 zł.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK A

26.03.2023 r.

 

 1. Liturgia dzisiejszej niedzieli wprowadza nas w ostatni etap świętego czasu Męki Pańskiej. Najbliższe dni zwłaszcza następny tydzień, bogata w swej wymowie liturgia umożliwia nam głębsze przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Rozpoczynamy dziś rekolekcje wielkopostne. Witamy wśród nas ks. prof. Jana Perszona wykładowcę na Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu, który razem z nami będzie się modlił i kierował słowo Boże. We wtorek ofiary składane na tacę są jako podziękowanie rekolekcjoniście za jego posługę w naszej Parafii.

 

 1. Dziś o godz. 16.oo Nabożeństwo Biblijne dla młodzieży. Msza św. o godz. 17.oo, Gorzkie Żale o godz. 18.oo. Jutro i we wtorek Msze św. o godz. 9.oo; 11.oo; 16.3o; 18.3o. Spowiedź jutro i we wtorek pół godziny przed każdą Mszą św.

 

 1. Ostatnia Droga Krzyżowa w piątek ulicami miasta o godz. 19.3o. Rozpoczęcie w naszym kościele a zakończenie w kościele Wspomożenia Wiernych.

 

 1. Za tydzień o godz. 18.oo kolejna – dziewiąta i ostatnia Nowenna jako przygotowanie naszej Diecezji do nawiedzenia Matki Bożej w Jasnogórskim Obrazie oraz 900 – lecia naszej Diecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w trakcie nabożeństwa Gorzkich Żali.

 

 1. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy pragną być u spowiedzi i komunii św. na święta wielkanocne. Odwiedzimy ich w Wielkim Tygodniu.

 

 1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Przynosimy ze sobą do poświęcenia palmy. Przed Mszą św. o godz. 11.15 procesja z palmami wokół kościoła.

 

 1. W sobotę po rannej Mszy św. wystawienie, litania do Matki Bożej i adoracja do godz. 9.oo.

 

 1. Przy krzyżu adoracyjnym na środku kościoła możemy składać ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne złożono ofiary na kwotę 750,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Annę Droździkowską, Pawła Milewskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Przed kościołem także do nabycia są baranki wielkanocne wykonane z białej czekolady w cenie 10 zł. Pieniądze z tej akcji przeznaczone są na działalność Caritas. Możemy również zaopatrzyć się w świece „paschaliki” na liturgię Wielkiej Soboty w cenie 10 zł.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK A

19.03.2023 r.

 

 1. „ W tym czasie Wielkiego Postu zwracamy się jeszcze raz ku Bogu bogatemu w miłosierdzie, który jest źródłem wszelkiego dobra i prosimy Go, aby nas wyleczył z egoizmu i dał nam nowe serce i nowego ducha”. Dla nas czas tej przemiany to rekolekcje wielkopostne, które rozpoczniemy za tydzień. Rekolekcje poprowadzi prof. Jan Perszon wykładowca na wydziale Teologicznym UMK w Toruniu. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie.

 

 1. Ponieważ dzisiaj jest niedziela to w liturgii jutro będziemy czcili Patrona Kościoła i naszej diecezji św. Józefa.

 

 1. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.oo.

 

 1. W tym tygodniu od środy do piątku rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 640,- zł. Bóg zapłać..

 

 1. W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tradycyjnie w tę uroczystość podejmujemy duchową adopcję dziecka Poczętego. Dlatego przed ołtarzem będzie wyłożona Księga Duchowej Adopcji, gdzie będzie można się wpisać i wziąć folderek jako zobowiązanie do modlitwy. Duchową adopcję będzie można podjąć na rannej Mszy św. oraz na wieczornej. Przypominamy, że to jest podjęcie modlitwy za poczęte życie, które jest zagrożone.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Cecylię Machtyl, Elżbietę Witkowską, Wandę Przybylską, Jerzego Ciszek. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przy krzyżu adoracyjnym na środku kościoła możemy składać ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Przed kościołem także do nabycia są baranki wielkanocne wykonane z białej czekolady w cenie 10 zł. Pieniądze z tej akcji przeznaczone są na działalność Caritas.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK A

12.03.2023 r.

 

 1. Czas Wielkiego Postu skłania nas do czynienia różnych postanowień. Ich realizacja to troska o nasz duchowy rozwój, który możemy w sposób szczególny ukierunkować przez uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.oo. A także poprzez uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych, które będziemy przeżywać w dniach od 26 do 28 marca. W ramach rekolekcji w niedzielę 26 marca o godz. 16.oo specjalne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz dla młodzieży starszej.

 

 1. W poniedziałek 13 marca w naszej Parafii przypada dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 7.oo, zakończenie przed Mszą św o godz. 18.oo. O godz. 12.oo wspólna modlitwa na Anioł Pański, o godz. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 17.oo wspólny różaniec, a zarazem nasza modlitwa z racji 13-ego dnia miesiąca i Maryjnego czuwania.

 

 1. W czwartek 16 marca na godz. 17.oo na spotkanie zapraszamy członków Żywego Różańca.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne naszej parafii złożono ofiary na kwotę 400,- zł. Bóg zapłać

 

 1. Tak jak w roku ubiegłym przy krzyżu adoracyjnym na środku kościoła możemy składać ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłą: Mariannę Sobocińską. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK A

05.03.2023 r.

 

 1. Przeżywamy już drugi tydzień Wielkiego Postu. W 1991 roku św. Jan Paweł II powiedział: „… okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. W dobrym przeżyciu okresu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne, Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.oo.

 

 1. W dobrym przeżyciu Wielkiego Postu i przygotowaniu się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego pomogą nam rekolekcje wielkopostne, które będziemy przeżywać w dniach od 26 do 28 marca. W ramach rekolekcji w niedzielę 26 marca o godz. 16.oo specjalne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz dla młodzieży starszej.

 

 1. Za tydzień druga niedziela miesiąca, dlatego ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne naszej parafii złożono ofiary na kwotę 460,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W sobotę o godz. 9.oo odbiór strojów dla dzieci przygotowujących się do I-ej Komunii św.

 

 1. Także w sobotę o godz. 9.oo spotkanie dla młodzieży klas VIII-ych, która w maju przystąpi do sakramentu bierzmowania.

 

 1. Dziś o godz. 18.oo kolejna – ósma Nowenna jako przygotowanie naszej Diecezji do nawiedzenia Matki Bożej w Jasnogórskim Obrazie oraz 900 – lecia naszej Diecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w trakcie nabożeństwa Gorzkich Żali.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Grzegorza Janus, Agnieszkę Janiszewską, Annę Dębicką. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Tak jak w latach ubiegłych przy krzyżu adoracyjnym na środku kościoła możemy składać ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Przed kościołem także do nabycia są baranki wielkanocne wykonane z białej czekolady w cenie 10 zł. Pieniądze z tej akcji przeznaczone są na działalność Caritas.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK A

26.02.2023 r.

 

 1. W Środę Popielcową w Kościele rozpoczął się czas Wielkiego Postu. Wielki Post jest dla każdego z nas zachętą do wydobycia się z różnego rodzaju dręczących zniewoleń. Nasz Król, Bóg-Człowiek, stoi przed nami; daje nam nowe serce, byśmy mogli przeżywać nasze kłopoty, cierpienia w sposób zbawczy, z miłości do Niego i naszych braci.

 

 1. W głębokim i należytym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne, zwłaszcza te, które głęboko zakorzeniły się w tradycji polskiej religijności. W każdy piątek przychodzimy, aby wraz z Chrystusem przebyć Drogę Krzyżową. W niedzielne popołudnie o godz. 18.oo gromadzimy się, aby wspólnie śpiewać Gorzkie Żale.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.oo. Po Mszy św. o godz. 17.oo Droga Krzyżowa. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, litania do Serca Pana Jezusa i Msza o godz. 18.3o. Odwiedziny u chorych: ks. Szymon w czwartek, ks. Mariusz w piątek.

 

 1. W czwartek o godz. 7.oo Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W sobotę po rannej Mszy św. wystawienie, litania do Matki Bożej i adoracja do godz. 9.oo.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 800, – zł. Bóg zapłać.

 

 1. Tak jak co roku przy krzyżu adoracyjnym na środku kościoła możemy składać ofiary z przeznaczeniem do Grobu Pana Jezusa.

 

 1. Rekolekcje parafialne będą w dniach od 26 do 28 marca.

 

 1. W sobotę o godz. 9.oo spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I-ej Komunii.

 

 1. Dziś przed kościołami w Polsce do puszek są zbierane ofiary na pomoc Ukrainie.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Ryszarda Włodarzewskiego, Elżbietę Chojnacką. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

19.02.2023 r.

 

 1. Tegoroczny karnawał dobiega końca. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Przez symboliczny gest posypania naszych głów popiołem w czasie liturgii tego dnia wkroczymy w ten szczególny okres roku liturgicznego. Wielki Post to czas święty. Przyjmujemy go jako szczególny dar Boga. Katechizm Kościoła Katolickiego tak o tym czasie pisze: „Okresy i dni pokuty w ciągu roku liturgicznego… są w Kościele specjalnym czasem praktyki pokutnej, pielgrzymek o charakterze pokutnym, dobrowolnych wyrzeczeń jak post i jałmużna do braterskiego dzielenia się z innymi”. W środę popielcową obowiązuje nas post ścisły. Msze św. o godz. 7.oo; 11.oo; 16.3o; 18.3o. W piątek o godz. 17.15 pierwsza Droga Krzyżowa, a w następną niedzielę o godz. 18.oo pierwsze Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 550,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłego: Czesława Szymańskiego. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

12.02.2023 r.

 

 1. W poniedziałek 13-y dzień miesiąca. Tradycyjnie o godz. 19.30 nasze Maryjne czuwanie, na które wszystkich zapraszamy.

 

 1. W sobotę o godz. 9.oo spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I-ej Komunii.

 

 1. Także w sobotę na godz. 10.3o na spotkanie zapraszamy młodzież, która w maju przystąpi do sakramentu bierzmowania.

 

 1. We wtorek 14 lutego na godz. 16.oo na spotkanie zapraszamy członków Żywego Różańca.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne naszej parafii złożono ofiary na kwotę 2650,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Dziś przed kościołem do puszek są zbierane ofiary na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Zakończyła się w minionym tygodniu wizyta duszpasterska w naszej Parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyjmowali nas w swoich domach, aby razem z kapłanem wypraszać Boże błogosławieństwo dla swojej rodziny i ofiarowali swój czas na wspólną rozmowę. Słowa wdzięczności kierujemy do osób, które służyły swoimi pojazdami w czasie kolędy. Staropolskie Bóg zapłać składamy za wszystkie ofiary, które zostały złożone. Szczególne Bóg zapłać za ofiary z przeznaczeniem na remont i rozbudowę kościoła. Za wszelką życzliwość i dobro jeszcze raz wszystkim dziękujemy. Rodziny w których kolędy nie było a chciałyby, aby miała miejsce prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

 1. W dniach od 4 do 10 października 2023 r. jest planowana pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Przelot samolotem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Program pielgrzymki jest w zakrystii lub w kancelarii. Otrzymaliśmy z Biura Caritas Możliwość powiększenia grupy. W związku z zapytaniami informujemy, że z Aleksandrowa na lotnisko będzie zorganizowany wspólny wyjazd.

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na ten tydzień składamy najlepsze życzenia. Zwłaszcza tym, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Na ten tydzień na nasze prace i obowiązki Szczęść Boże

 

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

05.02.2023 r.

 

 1. W sobotę 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W tym też dniu z ustanowienia przez Ojca Świętego Jana Pawła II obchodzony jest Dzień Chorych. Z tej racji w naszym kościele o godz. 11.oo Msza św. w intencji ludzi starszych i chorych.

 

 1. Za tydzień druga niedziela miesiąca, a więc ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne naszej parafii złożono ofiary na kwotę 3020,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Dziś o godz. 18.oo kolejna – siódma Nowenna jako przygotowanie naszej Diecezji do nawiedzenia Matki Bożej w Jasnogórskim Obrazie oraz 900 – lecia naszej Diecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. W dniach od 4 do 10 października 2023 r. jest planowana pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Przelot samolotem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Program pielgrzymki jest w zakrystii lub w kancelarii. Otrzymaliśmy z Biura Caritas Możliwość powiększenia grupy. W związku z zapytaniami informujemy, że z Aleksandrowa na lotnisko będzie zorganizowany wspólny wyjazd.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Edwarda Adamskiego, Mariannę Świeczkowską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Porządek kolędy w tym tygodniu:
  06 lutego poniedziałek – od godz. 14.oo ul. Spółdzielcza 17 b
  07 lutego wtorek – od godz. 14.oo – Spółdzielcza 2 b i 2 c
  08 lutego środa – od godz. 14.oo – Spółdzielcza 17 i 17 a
  09 lutego czwartek – od godz. 14.oo Spółdzielcza 4 i 9,
  10 lutego piątek – od godz. 14.oo ul. Spółdzielcza 13 a i 15

 

 1. Przed kościołem do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na ten tydzień składamy najlepsze życzenia. Zwłaszcza tym, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Na ten tydzień na nasze prace i obowiązki Szczęść Boże.

 

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

29.01.2023 r.

 

 1. W czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w naszej polskiej tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Kościele od dawnych czasów czczono pamiątkę przyniesienia przez Maryję Dzieciątka Jezus do świątyni jerozolimskiej. W niektórych rejonach dzień ten zwano także świętem Symeona. W Jerozolimie święto obchodzono już w V wieku; odbywała się wtedy z tej racji procesja ze świecami. Zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie miało ono charakter święta Pańskiego. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj święcenia w tym dniu świec. Święto to ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma nam przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia. W trudnej i niebezpiecznej drodze przez życie chce nas prowadzić na spotkanie z Bogiem Matka Chrystusowa. Msze św. o godz. 7.oo; 11.oo; 18.3o.

 

 1. 02 lutego w Kościele obchodzony jest dzień życia konsekrowanego. W sposób szczególny poświęcony życiu zakonnemu i modlitwie w intencji wszystkich powołanych i o dobre powołania zakonne..

 

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.oo. Po Mszy św. o godz. 16.3o wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godz. 18.3o. W czwartek o godz. 7.oo Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Odwiedziny u chorych: ks. Mariusz w poniedziałek, ks. Szymon w środę. W sobotę po rannej Mszy św. wystawienie, litania do Matki Bożej i adoracja do godz. 9.oo.

 

 1. W minionym tygodniu na sprawy inwestycyjne naszej parafii złożono ofiary na kwotę 4160,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Porządek kolędy w tym tygodniu:
  30 stycznia – poniedziałek – od godz. 14.oo ul. Szkolna 15 , Szkolna 10 i 11
  31 stycznia wtorek – od godz. 14.oo ul. Szkolna 17, Szkolna 12 i 14
  1 lutego środa – od godz. 14.oo Szkolna 16, Spółdzielcza 2
  4 lutego sobota – od godz. 9.oo ul. Spółdzielcza 2 a

 

 1. Od środy Msze św. w dni powszednie: 7.oo; 18.oo i 18.3o.

 

 1. W dniach od 4 do 10 października 2023 r. jest planowana pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Przelot samolotem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Program pielgrzymki jest w zakrystii lub w kancelarii. Otrzymaliśmy z Biura Caritas Możliwość powiększenia grupy. W związku z zapytaniami informujemy, że z Aleksandrowa na lotnisko będzie zorganizowany wspólny wyjazd.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Jolantę Makowską, Józefa Górskiego, Kazimierza Woźniaka, Mieczysława Adamskiego, Sławomira Białkowskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.

 

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

22.01.2023 r.

 

 1. 25 stycznia w liturgii obchodzone jest święto nawrócenia św. Pawła, który z prześladowcy Kościoła stał się apostołem narodów.

 

 1. W dniach od 4 do 10 października 2023 r. jest planowana pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Przelot samolotem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Program pielgrzymki jest w zakrystii lub w kancelarii. Otrzymaliśmy z Biura Caritas Możliwość powiększenia grupy.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 3760,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Porządek kolędy w tym tygodniu:
  23 stycznia Poniedziałek od godz. 14.oo Świstucha i Zacisze, Lipowa 3 i domki, Lipowa 5, 5a, 7.
  24 stycznia wtorek od godz. 14.oo Wyspiańskiego 1 kapłan od nr 9 b i 2-i kapłan od końca wraz z ul. Krasińskiego, Pogodna 4 i 6,
  25 stycznia środa od godz. 14.oo ul. Lipowa 3a i 3 b
  26 stycznia czwartek od godz. 14.oo 1 kapłan Parkowa od 2 – 14, 2- kapłan od nowych bloków i nr 5 i 3 kapłan od końca.
  27 stycznia piątek od godz. 14.oo ul. Hoża i Osiedlowa,ul. Spółdzielcza 11 i 13
  28 stycznia sobota od godz. 9.oo. ul. Szkolna 3 i 5, Szkolna 7 i 9.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Marka Krzemińskiego, Zbigniewa Zielińskiego, Zenona Kostrzewskiego, Jana Kotnowskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Wszystkim na ten tydzień składamy najlepsze życzenia. Zwłaszcza tym, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Na ten tydzień na nasze prace i obowiązki Szczęść Boże.

 

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

15.01.2023 r.

 

 1. W Kościele w dniach od 18 do 25 stycznia Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O potrzebie tej modlitwy przypomniał Ojciec Święty Jan Paweł II we Wrocławiu: „Proszę o wspólne świadectwo składane przed światem Chrystusowi. W imię Chrystusa proszę! Zwracam się najpierw do wszystkich wiernych kościoła katolickiego…, Ośmielam się prosić również was, umiłowani Bracia i Siostry z innych Kościołów… W imię Jezusa proszę o wspólne świadectwo”.

 

 1. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 5230,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Porządek kolędy w tym tygodniu:
  16 stycznia – Poniedziałek – od godz. 14.oo Kościelna, Wyspiańskiego od początku do nr 9. ; od godz. 15.oo Dworzec PKP i ul. Dworcowa,
  17 stycznia – Wtorek – od godz. 14.oo ul. Wojska Polskiego nr nieparzyste (od początku i od końca), od godz. 14.oo ul. Wojska Polskiego nr 17
  18 stycznia – Środa – od godz. 14.oo Wojska Polskiego nr parzyste (od początku i od końca
  19 stycznia – Czwartek – od godz. 14.oo Wspólna 1 kapłan od Parkowej, 2 – kapłan od Wojska Polskiego, (wraz z Rataja, Paderewskiego, Mościckiego, Witosa), oraz Łazieniec za torami
  20 stycznia – Piątek – od godz. 14.oo Łazieniec ul. Wiejska, Polanki, Bema, Łazieniec od ul. Wspólnej do p. Modrzejewskich.
  21 stycznia – Sobota – od. godz. 9.oo – Łazieniec 1- od p. Modrzejewskich, 2- od końca

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. W dniach od 4 do 10 października 2023 r. jest planowana pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Przelot samolotem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Program pielgrzymki jest w zakrystii lub w kancelarii. Otrzymaliśmy z Biura Caritas Możliwość powiększenia grupy.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Marię Nisterenko, Małgorzatę Romanowską, Daniela Dziok, Marię Janiszewską, Henryka Sobczaka, Mariana Kotas. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Wszystkim na ten tydzień składamy najlepsze życzenia. Zwłaszcza tym, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Na ten tydzień na nasze prace i obowiązki Szczęść Boże.

 

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – ROK A

08.01.2023 r.

 

 1. Dzisiaj Kościół w liturgii wspomina Chrzest Pana Jezusa. Dla nas ten fakt niech się stanie okazją do przypomnienia sobie prawd związanych z przyjęciem sakramentu Chrztu świętego, zwłaszcza do uświadomienia sobie, że i my przez chrzest święty zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła i od tej pory za tworzenie tej wspólnoty jesteśmy wraz z innymi odpowiedzialni.

 

 1. W piątek 13-y dzień miesiąca. Tradycyjnie o godz. 19.30 nasze Maryjne czuwanie, na które wszystkich zapraszamy.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Irenę Wiśniewską Danutę Głazowską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Porządek kolędy w tym tygodniu:

  09 stycznia poniedziałek – początek godz. 15.oo – Chopina i Szeroka – 1 kapłan , od godz. 14.oo – Zielona – 2 kapłanów

  10 stycznia wtorek – początek godz. 14.oo – Leśna i Miodowa 2 kapłanów , Halinowo, Przemysłowa, Wschodnia i od godz. 16.30 blok Narutowicza 49 – 1 kapłan

  11 stycznia środa – początek godz. 14.oo – Ogrodowa i Sienkiewicza

  12 stycznia czwartek – początek godz. 14.oo – Słowackiego nr nieparzyste 2 kapłanów – od początku i od końca , Narutowicza 49 a – 1 kapłan

  13 stycznia – piątek – początek godz. 14.oo – Słowackiego nr parzyste – 1 kapłan, Strażacka i Piekarska 1 kapłan

  14 stycznia sobota – początek godz. 9.oo – ul. Narutowicza, 8 marca, Traugutta, Tartaczna, Boczna 2 kapłanów – od początku i od końca

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na inwestycje w parafii złożono ofiary na kwotę 4110,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Przypominamy, że Msze św. w soboty wieczorem tylko o godz. 18.oo – liturgia niedzielna. Nie będzie już Mszy św. o godz. 18.3o.

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.oo kolędy przedstawi nam Orkiestra z Wagańca. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W sobotę o godz. 16.oo zapraszamy dzieci przygotowujące się do I-ej Komunii św. Będzie mierzenie strojów.

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na ten tydzień składamy najlepsze życzenia. Zwłaszcza tym, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Na ten tydzień na nasze prace i obowiązki Szczęść Boże.

 

 

II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU – ROK A

01.01.2023 r.

 

 1. W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościołach święcona jest kreda, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw i mieszkań kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak my teraz również chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia w naszym życiu. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Msze św. jak w każdą niedzielę.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 7.oo Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W tym tygodniu także pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w czasie każdej Mszy św. Odwiedziny u chorych: ks. Mariusz w poniedziałek, ks. Szymon w czwartek. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.oo wystawienie i litania do Matki Bożej.

 

 1. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Ofiary z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej parafii. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 1220,- zł. Bóg zapłać.

 

 1. Dziś o godz. 18.oo kolejna – szósta Nowenna jako przygotowanie naszej Diecezji do nawiedzenia Matki Bożej w Jasnogórskim Obrazie oraz 900 – lecia naszej Diecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.3o będziemy się modlić o zbawienie dla zmarłego wczoraj Papieża seniora Benedykta XVI. Na tej Mszy św. będziemy także wsłuchiwali się w śpiew kolęd w wykonaniu chóru Lutnia Nowa.

 

 1. Od jutra Msze św. w dni powszednie 7.oo; i 18.3o. Od 7 stycznia Msze św. w soboty o godz. 18.oo – liturgia niedzielna. Nie będzie już Mszy św. o godz. 18.3o.

 

 1. Porządek kolędy w tym tygodniu:

  02 stycznia poniedziałek – początek godz. 15.oo – Zawackiej i Piaskowa – 1 kapłan , o godz. 14.oo – Osińska – 2 kapłanów

  03 stycznia wtorek – początek godz. 14.oo – Wiśniowa 2 kapłanów , Cicha 1 kapłan

  04 stycznia środa – początek godz. 14.oo – Kwiatowa 2 kapłanów

  05 stycznia czwartek – początek godz. 14.oo – Listna 2 kapłanów , Dolna i Nowa 1 kapłan

  07 stycznia sobota – początek godz. 9.oo – Limanowskiego 2 kapłanów

 

 1. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłą: Marię Sobczyńską. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

 

 1. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim na ten tydzień składamy najlepsze życzenia. Zwłaszcza tym, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Na ten tydzień na nasze prace i obowiązki Szczęść Boże.